UE

Blog

Lakierowane szafki kuchenne

16 03/ 2023

...

Niedawno pisaliśmy o zaletach i wadach szafek kuchennych o matowym wykończeniu. Nadeszła więc pora na przyjrzenie się lakierowanym meblom kuchennym. Do jakiego stylu najbardziej pasują i jakie są ich plusy i minusy? Sprawdźmy razem!

Kiedy warto zdecydować się na szafki kuchenne z połyskiem?

To właśnie meble kuchenne na wysoki połysk są najchętniej wybieranym rodzajem mebli kuchennych. Dlaczego się tak dzieje? Duża w tym zasługa tego, że szafki kuchenne z połyskiem optycznie powiększają przestrzeń. Lakierowana powierzchnia odbija światło, a w konsekwencji tego kuchnia może wyglądać na znacznie większą. Meble na wysoki połysk są więc polecane do małych pomieszczeń, w których matowe wykończenie nie prezentuje się najlepiej. Szafki na wysoki połysk wcale nie muszą być białe. Jeżeli zadbasz o odpowiedni dostęp naturalnego światła albo o umiejętnie dobrane sztuczne oświetlenie, będziesz mógł sobie pozwolić także na meble w niestandardowych barwach. Dzięki temu, że meble kuchenne na wysoki połysk są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, świetnie współgrają z różnymi aranżacjami. Często są wybierane do kuchni urządzonej w stylu klasycznym, ale równie dobrze prezentują się w nowoczesnej odsłonie. Są też nieodłącznym elementem wystroju glamour. Nierzadko wspomina się również o tym, że kuchnia na wysoki połysk dodaje pomieszczeniu energii. Ponadto lakierowane meble kuchenne (https://www.fabrykamebli.pl/14-meble-kuchenne-na-wymiar) są łatwe do utrzymania w czystości. Zabrudzenia przeważnie nie wnikają w strukturę mebla, a do usunięcia większości plam wystarczy wilgotna ściereczka.

Na co uważać przy zakupie lakierowanych szafek kuchennych?

Choć łatwość czyszczenia mebli na wysoki połysk jest niewątpliwą zaletą, to wadą jest już sama widoczność zabrudzeń. Tłuste plamy albo resztki jedzenia są od razu widoczne na lakierowanej powierzchni, dlatego tak ważne jest dbanie o regularne czyszczenie szafek. Przy urządzaniu kuchni należy pamiętać o wadach i zaletach ekspozycji szafek kuchennych na promieniowanie słoneczne. Zbyt długa i intensywna ekspozycja może prowadzić do pojawienia się odbarwień na szafkach. Tak jak każde inne rozwiązanie również szafki kuchenne na wysoki połysk posiadają szereg plusów i minusów. W ostatecznych rozrachunku najważniejsze okazuje się to, które elementy są dla Ciebie ważniejsze.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.