UE

Blog

Kuchnia bez górnych szafek. Pomysły na kuchnię bez górnej zabudowy

20 04/ 2023

...

Górne szafki kuchenne są dobrym miejscem do przechowywania produktów spożywczych i artykułów kuchennych. Jednak nie każdy jest zwolennikiem podwójnej zabudowy. Niektórzy rezygnują z niej, aby nadać pomieszczeniu lekkości i zniwelować tzw. kuchenny klimat. Rozwiązanie to jest stosowane zwłaszcza w salonach z aneksem kuchennym. Zdarzają się też osoby, które rezygnują z górnych szafek kuchennych, ponieważ nie potrzebują dodatkowego miejsca do przechowywania. Bez względu na motywację każdy zastanawia się, jak najlepiej urządzić kuchnię bez górnych szafek. W dzisiejszym artykule znajdziesz kilka sprawdzonych pomysłów. Niektóre z nich skupiają się przede wszystkim na dekoracyjnej funkcji, z kolei inne przewidują alternatywne miejsce do przechowywania.

Do czego pasują dolne szafki kuchenne na wymiar? Pomysły na ścianę w kuchni

Rezygnując z górnych szafek kuchennych, otrzymujesz pokaźną pustą przestrzeń, która wymaga umiejętnego zagospodarowania. W przeciwnym razie zamiast wrażenia przestronności osiągniesz jedynie wrażenie pustki. Z czym najlepiej komponują się dolne szafki kuchenne? Jeżeli stawiasz wyłącznie na akcenty dekoracyjne, wówczas najwięcej zależy od obranego stylu. Idealnym uzupełnieniem dla industrialnego salonu z aneksem stanie się ceglana ściana. Ten sam motyw pasuje również do stylu rustykalnego. Wystarczy, że zdecydujesz się na białe cegły, a Twoja kuchnia zyska odrobinę stylu glamour. Jeżeli nie jesteś miłośnikiem cegieł, warto rozważyć także inne materiały np. beton albo kamień. Fakturowe akcenty nadadzą ścianie głębi. Przy drewnianych szafkach kuchennych na wymiar możesz pozwolić sobie na zabawę kolorem. Wybrana barwa może stać się integralnym uzupełnieniem wystroju, ale może go także całkowicie odmienić. Pomalowanie ściany na wybrany kolor jest prostym rozwiązaniem, które przynosi bardzo dobry efekt. W kuchni retro idealnie sprawdzi się soczysta czerwień, z kolei oliwkowa zieleń dopełni prowansalski klimat. Coraz chętniej wykorzystywane są również wzory, które można przemycić pod postacią tapety, fototapety, ale też plakatów czy obrazów. W ten sposób miejsce nad kuchennymi szafkami na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/49-meble-lazienkowe-na-wymiar) przemieni się w Twoją własną galerię sztuki. Pusta ściana nad dolnymi szafkami to także idealne miejsce na dodatkowe źródło światła. Pięknie prezentują się wszelkiego rodzaju oprawy wpuszczane. Nawiązaniem do stylu rustykalnego stanie się szykowny kinkiet, z kolei kolorowy LED idealnie uzupełni aranżację retro. Jeżeli nie lubisz zabudowanych szafek kuchennych, ale potrzebujesz miejsca do przechowywania, najlepszym rozwiązaniem jest zakup otwartych szafek kuchennych albo półek. Z łatwością znajdziesz zarówno drewniane, jak i metalowe czy szklane modele.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.