UE

Blog

Jak urządzić sypialnię w ponadczasowym stylu?

26 11/ 2021

...

Ponadczasowe wnętrza łączą w sobie elegancję z przytulnością. To pomieszczenia, w których chce się przebywać. Człowiek odnajduje tam równowagę i spokój. Jednak jak umiejętnie urządzić ponadczasową sypialnię? Z pewnością ważną rolę odgrywają tu łóżka, regały i szafy na wymiar. Dzięki tego typu meblom możesz w pełni wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Ponadto regały na wymiar oraz inne meble na zamówienie sprawiają, że pokój jest w pełni dostosowany do Twoich potrzeb. O czym jeszcze warto pamiętać przy urządzaniu ponadczasowej sypialni?

Meble do sypialni – ilość czy jakość?

Gdy myślimy o meblach do sypialni, początkowo przychodzi nam na myśl przede wszystkim łóżko. Z pewnością jest to jeden z tych mebli, w które warto zainwestować. Komfort snu jest niezwykle ważną częścią życia. Zupełnie inaczej funkcjonujemy po przespanej nocy niż w przypadku, kiedy budzimy się cali połamani. Właśnie dlatego dobrze jest kupić porządne łóżko do sypialni. Jakie wymiary najlepiej się sprawdzą? Jest to dość indywidualna kwestia, ale najczęściej wybierane są opcje 160x200 cm albo 180x200 cm. Nawet jeżeli mieszkasz samemu, duże łóżko zapewni Ci wyjątkową wygodę, a do tego nie trzeba będzie go zmieniać w przypadku, gdy postanowisz zamieszkać z drugą osobą. Wśród funkcjonalnych mebli do sypialni wymienia się również szafki na wymiar. Przeważnie pełnią one rolę stylowych szafek nocnych. Dzięki możliwości zamawiania mebli na wymiar realne staje się znalezienie idealnej szafki nawet do niewielkiej sypialni. Ponadto szafki na wymiar mogą być w pełni dostosowane do Twoich potrzeb. Niektórym wystarczy jedna półka i szuflada, z kolei inni wybiorą model, który będzie przypominał słupek. W ponadczasowych wnętrzach szczególną uwagę zwracamy na jakość mebli. Znacznie lepiej jest kupić mniej, ale za to solidniejszych modeli. Przy wybieraniu łóżka, szafek czy regałów na wymiar warto zwrócić uwagę na to, aby meble posiadały stosunkowo prostą konstrukcję. Lepiej unikać zdobnych ornamentów. Dzięki temu meble zachowają ponadczasowy charakter, a cała sypialnia będzie wyglądała na schludną i elegancką.

Szafa do sypialni – jaki model wybrać?

Duża i przestronna sypialnia jest marzeniem wielu osób, jednak najczęściej dostajemy do dyspozycji znacznie mniejsze pomieszczenie. Na szczęście nawet przy niewielkim metrażu można urządzić funkcjonalną i ładną sypialnię. Z pewnością przydatna okaże się szafa na wymiar. Jej przewagą nad gotowymi meblami jest fakt, że możesz ją w pełni przystosować do swoich potrzeb. Dotyczy to zarówno wymiarów, wyglądu, jak i ilości oraz rodzaju szafek i półek. Szafy na wymiar mogą zajmować całą ścianę, ale równie dobrze spiszą się mniejsze modele, które będą idealne dla osób preferujących minimalizm. Przy wyborze odpowiedniej szafy do sypialni warto też wziąć pod uwagę to, czy jest to jedyny tego typu mebel w całym mieszkaniu. Jeżeli masz do dyspozycji garderobę, szafa do sypialni (https://www.fabrykamebli.pl/27-szafy) może być przeznaczona np. na swetry, dresy oraz inne ubrania codziennego użytku. Kiedy natomiast jest to jedyna szafa w całym mieszkaniu, powinny znaleźć się w niej także drążki, na których będziesz mógł zawiesić np. kurtki oraz inne odzienie wierzchnie. Czym charakteryzuje się ponadczasowa szafa do sypialni? Przede wszystkim posiada klasyczną formę. Ponadto najczęściej utrzymana jest w stonowanej kolorystyce. Zdecydowanie najchętniej wybierana jest biel oraz odcienie drewna.

Dodatki i oświetlenie do ponadczasowej sypialni

Sypialnia nie może obyć się bez stylowych dodatków. Jednak, jeżeli chcesz utrzymać klasyczny charakter wnętrza, nie powinieneś przesadzać z ilością bibelotów. Znacznie lepiej sprawdzi się minimalizm. Dzięki temu przedmioty, które zdecydujesz się ustawić np. na szafce albo regale na wymiar, będą rzeczywiście dobrze wyeksponowane. W ponadczasowej sypialni bardzo ważną rolę gra odpowiednio dobrane oświetlenie. Zdecydowanie najlepiej postawić na co najmniej dwa źródła światła. Lampki nocne albo taśma ledowa zapewnią wyjątkowy klimat, z kolei plafon albo lampa wisząca będą gwarancją mocniejszego źródła światła, które jest potrzebne np. przy sprzątaniu pomieszczenia albo szukaniu czegoś w szafie. Jeżeli całe pomieszczenie utrzymane jest w minimalistycznym stylu, z powodzeniem możesz nieco zaszaleć z wyglądem opraw. Dobrym wyborem będzie zarówno kryształowy żyrandol, jak i lampa wisząca utrzymana w industrialnym stylu. Jeżeli zadbasz o klasyczne meble do sypialni, możesz postawić na wyraziste dodatki. Zmiana pościeli czy poduszek nie wiąże się z wysokimi kosztami, a może całkiem odmienić charakter pomieszczenia. Ponadczasowe wnętrze daje Ci niezwykle wiele opcji, a jego ostateczny charakter możesz zmieniać zależnie od np. pory roku albo panujących trendów.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.