UE

Blog

Kolory kuchni

21 06/ 2021

...

Przy remoncie mieszkania pojawia się wiele pytań. Jednym z najczęściej zadawanych jest to, jakie kolory farb do kuchni wybrać. Nie ma tu jednej uniwersalnej odpowiedzi, jednak pomóc może Ci przejrzenie rozmaitych stylów aranżacji, a także zyskanie wiedzy, jakie kolory kuchni są najmodniejsze w 2021 roku. Czasem już drobne zmiany sprawiają, że pomieszczenie nabiera całkiem innego charakteru.

Najmodniejsze kolory kuchni – przegląd trendów

Jakie są najmodniejsze kolory kuchni 2021? Aby się tego dowiedzieć, warto sięgnąć do prognoz Pantone Color Institute. Czym jest Instytut Koloru i dlaczego właśnie on przewiduje, jakie będą najpopularniejsze kolory do kuchni? Historia Instytutu sięga 1986 roku. Instytut od początku istnienia zrzesza najlepszych kolorystów, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Dzięki temu możliwe jest całościowe spojrzenie na branżę oraz podjęcie badań nad trendami kolorystycznymi. Specjaliści z Instytutu szacują, że to właśnie barwa w aż 85% odpowiada za to, czy dany produkt zostanie kupiony. Kolor odgrywa bardzo ważną rolę zarówno w produkcji, handlu, jak i w aranżacji wnętrz oraz w designie. Właśnie dlatego specjaliści z Pantone Institute rokrocznie przewidują trendy na nadchodzący rok. Jak im się to udaje? To efekt wnikliwych obserwacji oraz pracy analitycznej. Kolor jest formą języka niewerbalnego, na który wpływ ma m.in. otaczająca nas rzeczywistość, kultura czy zmiany zachodzące w świecie. Specjaliści muszą wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki. To właśnie wyniki analiz Instytutu stają się następnie inspiracją dla twórców m.in. grafików, architektów czy projektantów. Wyniki mogą także pomóc Ci znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki kolor do kuchni wybrać. Znamienne jest to, że Pantone Color Institute wybrał na rok 2021 aż dwa kolory. Są to: delikatna szarość oraz słoneczna żółć. To świetna wiadomość zarówno dla tych, którzy lubią intensywne kolory farb do kuchni, jak i dla osób preferujących stonowane rozwiązania. Szary nawiązuje do nowoczesnych nurtów sztuki, z kolei dodatek żółtego jest doskonałym sposobem na uzyskanie optymistycznej atmosfery, która jest bardzo ważna zwłaszcza w obecnych niełatwych czasach. Sugerowane kolory kuchni 2021 umożliwiają stworzenie bardzo wielu rozmaitych aranżacji. Zmiana kolorów ścian w kuchni może okazać się najlepszą decyzją tego roku, która zainspiruje Cię do wprowadzenia kolejnych udoskonaleń.

Modne kolory ścian w kuchni

Wiemy już, jakie są modne kolory ścian w kuchni. Pozostaje jeszcze jedynie kwestia ich wykorzystania oraz pytanie, czy warto postawić także na inne kolory do kuchni. Choć królują przede wszystkim szarość i żółć, to sporą popularnością cieszą się także inne barwy. Wymienić tu trzeba zwłaszcza kolory związane ze światem natury, czyli zieleń i brąz. W pierwszym przypadku polecana jest szczególnie ciemna butelkowa zieleń, natomiast brązy występują raczej w jasnych odcieniach, które wpadają w beże. Znając już wszystkie najmodniejsze kolory kuchni 2021 możesz z powodzeniem przystąpić do zmian. Przeważnie wybiera się dwie barwy przewodnie. W tym przypadku, jako bazowe kolory kuchni, najlepiej sprawdzą się szarość albo beż. Z kolei soczysta żółć i butelkowa zieleń doskonale spiszą się w roli barw uzupełniających. Oczywiście jest to tylko ogólna zasada, od której zawsze można odbiec. Jeżeli lubisz intensywne kolory mebli kuchennych, świetnym wyborem są szafki w kanarkowym odcieniu. Jednak, aby całe wnętrze nie przytłaczało, warto postawić na delikatniejsze kolory ścian w kuchni. Z wyrazistym żółtym odcieniem bardzo dobrze komponuje się biel oraz jasna szarość. W ten sposób pomieszczenie wciąż będzie posiadało nowoczesny charakter, a jednocześnie intensywny kolor zostanie nieco złagodzony. Jeżeli wolisz postawić na modne kolory ścian w kuchni, to właśnie do nich powinna pasować zabudowa. Dobrą wiadomością dla miłośników szarości jest to, że do takiej barwy pasuje praktycznie każdy kolor szafek. Białe lub czarne fronty nadadzą wnętrzu skandynawskiej nuty, z kolei czerwone albo różowe meble sprawią, że kuchnia nabierze estetyki retro. Modne kolory mebli kuchennych mogą też przemienić wnętrze w rustykalną oazę spokoju. Połączenie zieleni i brązu od lat kojarzone jest ze stylem wiejskim i z pewnością sprawdzi się także w kuchni. Kolory mebli i ścian odgrywają podstawową rolę przy wystroju wnętrz, ale ważne są też detale. Jeśli nie chcesz dokonywać dużych zmian, możesz odświeżyć pomieszczenie przy pomocy modnych dodatków. Żółty czajnik, zielone pojemniki na przyprawy czy szare albo beżowe zasłonki spowodują, że wnętrze nabierze całkiem nowego charakteru.

 

 

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.