UE

Blog

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Styl eklektyczny to idealna opcja dla Ciebie!

24 01/ 2022

...

Nie możesz zdecydować się na jeden styl, a może lubisz niebanalne połączenia? Styl eklektyczny to doskonały wybór zarówno dla marzycieli, którzy mają głowy pełne pomysłów, jak i dla tych, którzy nie potrafią wybrać jednego nurtu.

Wnętrza eklektyczne – czym się charakteryzują?

Marzy Ci się mieszkanie w stylu eklektycznym? Pora poznać kilka zasad, które pomogą Ci urządzić upragnione wnętrze. Mieszkanie eklektyczne dla wielu osób wciąż brzmi dość abstrakcyjnie, jednak początki stylu sięgają już końcówki XIX wieku. Jest on tak trudny do zdefiniowania, ponieważ nie posiada z góry narzuconych ram i ograniczeń. Najczęściej mieszkanie w stylu eklektycznym opisuje się jako przestrzeń, w której spotykają się różne estetyki. Ciekawym aspektem tego typu aranżacji jest fakt, że wnętrza eklektyczne rzadko są do siebie podobne. Z pewnością jest to jedna z cech, która wyróżnia tego typu aranżacje. Gdy wchodzimy do skandynawskiego czy prowansalskiego mieszkania, od razu możemy opisać charakterystyczne dla danego stylu elementy. Inaczej jest w przypadku mieszkania eklektycznego. Jak w takim przypadku utrzymać spójność aranżacyjną i uniknąć wrażenia chaosu?

Jedną z metod jest wybranie motywu przewodniego. Przykładowo wszystkie szafki na wymiar mogą być wykonane w stylu retro albo regały do pokoju mogą posiadać jasny odcień. Motyw przewodni pozwala na sporą dowolność. Dobrym wyborem jest zarówno spójny materiał mebli, jak i konkretna kolorystyka czy nawiązania do Twojej pasji albo ulubionego stylu. Uwielbiasz kwiaty? W takim razie możesz je przemycić zarówno pod postacią żywych roślin, jak i motywów florystycznych na pościeli, firankach czy porcelanie. Wnętrza eklektyczne (https://www.fabrykamebli.pl/23-regaly-na-wymiar) często opierają się na kontrastach, dlatego nie ma co bać się ryzyka. Myślisz o nowoczesnych szafkach do pokoju i zabytkowym kredensie? To czas, aby zrealizować swoją wizję.

Regały do pokoju w stylu eklektycznym

Zawsze chciałeś połączyć białe regały na wymiar z zielonymi szafkami do pokoju? Tak nietuzinkowe zestawienia są możliwe właśnie za sprawą stylu eklektycznego. Zwykło się mawiać, że jest to estetyka wprost stworzona dla osób z kreatywną duszą. Często bywa tak, że głowa jest pełna pomysłów, ale przez trzymanie się jednego stylu nie można ich w pełni zrealizować. Styl eklektyczny pozwala na nawet najbardziej szalone eksperymenty. Aranżując w ten sposób mieszkanie, możesz ukazać całą barwę Twojej osobowości. Z pewnością pomogą Ci regały na wymiar oraz szafki na wymiar. Samodzielne ustalenie rozmiarów oraz materiałów mebli stanowi dobrą bazę, dzięki której możesz zacząć aranżowanie przestrzeni. Styl eklektyczny jest też idealną opcją dla wszystkich tych, którzy nie mogą zdecydować się na jeden konkretny styl. Podobają Ci się jasne regały do pokoju, a jednocześnie uwielbiasz metalowe oświetlenie i szalone wzornictwo? Przy eklektycznym wystroju nie ma rzeczy niemożliwych.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.