UE

Blog

Kosze na śmieci do kuchni

01 07/ 2021

...

1 stycznia 2021 roku weszła w życie ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jedną z tego konsekwencji jest obowiązek segregacji odpadów. W związku z tym w każdym domu potrzebne są kosze na śmieci do kuchni oraz pojemnik na odpady bio do kuchni. Na szczęście obecnie dostępny jest bogaty wybór tego typu produktów. Bez trudu znajdziesz zarówno kosze do segregacji do małej kuchni, jak i modele przystosowane do dużych kuchni restauracyjnych.

Kosze na śmieci do kuchni – jakie wybrać?

Niezbędnym wyposażeniem mieszkania są kosze na śmieci do kuchni. Segregacja odpadów jest dla wszystkich obowiązkowa od początku 2021 roku. Początkowo sam proces może wydawać się trudny i skomplikowany, ale jeżeli wybierzesz funkcjonalne kosze do segregacji śmieci w kuchni, wszystko okaże się znacznie łatwiejsze. Najwygodniejszym wariantem jest wykorzystanie osobnych pojemników do każdego rodzaju odpadów. Wielu producentów proponuje obecnie wiadra z kolorowymi akcentami, dzięki którym doskonale wiesz, gdzie wrzucić konkretny typ śmieci. Jednak duże nowoczesne kosze na śmieci do kuchni wymagają także odpowiedniej przestrzeni i sprawdzą się raczej tylko w przestronnych wnętrzach. Innym pomysłem są opakowania piętrowe. Są to idealne kosze do segregacji do małej kuchni. Konstrukcja taka może być ustawiona nawet w rogu pomieszczenia, dzięki czemu zyskujesz dodatkową przestrzeń do przechowywania w szafce pod zlewem. Nowoczesne kosze na śmieci do kuchni przybierają też formę stojaków na worki. Ten rodzaj produktu bardzo często jest wybierany do szafek pod zlewem. Przykładowo stojak może być przeznaczony na suche odpady, natomiast na oddzielny pojemnik na odpady bio do kuchni znajdzie się miejsce tuż obok.

Kosze do segregacji śmieci w kuchni

Wiemy już, jak wiele form może przybrać kosz do segregacji do kuchni. Każdy wariant posiada swoich zwolenników, jednak najchętniej wybierane są kosze na śmieci do kuchni, posiadające pięć przegródek. Często, aby segregacja na frakcje była łatwiejsza, pojemniki na odpady do kuchni dodatkowo posiadają akcenty kolorystyczne, dzięki którym wiesz, jakie śmieci mają trafić do danego pudła. Innym praktycznym rozwiązaniem jest używanie worków w pięciu kolorach. Jakie barwy worków i koszów do segregacji śmieci w kuchni wybrać? Pięciu frakcjom odpadów odpowiadają kolory: niebieski, zielony, żółty, brązowy i czarny. Niebieskie pojemniki na odpady do kuchni przeznaczone są na papier i tekturę. Trafiają tu m.in. gazety, ulotki, a także papierowe opakowania po ciastkach czy herbacie. Należy jednak pamiętać, że wbrew pozorom nie jest to właściwe miejsce na kartony po sokach. Większość z nich wyściełana jest od wewnątrz tworzywem sztucznym, jest to więc opakowanie wielomateriałowe (dlatego trafia do żółtego pojemnika). Zielony kosz do segregacji do kuchni jest przeznaczony na szkło. Zdarza się, że kolorowe szkło jest segregowane oddzielnie z transparentnym materiałem. Wówczas pierwsze trafia do zielonego, natomiast drugie do białego pojemnika. Wszystkie szklane opakowanie powinny być pozbawione zakrętek. Metale i tworzywa sztuczne lądują w żółtym pojemniku. To miejsce na m.in. kartony po sokach i mleku, plastikowe butelki czy reklamówki. Pojemnik na odpady bio do kuchni ma brązowy kolor. Ostatnią kategorią są czarne worki i pojemniki, które są przeznaczone na odpadki nie kwalifikujące się do żadnej z powyższych kategorii.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.