UE

Blog

Kuchnia w stylu industrialnym

09 07/ 2019

...

Styl industrialny to trend, który cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością. Inspirowany jest przemysłem, dlatego wnętrza utrzymane w tej stylistyce są zazwyczaj przestronne, otwarte oraz zawierają charakterystyczne elementy, takie jak rury lub betonowe oraz ceglane ściany. Kuchnia w stylu industrialnym może sprawdzić się również w bloku. Jak ją zaaranżować, aby zachować charakterystyczne cechy tego surowego stylu?

Wystrój wnętrza

Wnętrza w industrialnym stylu są bardzo przestronne. W przypadku mniejszych metraży, zabiegiem, który zwiększy poczucie przestrzeni, jest otwarcie kuchni na salon. Dzięki temu optycznie powiększymy obszar mieszkania robiąc miejsce na przykład na wyspę kuchenną.

Elementami, które są charakterystyczne dla tego stylu są ściany – betonowe, ceglane lub stalowe. Można je również połączyć wykorzystując na przykład beton na suficie i cegłę na ścianach, a także stal w przypadku mebli. Te tak różne materiały mogą świetnie się uzupełniać tworząc bardzo stylowe wnętrza.

Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednie oświetlenie. Lampy instalowane we wnętrzach industrialnych najczęściej stylizowane są na modele przemysłowe. Bardzo często montowane są na długich kablach, tuż nad wyspą bądź stołem w jadalni. Kuchnia może być również doskonale oświetlona za pomocą szyn z reflektorami świecącymi w różnych kierunkach.

Meble

Meble w stylu industrialnym powinny nawiązywać do epoki przemysłowej. W pomieszczeniach nie powinno więc zabraknąć szafek z metalowymi elementami, taboretów z giętej blachy czy dużego stołu z surowym blatem. Zamiast wiszących szafek bardzo często stosowane są otwarte drewniano-stalowe półki. Ze względu na ograniczoną paletę barw w przypadku tej surowej, przemysłowej stylistyki, fronty mebli najczęściej są białe, czarne lub szare. Efektownie wyglądają także fronty drewniane. Bardziej żywą kolorystyką odznaczają się dodatki znajdujące się w kuchni – rury lub kratki wentylacyjne.

Dodatki

We wnętrzach utrzymanych w stylu industrialnym liczba dodatków ograniczony jest do minimum. Dlatego bardzo ważne są odpowiednie strefy stworzone na przechowywanie wszelkich akcesoriów kuchennych. Dobrym rozwiązaniem mogą być systemy szuflad oraz szafki cargo, które tworzą świetną przestrzeń magazynową. W kuchniach utrzymanych w industrialnej stylistyce nie stosuje się firan oraz poduch dekoracyjnych. Na blatach kuchennych znajdować się powinny jedynie niezbędne akcesoria. Do przechowywania przypraw świetnie sprawdzają się blaszane pojemniki czy słoiki nawiązujące stylistyką do pojemników wykorzystywanych w aptekach.

Urządzenie kuchni w stylu industrialnym, to sposób na nadanie jej wyjątkowego charakteru. Nawet niewielkie wnętrza mogą doskonale wyglądać w tym stylu, jeśli zadbamy o odpowiednie elementy wyposażenia wnętrz.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.