UE

Blog

Jak wybrać krzesło biurowe, które dopasuje się do Twojego wnętrza?

26 01/ 2024

...

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o ergonomicznych stanowiskach pracy. Jednak co kryje się pod określeniami typu biurko, krzesło czy fotel ergonomiczny? Oznacza to przede wszystkim, że sprzęty są dostosowane do użytkowania przez konkretnego człowieka. Wielu z nas spędza długie godziny na pracy biurowej. Także coraz więcej osób pracuje w sposób zdalny. W obu przypadkach niezwykle ważną rolę odgrywa fotel biurowy ergonomiczny. To właśnie wygodny mebel pozwala zachować poprawną postawę ciała i nie obciąża nadmiernie kręgosłupa. W dzisiejszym artykule przedstawiamy popularne fotele biurowe oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela biurowego ergonomicznego (https://www.fabrykamebli.pl/fotele-biurowe/2447-fotel-biurowy-ventiler-czarny-5900168828384.html).

Fotel biurowy skórzany – popularne modele

Chętnie kupowany fotel biurowy skórzany (https://www.fabrykamebli.pl/fotele-biurowe/2447-fotel-biurowy-ventiler-czarny-5900168828384.html) to m.in. model Ventiler. Fotel biurowy czarny posiada ergonomiczną konstrukcję, której komfort dodatkowo podwyższa wysokiej jakości tkanina siatkowa. Ponadto fotel biurowy został wyposażony w praktyczny mechanizm ruchowy, dzięki któremu można odchylić i zablokować oparcie. To bardzo ważna funkcja zwłaszcza przy wielogodzinnym siedzeniu na fotelu biurowym. Możliwość regulacji posiada też zagłówek, z kolei podłokietniki gwarantują wygodę dla rąk. Dzięki zamocowanym kółkom fotel biurowy czarny może być bez problemu przesuwany. Omawiany model nie tylko zapewnia wysoki komfort, ale także świetnie się prezentuje. Krzesło biurowe Ventiler najczęściej jest wybierane do nowoczesnych pomieszczeń. Kolejny bestsellerowy skórzany fotel biurowy to Lounge Business. W ofercie są dostępne dwa warianty kolorystyczne – biały oraz czarny. Dzięki temu z łatwością dopasujesz krzesło biurowe idealnie pasujące do konkretnego wnętrza. Fotel skórzany biurowy posiada elementy wykonane z jesionowego drewna, które nadają konstrukcji klasycznej elegancji. Siedzisko, oparcie oraz podłokietniki zostały wykonane z naturalnej włoskiej skóry, która odznacza się bardzo wysoką jakością. Z kolei do budowy podstawy oraz elementów metalowych wykorzystano stal polerowaną. Krzesło biurowe skórzane jest też wyposażone w regulację siły oporu oparcia, wysokości oraz w blokadę i funkcję bujania oparcia.

 

 

Fotel biurowy ergonomiczny – najważniejsze cechy

Na co zwrócić uwagę kupując fotel biurowy (https://www.fabrykamebli.pl/98-fotele-biurowe)? Poniżej przedstawiamy krótką listę parametrów, które warto sprawdzić przed zakupem foteli biurowych.

  • Oparcie – istotny jest zwłaszcza jego kształt. Przy wielogodzinnej pracy siedzącej poleca się szczególnie fotele ergonomiczne o oparciu wyprofilowanym do kształtu kręgosłupa. Ponadto niektóre modele posiadają podparcie lędźwiowe. Nawet jeżeli Twój wymarzony model nie ma tego elementu, możesz dodatkowo kupić specjalną poduszkę lub wkładkę. Jeżeli fotel biurowy skórzany ma służyć również do odpoczynku, wówczas przyda się funkcja odchylania oparcia.
  • Podłokietniki – są nieodzowne przy pracy biurowej. To właśnie one odciążają ręce.
  • Siedzisko – powinno być przede wszystkim wygodne, a jego głębokość dostosowana do potrzeb konkretnej osoby.
  • Wysokość – skórzany fotel biurowy powinien mieć regulowaną wysokość. Dzięki temu może być dostosowany do różnych pracowników i zmiana mebli nie jest konieczna w przypadku rotacji składu osobowego firmy.

Choć wszelkie walory techniczne pełnią niebagatelną rolę, to warto pamiętać też o tym, że krzesło biurowe skórzane powinno Ci się po prostu podobać.

 

 

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.