UE

Blog

Domowa spiżarnia – pomysły na zaaranżowanie przestrzeni

26 10/ 2021

...

Domowa spiżarnia to marzenie wielu osób. Któż nie chciałby mieć miejsca na przechowywanie zapasów jedzenia, a także samodzielnie wykonanych przetworów? Z pewnością najwygodniejszym rozwiązaniem jest przeznaczenie całego pomieszczenia na spiżarnię domową. Jednak nie wszystkie mieszkania są przystosowane do takiego wariantu. Na szczęście nawet wnęka albo dobrze zagospodarowany kąt kuchni mogą zamienić się w spiżarnię. Dzisiaj podpowiadamy, jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń.

Regały do spiżarni na wymiar


Posiadanie spiżarni domowej zapewnia niezwykły komfort. Osobne pomieszczenie na zapasy oraz przetwory z zasady jest bardzo funkcjonalne. Jednak, aby dobrze spełniało swoją rolę, z pewnością przydadzą się regały na wymiar. To dzięki nim wszystkie produkty będą miały przypisane sobie miejsce. Gotowe meble często posiadają rozstaw półek czy szafek nieprzystosowany do potrzeb konkretnej osoby. Jeżeli zamierzasz przechowywać w spiżarni wyłącznie weki, zbędne okażą się wysokie półki, przez które jedynie stracisz miejsce. Właśnie dlatego warto postawić na regały do spiżarni na wymiar. Dzięki temu w stu procentach wykorzystasz dostępne miejsce. Do czego najczęściej dostosowywane są regały na wymiar? Królują suche produkty np. makaron, ryż czy kasza. Następne w kolejności są domowe przetwory. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim dżemy i konfitury, ale również kompoty czy ogórki małosolne. Samodzielnie przygotowane przetwory zdecydowanie przewyższają smakiem sklepowe zamienniki. Regały do spiżarni na wymiar są też świetnym miejscem na przechowywanie butelek. Woda, soki, a może mleko – od teraz będziesz mógł być spokojny, że Twoje ulubione napoje są zawsze pod ręką.

Mini spiżarnia w kuchni


Jeżeli nie dysponujesz osobnym pomieszczeniem, w którym możesz urządzić domową spiżarnię, jeszcze nic straconego. Dzięki meblom kuchennym na wymiar możesz stworzyć niepowtarzalny kącik do przechowywania przetworów. Od czego zacząć? Nie jest tajemnicą, że bardzo ważną rolę odgrywa dobry plan. Twoja spiżarka może znajdować się np. wewnątrz szafki kuchennej albo w niezagospodarowanej wnęce, która nie jest najlepszym miejscem na standardową zabudowę. Meble kuchenne na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/23-regaly-na-wymiar) dają sposobność samodzielnego ustalenia wymiarów półek. Dzięki temu możesz maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Gotowe półki przeważnie nie są przystosowane do konkretnych przedmiotów, przez co tracisz cenne miejsce. Jeżeli w szafkach kuchennych chcesz schować opakowania z konfiturami, wysokość półek może być dopasowana do wymiarów standardowego słoika. W ten sposób możesz sobie pozwolić na małą spiżarkę nawet w niewielkiej kuchni. Jeżeli natomiast wszystkie szafki są zajęte, pozostaje jeszcze opcja montażu półek na wymiar. Domowe marmolady, dżemy czy kompoty przeważnie odznaczają się nie tylko pysznym smakiem, ale i atrakcyjnym wyglądem. Dzięki półkom na wymiar zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania, a przy okazji przetwory zostaną pięknie wyeksponowane.

 

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.