UE

Blog

Meble łazienkowe odporne na wilgoć

12 04/ 2024

...

Zastanawiasz się jak zabezpieczyć meble łazienkowe przed wilgocią? A może chcesz wiedzieć jak przeciwdziałać szkodliwemu działaniu wilgoci? Zapraszamy do lektury!

Wilgoć w małej łazience – co ją powoduje?

Wilgoć w łazience jest poważnym problemem, z którym warto jak najszybciej działać. Podstawą walki jest wiedza o tym, co tak właściwie wywołuje wilgoć na meblach, ścianach i sprzętach łazienkowych. Bez wątpienia jest to pomieszczenie o wysokiej wilgotności powietrza. Częste używanie wody oraz wysoka temperatura prowadzą do osadzania się pary wodnej na meblach łazienkowych, lustrach, a także na kafelkach. Dodatkowo stopień wilgotności zwiększa suszące się pranie oraz niedosuszone ręczniki. Jednak zaparowane lustro albo szyba prysznicowa po ciepłej kąpieli nie muszą jeszcze oznaczać za wysokiego poziomu wilgoci w łazience. Jeżeli jednak kropelki wody zaczną pojawiać się również na ścianach oraz meblach do łazienki, wówczas warto sprawdzić sprawność systemu wentylacyjnego. Kolejnym sygnałem alarmowym są ręczniki, które nigdy do końca nie wysychają. Z czasem może pojawić się na nich charakterystyczny zapach stęchlizny. Czarne plamki na fugach i kafelkach są już zapowiedzią pleśni i w takim przypadku należy jak najszybciej zacząć działać. Warto też systematycznie sprawdzać czy nie pojawia się wilgoć za meblami.

Wilgoć w łazience – jak się jej pozbyć?

Zapobieganie powstawaniu wilgoci w małej łazience jest bardzo ważną sprawą. Najłatwiejszym sposobem jest regularne wietrzenie pomieszczenia. Jeżeli Twoja łazienka posiada okno, warto przewietrzyć pomieszczenie po każdej kąpieli. Tak w łatwy sposób pozbędziesz się nadmiaru wilgoci. W przypadku łazienek pozbawionych okna dobrym zakupem okazuje się pochłaniacz wilgoci. Dzięki temu wilgoć w małej łazience zostanie odprowadzona. Jednak niezależnie od metrażu oraz obecności albo braku okien bardzo ważną rolę odgrywa sprawny system wentylacyjny. W ten sposób nie tylko unikniesz osadzania się wilgoci na meblach i ścianach, ale przede wszystkim zadbasz o bezpieczeństwo domowników. Ponadto drzwi łazienkowe powinny posiadać dodatkowe otwory, które ułatwią odprowadzanie wilgoci. Łazienka, w której suszone jest pranie także narażona jest na dodatkową wilgoć. Jeżeli pozwalają Ci na to warunki, warto więc przestawić suszarkę z praniem do pokoju albo na balkon.

Jak zabezpieczyć meble łazienkowe przed wilgocią?

W ostatnich latach coraz większym powodzeniem cieszą się meble łazienkowe odporne na wilgoć. Odpowiednio zabezpieczone meble łazienkowe na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/49-meble-lazienkowe-nawymiar) są tworzone z wysokiej jakości materiałów oraz poddawane specjalnej obróbce, co zwiększa ich żywotność. Meble odporne na wilgoć przeważnie są zabezpieczone odpowiednim lakierem albo impregnatem, co w znacznym stopniu zwiększa ich żywotność. Meble łazienkowe na wymiar dają Ci sposobność wpływu na te wszystkie elementy. Jednak jak zabezpieczyć meble łazienkowe przed wilgocią, kiedy chcesz ochronić już posiadane meble łazienkowe? Wyjściem jest impregnacja mebli. W tym celu należy najlepiej rozmontować i dokładnie wyczyścić meble do łazienki. Następnie na suchą powierzchnię nanosi się impregnat. W zależności od zaleceń producenta może być to jedna lub kilka warstw preparatu. Dzięki temu materiał staje się twardszy, a meble odporniejsze na wilgoć.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.