UE

Blog

Biała kuchnia – inspiracje

12 02/ 2021

...

Biała kuchnia z drewnem – styl rustykalny i prowansalski

Meble kuchenne białe z drewnem przywodzą na myśl m.in. styl rustykalny oraz prowansalski. Obie estetyki mają ze sobą wiele wspólnego, jednocześnie sporo elementów je także różni. Najważniejszym łączącym je spoiwem jest zamiłowanie do natury. Właśnie dlatego kuchnia biała z drewnem doskonale sprawdzi się w obu stylach. Czym się jednak różnią? Styl rustykalny to przede wszystkim naturalne oraz bielone drewno. Nie ma tu miejsca na sztuczność. Najbardziej cenione są własnoręcznie wykonane dodatki albo takie, które sprawnie imitują rękodzieło. Doskonałym wyborem są kosze plecione z wikliny oraz koronkowe firanki. Wśród kolorów dominuje biel i brąz, połączone z barwami sielskiej wsi np. zielenią, czerwienią albo żółcią. Meble kuchenne białe z drewnem będą nieco inaczej prezentować się w stylu prowansalskim. Inny jest przede wszystkim dobór barw. Tym razem bowiem inspiracją jest pejzaż Prowansji. Pojawiają się więc różnorodne odcienie lawendy, żółci oraz zieleni. Idealną formą dodatku są aromatyczne zioła, rosnące w prostych glinianych donicach. Biała kuchnia z drewnem w obu przypadkach nawiązuje do natury, jednak do jej różnego wydania. Pewne jest jednak, że zarówno styl rustykalny, jak i styl prowansalski sprawiają, że wnętrze wygląda na bardzo przytulne. To ten rodzaj kuchni, w której chce się spędzać długie godziny na pieczeniu ciastek i prowadzeniu rozmów z domownikami. Biała kuchnia z drewnianym blatem może być doskonałym miejscem spotkań całej rodziny.

Kuchnia biała matowa – styl industrialny

Styl industrialny powstał w nietypowych okolicznościach. Nie był on wynikiem wizji artystycznej, ale specyficznych czasów. Gdy w latach 50. XX wieku na terenie Stanów Zjednoczonych panowała recesja, wiele fabryk zostało zamkniętych. Wielkie puste pomieszczenia wkrótce zostały zaadaptowane przez bohemę oraz ludzi, szukających taniego miejsca zamieszkania. Przestronne wnętrza ciężko było wypełnić meblami. Dodatkowo na ścianach często były widoczne surowe cegły, przewody oraz rury. Z kolei meble nierzadko pochodziły z drugiej ręki, a ich dobór był dość przypadkowy. Tak właśnie narodził się styl, który dzisiaj jest kojarzony przede wszystkim z luksusem oraz loftowymi apartamentami. Dla stylu industrialnego charakterystyczne są minimalistyczne i surowe formy. Kuchnia biała matowa stanowi doskonałą bazę, na podstawie której można stworzyć niezwykle stylową przestrzeń. Białe meble w kuchni przemysłowej perfekcyjnie wyglądają na tle ciemniejszych ścian np. o szarym, a nawet czarnym odcieniu. Doskonałym wyborem są również ceglane elementy. Kuchnia biała matowa, by nabrać odpowiedniego charakteru, potrzebuje mocnych akcentów. Jeżeli wolisz pozostawić jasne ściany, wówczas może zdecydujesz się na wyraziste blaty? Do stylu przemysłowego bardzo dobrze pasuje blat wykonany np. z marmuru, betonu albo ciemnego drewna. Białe fronty kuchenne znakomicie komponują się z ciemniejszymi materiałami. By kuchnia jeszcze lepiej oddawała styl industrialny, przyda się modne oświetlenie. Świetnie prezentują się m.in. lampy z metalowymi oprawami oraz z kloszami przypominającymi tradycyjne żarówki.

Białe fronty kuchenne – styl skandynawski

Styl skandynawski cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Tego typu wnętrza są niezwykle przytulne, a przy tym mają w sobie odrobinę elegancji. W stylu skandynawskim dominuje jasna paleta barw. Najczęściej wybierane są odcienie bieli i szarości, które mogą być przełamane mocniejszymi akcentami. Takie wnętrza sprzyjają wypoczynkowi, dlatego nie może w nich zabraknąć miękkich kocyków czy dekoracyjnych poduszek. Doskonałym wyborem jest kuchnia biała z drewnem. Najlepiej sprawdza się drewno sosnowe albo bielone. Białe meble w kuchni w stylu skandynawskim dają wiele możliwości. Jeżeli lubisz chłodniejszą tonację, wówczas możesz postawić na blaty wykonane z kamienia. Ważne jednak, aby miały one odcień szarości. Nawet jeżeli będą wpadać w błękit albo granat, wciąż pozostaną spójne z resztą wystroju. Innym popularnym wyborem jest biała kuchnia z drewnianym blatem. W skandynawskich wnętrzach można znaleźć nawiązania do świata natury. Biała kuchnia z drewnem jest często zestawiana z drewnianymi lampami albo świecznikami. W ten sposób technologia łączy się z naturą. Białe meble kuchenne to doskonała podstawa nie tylko stylu skandynawskiego, industrialnego, rustykalnego i prowansalskiego. Doskonale pasują również do wnętrz o klasycznym, modernistycznym czy śródziemnomorskim charakterze. Białe szafki kuchenne stanowią idealną bazę, która pozwoli Ci zaaranżować kuchnię w dowolnie wybranym stylu.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.