UE

Blog

Kiedy zdecydować się na osobną jadalnię i jakie meble wybrać?

28 10/ 2022

...

Osobna jadalnia zapewnia niezwykły komfort, ale jednocześnie jest pomieszczeniem, które dość rzadko występuje w polskich mieszkaniach. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyną jest głównie niewystarczający metraż, który sprawia, że znacznie częściej wybierane jest połączenie jadalni z salonem albo kuchnią. Jeżeli jednak posiadasz spore mieszkanie, jadalnia jest świetnym rozwiązaniem. To niezwykle reprezentacyjne pomieszczenie, które doskonale nadaje się zarówno do przyjęć, jak i do spotkań w rodzinnym gronie. Osobna jadalnia daje wiele prywatności i sprawia, że część domowników może spokojnie przyjmować gości, a reszta w tym czasie może swobodnie korzystać z kuchni oraz innych pomieszczeń. Ponadto w trakcie dnia jadalnia znakomicie sprawdza się w roli biura. To wygodne miejsce do pracy, a także do odrabiania lekcji przez dzieci.

Regały do jadalni – jak prezentują się najlepiej?

Stylowa jadalnia jest marzeniem wielu osób. Przestrzeń, w której można spokojnie usiąść i cieszyć się czasem z bliskimi, jest czymś prawdziwie wyjątkowym. W przypadku połączenia kuchni z jadalnią sporo czasu poświęcamy na wybór idealnych mebli kuchennych na wymiar, jednak równie istotne okazują się meble do jadalni. Gdy znajduje się ona w osobnym pomieszczeniu, masz pełną dowolność aranżacyjną. Możesz zacząć od stworzenia ogólnej koncepcji, ale także od rozplanowania zakupu mebli. Z pewnością jednym z najważniejszych elementów jest stół. Jego kształt oraz wielkość zależą przede wszystkim od wymiarów wnętrza, ale najchętniej wybierane są rozkładane warianty. Dzięki temu jadalnia jest przystosowana zarówno do codziennych posiłków, jak i do większych przyjęć czy świątecznych spotkań. Kolejny punkt do odhaczenia to krzesła. Przy ich zamawianiu pamiętaj, aby były dopasowane do stołu. Znaczenie ma tu nie tylko wygląd, ale także wysokość krzeseł. Stół i krzesła stanowią absolutną podstawę, ale istotne są też dodatkowe meble, które tworzą we wnętrzu przyjemny klimat. W takiej roli dobrze sprawdzają się regały do jadalni na wymiar. To od Ciebie zależy ostateczny wygląd oraz wymiary mebli. Regały do jadalni pełnią wiele rozmaitych funkcji. Są świetnym miejscem do przechowywania sztućców czy zastawy, ale mogą także być używane w formie domowej biblioteczki albo oryginalnego kwietnika. Ponadto regały do jadalni na wymiar dobrze prezentują się w towarzystwie stylowego kredensu albo barku.

Osobna jadalnia czy połączona z kuchnią? – wady i zalety obu rozwiązań

Meble do jadalni (https://www.fabrykamebli.pl/23-regaly-na-wymiar) przybierają różną formę w zależności od tego, czy decydujesz się na aranżację otwartej czy zamkniętej przestrzeni. Obie opcje posiadają swoje wady i zalety i z pewnością dobrze jest je poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Połączenie jadalni z kuchnią dobrze sprawdza się zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, w których nie ma miejsca na osobną jadalnię. W takim przypadku należy zadbać o spójność aranżacyjną, a jednocześnie o symboliczne przedzielenie obu części. Meble kuchenne na wymiar oraz regały do jadalni mogą być np. wykonane z tych samych materiałów. Często wykorzystywane są różne odcienie drewna. W ten sposób zostaje zachowana spójność, a zarazem każda część posiada swój indywidualny charakter. Aby wnętrze wyglądało na przestronne, warto postawić na ten sam rodzaj podłogi i kolor ścian. Sposobem na rozdzielenie poszczególnych stref jest wykorzystanie regału na wymiar. Mebel znakomicie sprawdza się w roli przenośnej ścianki działowej. Na półkach możesz ułożyć swoje ulubione książki albo rośliny. W przypadku połączenia jadalni z kuchnią konieczne jest utrzymywanie porządku. W tym zadaniu pomocne okażą się odpowiednio dobrane meble do kuchni, wewnątrz których pomieścisz wszystkie akcesoria. Minusem jest również łatwe roznoszenie się zapachów po wspólnej części. Przy planowaniu kuchni należy więc pomyśleć o zakupie okapu. Osobna jadalnia zapewnia domownikom większą swobodę. Nawet podczas przyjęcia możliwe jest spokojne korzystanie z kuchni. Nie ma także problemu przenoszących się aromatów. Zaletą jest również możliwość urządzenia wnętrza w całkiem odmiennym stylu od kuchni. Marzą Ci się rustykalne meble kuchenne, ale wolisz, aby regały do jadalni były wykonane w nowoczesnym stylu? Teraz to żaden problem! Największym minusem osobnej jadalni zdaje się fakt, że jej wydzielenie jest przeważnie możliwe tylko w dużych mieszkaniach.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.