UE

Blog

Jaka szafka pod zlewozmywak?

26 10/ 2020

...

Dla wielu osób kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem, które bywa określane mianem serca domu. To przestrzeń, w której przyrządza się posiłki, ale także spędza czas z bliskimi. Nic dziwnego, że każdy pragnie, by była jak najlepiej zagospodarowana. Jednym z najczęściej pojawiających się pytań jest – jak zamontować zlew na szafkę? Można to zrobić samodzielnie, jednak sposób działania jest uzależniony od typu zlewu. Najpopularniejszymi rodzajami są: zlew wpuszczany, nakładany oraz podwieszany. Pierwszy z nich umieszczany jest w otworze wyciętym w blacie. Zlew jest zabezpieczany przy pomocy specjalnych klamer, które stabilizują całą konstrukcję. Zlew nakładany bywa określany również zlewozmywakiem modułowym. Jest to sprzęt, który całkowicie zakrywa szafkę i mocowany jest do jej boków. Najrzadszym rodzajem są zlewy podwieszane, które są montowane w szafkach od dołu. Nie są one aż tak często wybierane m.in. ze względu na fakt, że ich montaż sprawia więcej trudności niż w dwóch poprzednich przypadkach. To, jaka szafka pod zlewozmywak prezentuje się najlepiej, w znacznym stopniu jest uzależnione od kształtu samego zlewu. Obecnie wiele osób decyduje się na umieszczenie szafki ze zlewem w ciągu zabudowy z blatem roboczym. To dobry sposób na zaoszczędzenie miejsca i na praktyczne rozdzielenie poszczególnych stref. Dzięki temu możliwe staje się funkcjonalne rozłożenie trójkąta roboczego. Pytanie, jak zamontować zlew na szafkę, nie powinno już spędzać nikomu snu z powiek. Znacznie lepiej jest śnić o tym, jak pięknie będzie wyglądała kuchnia, gdy skończymy już remont.


Jaka szafka pod zlewozmywak jednokomorowy – porady i inspiracje


Jaka szafka pod zlewozmywak jednokomorowy? Jaki zlewozmywak w szafce narożnej? I wreszcie, jak wszystko sprawnie urządzić, żeby remont albo wymiana mebli przebiegły sprawnie i bez większych problemów? Jeżeli znamy odpowiedzi na dwa pierwsze pytania, wówczas automatycznie otrzymujemy odpowiedź na ostatnie z nich. W przypadku zlewozmywaka jednokomorowego optymalna szerokość oraz głębokość szafki wynoszą ok. 50 cm. To rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nawet w małej kuchni. Jaka jeszcze powinna być szafka pod zlewozmywak jednokomorowy? Ważną rolę odgrywa tył mebla, a w zasadzie to jego brak. Większość szafek pod zlew pozbawiona jest tylnej ścianki. Zabieg ten sprawia, że można bez problemu zamontować całą instalację, a w razie potrzeby ma się do niej swobodny dostęp. Oczywiście ważną rolę odgrywa również sam wygląd szafki. Na szczęście w dobie mebli na zamówienie nie jest to wielkim problemem. Mogą Państwo wybrać wszystkie najważniejsze cechy szafki m.in. jej wymiary, obecność i rodzaj frontów albo ich całkowity brak. Do wyboru jest nawet wysokość nóżek, a to i tak nie wszystkie elementy, na które ma się wpływ przy składaniu zamówienia. Sporo osób załamuje się, kiedy okazuje się, że zlew znajduje się w szafce narożnej. Takie rozwiązanie było stosowane zwłaszcza w starym budownictwie. Jednak i w tym przypadku świetnym wyborem są meble na wymiar, które pozwolą zagospodarować nawet trudną do aranżacji przestrzeń. Zlewozmywak w szafce narożnej może się doskonale prezentować, a do tego być bardzo funkcjonalny. Zlew w szafce narożnej sprawia, że w kuchni tworzy się przyjemny kącik, a ponadto całe dostępne miejsce zostaje w pełni zagospodarowane.


Jak wykorzystać szafkę pod zlewem?


Zlew na szafce ma sporo zalet. Główną z nich jest zyskanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach bardzo trudno jest pomieścić wszystkie potrzebne sprzęty i akcesoria. Walające się wszędzie przedmioty nie tylko zagracają przestrzeń, ale także sprawiają, że człowiek robi się bardziej nerwowy. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się funkcjonalne rozwiązania. Niezauważone dotychczas miejsce może okazać się świetnym sposobem na pozbycie się bałaganu. Jaka szafka pod zlewozmywak – to pytanie zadaje sobie większość osób, aranżujących kuchnię. Naszą odpowiedzią jest: pojemna i praktyczna. Przez lata szafki pod zlewozmywakiem były okryte złą sławą. Drzwiczki otwierało się jedynie podczas przedświątecznych porządków albo awarii zlewu. W rezultacie syfon i rury przerażały swoim wyglądem, a ich czyszczenie wspominało się przez następne pół roku. Aby uniknąć takiej sytuacji, najlepiej odpowiednio zagospodarować przestrzeń. Istnieje na to kilka prostych sposobów. W polskich domach w szafce pod zlewozmywakiem najczęściej znajduje się śmietnik. Jest to dobre miejsce na odpadki, jednak nie każda szafka jest na tyle duża, aby zmieściły się w niej wszystkie pojemniki do segregacji. Jednak nic straconego, zawsze istnieją inne sposoby na wykorzystanie tej przestrzeni. Szafka jest także świetnym miejscem na przechowywanie chemii gospodarczej np. płynu do zmywania czy tabletek do zmywarki. W ten sposób ma się wszystko pod ręką. Zlew na szafce jest nie tylko praktyczny, ale gwarantuje także dodatkową przestrzeń. Wszystkie nieestetyczne elementy zlewu zostają zasłonięte, a do tego wreszcie ma się miejsce do przechowywania chemii gospodarczej albo do segregacji odpadów.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.