UE

Blog

Minimalistyczna kuchnia – czyli dlaczego mniej znaczy więcej?

10 01/ 2022

...

Minimalizm powstał z myślą o osobach, które szukają w życiu spokoju i harmonii. Znacznie trudniej jest osiągnąć ten stan, kiedy w otoczeniu panuje chaos. Bałagan ma negatywny wpływ na koncentrację, a także na sam nastrój. Kuchnia jest pomieszczeniem, które w sposób szczególny narażone jest na nieład. Bardzo łatwo o nagromadzenie niepotrzebnych pudełeczek, akcesoriów czy produktów spożywczych. W konsekwencji człowiek nie jest w stanie niczego znaleźć, a nawet samo przygotowywanie posiłków przyprawia o frustrację.
Dzięki minimalistycznym meblom do kuchni na wymiar znacznie prościej jest utrzymać porządek. Meble na wymiar mogą być przystosowane dokładnie do Twoich potrzeb. Szafka tylko na makaron, a może półka przeznaczona wyłącznie na przyprawy? Teraz wszystko jest możliwe! Najważniejsze, aby meble kuchenne na wymiar spełniały Twoje oczekiwania i sprawiały, że codzienność staje się łatwiejsza.

Minimalistyczna kuchnia z wyspą – najlepsze rozwiązania

Minimalistyczna kuchnia z wyspą, podobnie jak meble, charakteryzuje się prostotą. Wyspa najczęściej posiada nieskomplikowany geometryczny kształt i pozbawiona jest zbędnych zdobień. Jednak minimalistyczna kuchnia z wyspą daje wiele możliwości aranżacyjnych, które podyktowane są przede wszystkim rodzajem wyspy. W małych mieszkaniach wyspa najczęściej jest zabudowana. Dzięki dodatkowym dolnym szafkom kuchennym zyskujesz miejsce do przechowywania, z kolei umieszczony na nich blat gwarantuje przestrzeń roboczą. Tego typu wyspy mogą też pełnić rolę stolika. W ten sposób w razie potrzeby kuchnia przemienia się w jadalnię albo biuro. Wyspa z szafkami kuchennymi na wymiar bywa też wykorzystywana jako łącznik pomiędzy kuchnią i salonem. Półotwarta przestrzeń pozwala na spokojne przygotowywanie posiłków, a jednocześnie nie pomniejsza optycznie salonu. Rzadziej spotykanym rozwiązaniem jest uczynienie z wyspy najważniejszego miejsca w całej kuchni. Specjalne meble do kuchni na wymiar stają się wówczas zabudową do piekarnika, zmywarki, a nawet zlewu. Tego typu minimalistyczna kuchnia najlepiej sprawdza się przy sporym metrażu. Swoistym kompromisem jest umieszczenie wewnątrz wyspy jednego wybranego sprzętu np. piekarnika albo zlewu.

Meble na wymiar doskonale sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach!

Szafki kuchenne na wymiar – jakie wybrać do minimalistycznej kuchni?

Minimalistyczna kuchnia nie posiada zbędnych dodatków i dekoracji. Charakteryzuje się niezwykłą prostotą. W związku z tym wszystkie elementy są lepiej widoczne. Właśnie dlatego minimalistyczne meble kuchenne na wymiar powinny posiadać przemyślaną formę. Dużą rolę odgrywa tu geometria, ale także sam dobór materiałów. Aby szafki kuchenne posiadały elegancki charakter, muszą być starannie wykończone oraz zbudowane ze sprawdzonych surowców. W minimalizmie bardzo istotna jest jakość. W kwestii samego doboru kolorów masz już większą dowolność. Minimalistyczne szafki kuchenne na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/29-szafki-kuchenne-wyspowe-na-wymiar) najczęściej zamawiane są w klasycznych odcieniach drewna, ale także w odcieniach szarości, czerni i bieli. Jednak jeżeli zależy Ci na mocniejszej barwie, to również jest możliwe. Meble na wymiar mogą mieć także czerwone czy granatowe fronty. W takim przypadku powinno się pamiętać o tym, że najlepszym uzupełnieniem będą blaty oraz uchwyty o stonowanych kolorach. Wśród tegorocznych trendów powodzeniem cieszy się zwłaszcza minimalizm romansujący ze stylem skandynawskim. W takiej odsłonie w kuchni dominują odcienie drewna i bieli, jednak w odróżnieniu od skandynawskiej kuchni brakuje tu licznych dodatków. W minimalizmie stawiamy wyłącznie na pojedyncze akcesoria, reszta chowana jest wewnątrz szafek.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.