UE

Blog

Kuchnia w stylu glamour

23 07/ 2019

...

Styl glamour wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Powstał tuż po wielkim kryzysie na początku XX wieku i był oznaką bogactwa oraz elegancji. W Polsce zaczął być popularny po upadku PRL-u, stając się przeciwwagą dla szarości i nijakości tamtego okresu oraz wnosząc luksus oraz przepych. Kuchnia w stylu glamour łączy ze sobą nowoczesność i wyraziste akcenty, dzięki czemu powstaje bardzo ciekawa, oryginalna aranżacja.

Materiały i kolorystyka

W kuchni w stylu glamour świetnie sprawdzają się biel oraz czerń, a także jasne beże w wersji na wysoki połysk. Bardzo ważne jest zastosowanie elementów zdobniczych w kolorze złota, srebra i miedzi. Pozłacane mogą być uchwyty mebli czy lampy. Złote elementy mogą również pojawiać się na ścianach, które można wykończyć szklaną bądź złotą mozaiką albo tapetą z kwiecistym dekorem.

Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej równowagi między przepychem a minimalizmem, dlatego w kuchni urządzonej w stylu glamour lepiej uwagę przykuć efektownym oświetleniem lub dodatkami, rezygnując z masywnych, bogato zdobionych mebli.

Meble i dodatki

Meble w kuchni glamour wyróżniają się gładkimi, błyszczącymi powierzchniami. Mogą to być nowoczesne modele z lakierowanego MDF-u utrzymane w jasnej kolorystyce. We wzornictwie przejawia się minimalizm stylu, dlatego meble będą odznaczać się prostą, elegancką formą.

Kontrastującym w stosunku do mebli elementem są dodatki, które odzwierciedlają przepych stylu glamour. Lampy i żyrandole wyposażone w ozdobne kryształy to bardzo często spotykane elementy tego stylu, podobnie jak szkło lacobel umieszczane na ścianie przy blatach roboczych. Wśród modnych dodatków w stylu glamour znajdują się także eleganckie patery, zasłony i firany, a także wazony i świeczniki.

Kuchnia w stylu glamour to połączenie luksusu i zmysłowości oraz lekkości. To świetne rozwiązanie dla wielbicieli eleganckiego eklektyzmu. Wystrój tego typu idealnie pasuje do większych przestrzeni, ale odpowiednia aranżacja możliwa jest także na mniejszych metrażach.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.