UE

Blog

Kuchnia z wyspą. Dla kogo będzie dobrym rozwiązaniem?

19 07/ 2022

...

Czy kuchnia z wyspą jest dobrym wyborem? Z pewnością jest to rozwiązanie, które z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników. Nie można odmówić mu urody oraz funkcjonalności, a są to zaledwie dwa spośród wielu atutów nowoczesnej kuchni z wyspą. Tego typu aranżacja pozwala na efektowne połączenie kuchni z jadalnią albo salonem.

Dzięki temu wnętrze sprawia wrażenie przestronniejszego, a równocześnie poszczególne strefy wciąż pozostają symbolicznie oddzielone. Kuchnia z wyspą jest idealnym wyborem dla osób lubiących wspólne gotowanie. Często mała i zamknięta kuchnia pozwala na swobodny ruch zaledwie jednej osobie. W nowoczesnej kuchni z wyspą nie dość, że będziesz mógł przyrządzać potrawy z bliskimi, to jeszcze pozostaniesz w stałym kontakcie z gośćmi siedzącymi w salonie albo jadalni. Wyspa kuchenna to też dodatkowe miejsce. W zależności od Twojego projektu meble kuchenne z wyspą mogą być przystosowane np. do przechowywania żywności lub naczyń, ale też do sprytnego umiejscowienia sprzętów AGD. W wielu przypadkach dodatkowe szafki kuchenne mogą okazać się zbawienne. Meble kuchenne z wyspą zapewniają wysoki komfort przygotowywania posiłków, a ponadto skracają dystans pomiędzy poszczególnymi sprzętami AGD.

Niestety wyspa nie jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku małej i zamkniętej przestrzeni. Warto też pamiętać o wyposażeniu się w dobry pochłaniacz, ponieważ kuchnia z wyspą otwarta na salon generuje zapachy wyczuwalne we wszystkich częściach pomieszczenia. Na szczęście można uniknąć tego problemu, wybierając odpowiednie sprzęty i meble kuchenne na wymiar.

Szafki kuchenne na wymiar – dlaczego pasują do kuchni z wyspą?

Szafki kuchenne na wymiar dają niezwykle wiele możliwości. Jedną z ich głównych zalet jest to, że możesz je w pełni przystosować zarówno do dużego i przestronnego wnętrza, jak i do małej kuchni z wyspą i stołem. Wspominaliśmy już o tym, że wyspa kuchenna w małej kuchni bywa kiepskim pomysłem, jednak nie musi być tak w każdym przypadku. Podstawą jest połączenie wnętrza z salonem. W ten sposób kuchnia z wyspą otwarta na salon zyskuje optycznie od kilku do nawet kilkunastu metrów.

Wyspa kuchenna w małej kuchni może pełnić rolę barku albo stołu. Dzięki temu oszczędzasz miejsce, a w razie potrzeby zyskujesz dodatkowy blat roboczy. Takie rozwiązanie wybierane jest znacznie częściej niż tradycyjna mała kuchnia z wyspą i stołem. Jednak przeważnie wyspa kuchenna (https://www.fabrykamebli.pl/29-szafki-kuchenne-wyspowe-na-wymiar) przemieniana jest w centrum gotowania. To idealne rozwiązanie dla osób lubiących kulinarne eksperymenty. W takim przypadku szafki kuchenne na wymiar z powodzeniem mogą zostać przystosowane pod zabudowę piekarnika. Kolejnym pomysłem na wyspę jest połączenie jej ze zlewem. W takiej konfiguracji meble kuchenne na wymiar mogą być podstawą zmywarki, ale niektórzy decydują się na pozostawienie w tym miejscu klasycznych szafek kuchennych. To świetna przestrzeń do przechowywania drobnych sprzętów kuchennych albo detergentów. Wyspa może też składać się wyłącznie z szafek oraz blatu, wszystko zależy od tego, jaki masz pomysł na kuchnię. Pewne jest, że przy obecnych możliwościach uda Ci się uzyskać wymarzony efekt.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.