UE

Blog

Jasne czy ciemne? Jakie meble kuchenne sprawdzą się najlepiej?

30 06/ 2022

...

Zarówno jasne, jak i ciemne meble kuchenne posiadają swoje zalety i wady. Ostatecznie przeważającym głosem okazują się preferencje danej osoby. Wybierając wymarzone szafki kuchenne wyspowe, spokojnie zastanów się nad tym, co Tobą kieruje. Podążanie za trendami może sprawić, że kuchnia w ciągu kilku lat przestanie być modna. Najważniejsze jest to, aby aranżacja podobała się Tobie i pozostałym domownikom.

Przy wyborze mebli kuchennych na wymiar warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów, które mogą Ci pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. Istotna jest wielkość pomieszczenia oraz to czy urządzasz otwartą czy zamkniętą przestrzeń. Należy też zwrócić uwagę na dostęp do naturalnego źródła światła. Zastanów się też nad tym, jak często chcesz sprzątać kuchnię i czy w domu mieszkają dzieci albo zwierzęta, które mogą łatwo brudzić wnętrze.

Nowoczesna kuchnia z wyspą – wybrać jasny czy ciemny wariant?

Wybrać jasne czy ciemne szafki kuchenne na wymiar? W podjęciu decyzji może Ci pomóc zapoznanie się z krótką listą zalet i wad obu rozwiązań. Jasne meble kuchenne uchodzą za ponadczasowe rozwiązanie. Białe szafki kuchenne na wymiar zawsze pozostają w modzie, a do tego stanowią idealną podstawę. Aby nadać kuchni nowego charakteru, wystarczy zmiana akcesoriów. To doskonała opcja dla osób, które lubią częste modyfikacje wnętrz. Zakup dodatków nie wiąże się z tak wysokimi kosztami, jak wymiana szafek, za to może być dobrym pomysłem na wprowadzenie odmiennego stylu. Jasne meble kuchenne równie dobrze prezentują się w klasycznej, jak i nowoczesnej odsłonie. Jedną z największych zalet białej kuchni z wyspą jest optyczne powiększenie przestrzeni. Jasne meble sprawdzają się nawet w małych kuchniach, czego nie można już powiedzieć o czarnych frontach. Jeżeli zależy Ci na wizualnym dodaniu przynajmniej paru metrów, koniecznie postaw na wykończenie z połyskiem. Należy jednak pamiętać o tym, że szafki kuchenne wyspowe na wymiar powinny odznaczać się jak najlepszą jakością. W przeciwnym przypadku od razu widoczne będą wszelkie zarysowania i drobne uszkodzenia mechaniczne, może też pojawić się efekt zżółcenia frontów. Decydując się na jasną kuchnię powinieneś pamiętać też o tym, że wszelkie zabrudzenia i plamy są od razu widoczne na białych szafkach.

Ciemne meble kuchenne to niewątpliwie bardzo modne rozwiązanie. Tego typu zabudowa pasuje zwłaszcza do modernistycznych oraz industrialnych wnętrz. Ciemna kuchnia z wyspą na wymiar może łączyć w sobie przytulność z nutą tajemniczości, jednak bardzo ważną rolę odgrywa tu zadbanie o odpowiednią ilość światła. Trzeba przy tym pamiętać, że ciemne szafki kuchenne wyspowe optycznie pomniejszają przestrzeń, przez co dobrze prezentują się jedynie w sporych wnętrzach.

Szafki kuchenne wyspowe – inspiracje

Kuchnia z wyspą (https://www.fabrykamebli.pl/29-szafki-kuchenne-wyspowe-na-wymiar) to modne, a zarazem niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Wśród zalet tego typu aranżacji trzeba z pewnością wymienić względy wizualne. Kuchnia z wyspą na wymiar prezentuje się niczym wnętrze najlepszej restauracji. Wyspa pomaga też symbolicznie oddzielić kuchnię od salonu i jadalni. Jeżeli lubisz gotować wraz z rodziną albo przyjaciółmi, szafki kuchenne wyspowe z pewnością przypadną Ci do gustu. Dzięki tego typu zabudowie każda osoba znajdzie dla siebie miejsce, a wspólne przyrządzanie posiłków stanie się nową tradycją. Ponadto, przygotowując jedzenie, masz kontakt z osobami przebywającymi w salonie. To świetna wiadomość dla tych, którzy do tej pory potrafili przesiedzieć samotnie w kuchni całe przyjęcie. Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za wyspą jest zyskanie dodatkowego miejsca do przechowywania. Przy tym wszystkim meble kuchenne na wymiar dają Ci sposobność samodzielnego zaprojektowania przestrzeni. To Ty decydujesz o rozkładzie szuflad czy szafek. W ten sposób poszczególne meble mogą być dopasowane zarówno do przechowywania jedzenia, jak i garnków czy zastawy stołowej.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.