UE

Blog

Jak wykorzystać ramki na zdjęcia? Pomysły na aranżacje z ramkami na zdjęcia

28 07/ 2023

...

Pozwalają na powrót do najpiękniejszych wspomnień, a przy tym już same w sobie mogą stanowić niebanalną dekorację. Ramki na zdjęcia to dodatki 2w1, które doskonale spajają funkcjonalność z walorami estetycznymi.

Jak wybrać ramki na zdjęcia?

Ramki na zdjęcia są jednymi z najchętniej wybieranych dekoracji. Ich sukces kryje się w połączeniu personalizacji z ozdobnym charakterem. To Ty decydujesz, co znajdzie się wewnątrz ramek oraz jak będą się prezentowały same ramki. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem ramki na zdjęcia? Ważną rolę odgrywają wymiary produktu. Zbyt duża ramka może przytłoczyć niewielką sypialnię, z kolei drobny egzemplarz przepadnie w przestronnym salonie. Wielkość ramki powinna być dopasowana do konkretnego wnętrza. Koniecznie zastanów się też nad tym, ile fotografii chcesz wyeksponować. Czy wystarczy Ci pojedyncza ramka na zdjęcie, czy potrzebna okaże się rama przystosowana do całego zestawu zdjęć? Przed zakupem ramki dobrze jest także znaleźć docelowe miejsce na nowy zakup. W przeciwnym wypadku może okazać się, że brakuje miejsca nawet na najpiękniejszą ramkę na zdjęcia. Duże znaczenie ma również kształt, forma, materiał wykonania oraz kolor produktu. Idealnie dobrana ramka na zdjęcia stanie się doskonałym dopełnieniem wystroju. Biała okrągła ramka świetnie sprawdzi się w skandynawskim wnętrzu, z kolei ramka z klamerkami będzie pięknym uzupełnieniem pokoju urządzonego w stylu boho.

Pomysły na wykorzystanie ramek na zdjęcia

Już sama nazwa ramek na zdjęcia (https://www.fabrykamebli.pl/93-ramki-na-zdjecia) nawiązuje do zastosowania produktu. Jednak obecnie ramki na zdjęcia wykorzystywane są nie tylko do ekspozycji fotografii. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które podpowiadają jak wykorzystać ramki na zdjęcia w całkiem inny sposób.

  • Zdjęcia – to właśnie fotografie najczęściej wypełniają ramki na zdjęcia. Jest to świetny sposób na wyeksponowanie zdjęć bliskich osób. Tylko od Ciebie zależy, na jaką kompozycję fotografii się zdecydujesz. Może motywem przewodnim stanie się rodzina albo przyjaciele, a może postanowisz oprawić zdjęcia z najpiękniejszych wakacji?
  • Cytat lub motto – to świetny sposób na codzienną afirmację. Niektórzy potrzebują słów, które zachęcą ich do działania, z kolei inni znajdą ukryty sens w ulubionym cytacie. Takie słowa, oprawione w piękną ramkę, mają w sobie niezwykłą moc.
  • List – współcześnie coraz rzadziej wysyłamy tradycyjne listy, dlatego każdy z nich ma w sobie szczególną wartość. Ręcznie pisane słowa pięknie prezentują się w ramce na zdjęcie.
  • Dyplom – to sposób, z którego korzysta wielu przedsiębiorców. Zwróć uwagę, że w gabinetach lekarskich, kosmetycznych czy u weterynarza bardzo często wyeksponowane są dyplomy potwierdzające przebyte kursy czy szkolenia albo świadczące o przyznaniu nagrody.
  • Pocztówka – idealna ozdoba dla podróżników. Ramki na zdjęcia mogą zdobić pocztówki z miejsc, które już odwiedziłeś albo z miejsc, których zobaczenie jest Twoim marzeniem.
  • Mapa – lubisz poznawać świat, a może jest miejsce, które wzbudza w Tobie szczególny sentyment? Mapa w ramce na zdjęcie prezentuje się niezwykle stylowo, a do tego podkreśla zainteresowania.
  • Rysunek – szkicujesz, rysujesz, malujesz albo tworzysz w jeszcze innej technice? Ramki na zdjęcia pozwolą Ci wyeksponować Twoje ulubione prace.
  • Suszone rośliny – jeżeli lubisz dekoracje w stylu boho, ramka z suszonymi roślinami powinna podbić Twoje serce. Wystarczy, że na kartce papieru umieścisz ususzony kwiat albo listek. W zależności od koloru tła oraz wybranych roślin możesz uzyskać minimalistyczny albo bardzo strojny efekt.
  • Ozdoby 3D – co powiesz na dekorację 3D? Potrzebna będzie Ci ramka na zdjęcie, mocny klej oraz ulubione akcesoria. Może masz starą klawiaturę i nie wiesz, co z nią zrobić? Klawisze przyklejone do ramki stworzą niezwykle ciekawą dekorację idealną do pokoju gamera. Jeżeli szukasz romantycznej dekoracji, wystarczy, że do ramki przykleisz sztuczne kwiaty. Możesz je następnie udekorować wstążkami, kryształkami czy perełkami.

Wiosna jest idealną porą na porządki oraz aranżacyjne nowinki. Kto wie, może nasze ramki na zdjęcia sprawią, że zapragniesz wprowadzić do swojego mieszkania nieco nowości.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.