UE

Blog

Jak wygospodarować miejsce na przechowywanie w niewielkim mieszkaniu?

04 01/ 2023

...

Wybranie mebli do małego mieszkania bywa sporym wyzwaniem. Już na początkowym etapie poszukiwań okazuje się, że gotowe egzemplarze nie spełniają pokładanych w nich nadziei. Jak więc znaleźć idealne meble do małych mieszkań? Naszym rozwiązaniem są modele na wymiar. Posiadają one dwie podstawowe zalety. Przede wszystkim mogą zostać dopasowane do każdego, nawet nietypowego wnętrza. Ponadto to Ty decydujesz o wymiarach oraz wyglądzie mebli na wymiar. Szafka przeznaczona wyłącznie na płaszcze, a może regał pełniący funkcję kwietnika? Dla nas to żaden problem! W dzisiejszym artykule zdradzimy kilka sekretów, dzięki którym urządzenie niewielkiego mieszkania stanie się znacznie łatwiejsze.

Meble do małego mieszkania w bloku – niezawodne rozwiązania

Jakie meble do małego mieszkania są najlepszym wyborem? W niewielkich wnętrzach szczególnie ważną rolę odgrywa kolorystyka oraz forma konstrukcji. Polecane są zwłaszcza jasne barwy, a więc ponadczasowa biel, ale także beże i szarości. Jeżeli zależy Ci na bardziej zdecydowanych odcieniach, możesz postawić na pastele albo przemycić mocniejsze barwy pod postacią dodatków. Ponadto meble na wymiar do małych mieszkań powinny posiadać prostą i lekką konstrukcję. Lepiej zrezygnować ze zbędnych zdobień i ornamentów, które jedynie przytłoczą wnętrze. Przeważnie zaleca się, aby mieszać zabudowę zamkniętą z zabudową otwartą. Dzięki temu pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie wielowymiarowego. Jednak bardzo ważne jest, aby meble do małych mieszkań były utrzymywane w odpowiednim porządku. Nagromadzenie zbędnych papierów czy bibelotów natychmiast wprowadzi wrażenie chaosu, a w konsekwencji sprawi, że wnętrze będzie wydawało się jeszcze mniejsze. Funkcjonalne meble do małego mieszkania często pełnią więcej niż jedną rolę. Wiąże się to z koniecznością pełnego wykorzystania przestrzeni, a więc i poszukiwaniem wszelkich możliwych schowków. Właśnie dlatego zamiast o klasycznej kanapie lepiej jest pomyśleć o modelu, który na plecach i bokach posiada dodatkowe półki. Potrzebne są Ci pufy? Koniecznie zdecyduj się na takie z pojemnymi schowkami. Zamiast ścianki działowej wykorzystaj regał, który oddzieli kuchnię od salonu, a jednocześnie dostarczy całe mnóstwo dodatkowych półek. Wybierając meble do małego mieszkania w bloku warto też rozejrzeć się za rozkładanym stołem. Podstawowy wariant będzie doskonale służył na co dzień, z kolei rozszerzona wersja świetnie sprawdzi się podczas świąt i spotkań towarzyskich.

Szafy na wymiar – w jakim pomieszczeniu prezentują się najlepiej?

Wśród funkcjonalnych mebli do małego mieszkania trzeba z pewnością wymienić również szafy na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/27-szafy). To właśnie tego typu meble stanowią podstawę do przechowywania ubrań, a również dokumentów czy artykułów spożywczych. Producenci często posiadają w swoich ofertach szafy, których wielkość zupełnie nie jest dopasowana do niewielkich wnętrz. Imponujący mebel może zachwycać w salonie, ale niestety okazuje się, że w małym pokoju zajmuje większość wolnej przestrzeni. Właśnie dlatego do bloków znacznie bardziej polecane są szafy na wymiar. Ich pierwszą i podstawową zaletą jest już to, że nie przytłaczają wnętrza. Ponadto mogą być do niego perfekcyjnie dopasowane, stając się jego integralną częścią. Kolejnym atutem mebli na wymiar jest fakt, że mogą zostać w pełni przystosowane do potrzeb domowników. Jeżeli na co dzień wystarczają Ci dwie pary obuwia, całkowicie zbędna okaże się półka na buty. Istotne, aby meble na wymiar do małych mieszkań były w pełni funkcjonalne. Każda szafka, półka czy organizer powinien mieć przypisaną sobie rolę. Przy aranżacji małego mieszkania warto też rozważyć zakup mebla, który w pierwszym momencie kojarzy się z czasami PRL-u. Jednak pawlacz, bo właśnie o nim tu mowa, już dawno przestał być wyłącznie elementem meblościanek, a stał się jednym z najbardziej pożądanych mebli do małego mieszkania w bloku. Zapewnia on dodatkową przestrzeń do przechowywania m.in. sezonowych ubrań albo rzadko używanych sprzętów. Mamy nadzieję, że w dzisiejszym artykule znalazło się kilka przydatnych trików, które pomogą Ci szybko i sprawnie zaaranżować małe mieszkanie.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.