UE

Blog

Kilka sposobów na przechowywanie w niewielkiej kuchni

03 12/ 2021

...

Nie każdy z nas ma do dyspozycji dużą i przestronną kuchnię. Znacznie częściej kuchnie posiadają niewielki metraż, na którym musi pomieścić się podstawowy trójkąt roboczy oraz wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty. Na szczęście istnieje kilka trików, dzięki którym nawet małe pomieszczenie może być niezwykle funkcjonalne. Z pewnością dużą rolę odgrywają tu meble do kuchni na wymiar. To właśnie za ich sprawą możesz w pełni wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Ponadto meble kuchenne na wymiar mogą być dopasowane nawet do wnętrza ze skosami albo do pomieszczenia, które dotąd uchodziło za trudno ustawne.

Szafka do przechowywania żywności – czy powinna mieć organizery?

W każdej kuchni znajduje się szafka do przechowywania żywności. Podstawową zmienną jest to, że bywa ona pojedyncza albo przybiera znacznie większe rozmiary. Podyktowane jest to głównie ilością mieszkańców oraz tym, czy lubią oni spędzać czas na gotowaniu czy może stawiają na dania na zamówienie. Kuchnia na wymiar daje całkiem nową możliwość, jaką jest opcja zaprojektowania własnej szafki do przechowywania żywności. Tylko od Ciebie zależy rozkład oraz ilość szuflad i półek. Jesteś miłośnikiem kuchni włoskiej, a może wolisz azjatyckie smaki? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszczególne półki były przystosowane konkretnie do przechowywania makaronu albo ryżu. Najważniejsze, aby mebel spełniał Twoje wymagania. W szafce na przyprawy często znajduje się miejsce na przeróżne organizery. Możesz w nich schować aromatyczne dodatki, ale też całą kolekcję kaw albo herbat. Szafka na przyprawy jest doskonałym wyborem zwłaszcza dla miłośników gotowania. Poukładane przyprawy powodują, że przyrządzanie potraw staje się jeszcze przyjemniejsze, a wykorzystanie każdego kolejnego składnika wywołuje niesamowitą satysfakcję.

Szafki kuchenne na wymiar – dostosuj meble do swoich potrzeb

Coraz więcej osób decyduje się na zakup szafek kuchennych na wymiar. W czym tkwi sekret tego typu mebli? Przede wszystkim pasują one do każdego rodzaju przestrzeni. Znakomicie prezentują się zarówno w wielkiej i przestronnej kuchni, jak i w niewielkim wnętrzu, do którego trudno by było znaleźć gotowy zestaw mebli. Jakie szafki kuchenne na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/15-szafki-kuchenne-dolne-na-wymiar) najlepiej nadają się do małej kuchni? Polecana jest zwłaszcza zabudowa w kształcie litery L. Mieści się w niej sporo mebli kuchennych na wymiar, a jednocześnie wciąż pozostaje wolna przestrzeń robocza. Meble do kuchni na wymiar mogą sięgać samego sufitu, ale nie stanowi to konieczności. Niektóre osoby decydują się np. na połączenie dolnego rzędu szafek z dwoma czy trzema słupkami. Inni z kolei zamawiają dwa rzędy szafek, jednak górny wcale nie sięga sufitu, a pozostała przestrzeń jest wykorzystana np. na dekoracyjne kartony albo koszyki. Kuchnia na wymiar w kształcie L często mieści w sobie nawet stół, jednak zdecydowanie najpraktyczniejszym wariantem jest składany model.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.