UE

Blog

Meble biurowe na wymiar

19 10/ 2021

...

Niektóre są przestronne, z kolei inne całkiem malutkie. Biura mają rozmaity wygląd, jednak niezależnie od niego, zawsze istnieje sprawdzony sposób na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Jaki jest sekret? Zamówienie mebli do biura na wymiar. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujesz zabudowę idealnie dostosowaną do konkretnego wnętrza. Ponadto regały na wymiar oraz szafy na wymiar będą doskonale pasowały do profilu danej firmy. Inne meble sprawdzą się np. w biurze architektonicznym i kancelarii prawnej.

Biurka na wymiar – jaką powinny mieć wysokość?


Nie ma wątpliwości, że w czołówce najważniejszych mebli do biura znajdują się biurka na wymiar. To przeważnie przy nich pracownicy spędzają najwięcej czasu, dlatego tak istotne jest, aby meble były odpowiednio przystosowane do każdego człowieka. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo o pojawienie się uciążliwego bólu kręgosłupa oraz innych nieprzyjemnych dolegliwości. Standardowe wymiary gotowego biurka wahają się od 120 do 160 cm szerokości oraz od 70 do 90 cm wysokości. Właśnie tego typu uniwersalne meble znajdziesz w większości sklepów. Jednak prawdą jest, że nie każdemu zapewnią one odpowiedni komfort, ponieważ przystosowane są zwłaszcza do ludzi o średnim wzroście. Biurka na wymiar umożliwiają wygodną pracę także niższym i wyższym osobom. Zaleca się, aby przy wzroście ok. 170 cm, wybierać biurko o wysokości ok. 75 cm. Z kolei dla osób mierzących ok. 180 cm, poleca się meble o wysokości ok. 85 cm. Widoczna jest tu wyraźna zależność, na podstawie której możesz z łatwością obliczyć odpowiednie wymiary mebla do swojego wzrostu. Dzięki temu będziesz doskonale wiedział, na jakie meble biurowe na wymiar się zdecydować. Jeżeli natomiast nie masz pewności, kto będzie pracował przy biurku, najczęściej poleca się kupienie mebla o uniwersalnej wysokości oraz regulowanego krzesła.

Regał na wymiar – popularne zastosowania


Meble biurowe na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/55-biurka) nie ograniczają się do samych biurek. Bardzo potrzebne okazują się również meble przystosowane do przechowywania dokumentów. Wśród nich najczęściej wybierane są regały na wymiar oraz szafy na wymiar. Stanowią one doskonałe miejsce na teczki, segregatory oraz akcesoria biurowe. Ponadto tego typu meble do biura są wykorzystywane także w pomieszczeniach socjalnych. Bywa, że regał pełni funkcję spiżarki, z kolei szafa jest idealnym miejscem na odzienie wierzchnie oraz na strój na zmianę. Dzięki meblom do biura na wymiar zamawiana konstrukcja jest w pełni przystosowana do potrzeb danej firmy. Ponadto możliwe staje się całkowite wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

 

 

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.