UE

Blog

Niewielka łazienka też może być funkcjonalna. Zobacz jak ją urządzić!

07 06/ 2022

...

Urządzanie małej łazienki wymaga dobrego rozplanowania, ale dzięki temu może się ono zakończyć sukcesem. W dzisiejszym tekście zdradzamy triki i porady, za sprawą których mała łazienka połączy w sobie funkcjonalność wraz z zachwycającym wyglądem. Dowiesz się m.in., jakie meble łazienkowe są najlepszym wyborem oraz jakie sztuczki powiększą optycznie przestrzeń.

Wbrew pozorom łazienka jest pomieszczeniem, w którym spędzamy naprawdę sporo czasu. Same zabiegi pielęgnacyjne zajmują wiele minut. Nic dziwnego, że pragnie się, aby pomieszczenie przywodziło na myśl SPA. Jednak problem często pojawia się już przy samym metrażu. Mała łazienka stanowi zmorę większości mieszkań. Na szczęście nawet niewielka powierzchnia nie musi stać na przeszkodzie do realizacji swojego marzenia o domowym SPA.

Meble do małej łazienki – funkcjonalne rozwiązania

Funkcjonalna łazienka nie może być zagracona. Właśnie dlatego trzeba zapewnić sobie odpowiednie miejsce do przechowywania. Polecane są zwłaszcza zamknięte meble do łazienki. Otwarte i półotwarte szafki eksponują kosmetyki i akcesoria, co jest przyczyną chaosu w niewielkim pomieszczeniu. Zamknięte szafki sprawią, że przestrzeń będzie wyglądała na uporządkowaną. Warto też zapomnieć o szafkach bez nóżek. Tego typu meble mogą sprawiać wrażenie przyciężkich, a w konsekwencji tego będą pomniejszać optycznie przestrzeń. Znacznie lepszym wyborem są wiszące meble do małej łazienki. Dobrze spiszą się również szafki na nóżkach. To rodzaj zabudowy, która nadaje wnętrzu lekkości, dlatego idealnie sprawdza się w niewielkim pomieszczeniu.

Wśród mebli łazienkowych warto rozważyć także kolumny. Te wąskie i wysokie szafki są pojemne, a jednocześnie dobrze wyglądają nawet w małej łazience. Przydatnym trikiem jest zdecydowanie się na jak najwięcej szklanych powierzchni. Nie trzeba ograniczać się do tradycyjnego lustra nad umywalką. Również fronty mebli do łazienki mogą być wykończone w ten sposób. To idealny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Ważną rolę odgrywa także kolorystyka. Zarówno płytki, jak i meble do małej łazienki, powinny być utrzymane w jasnej tonacji. Sprawdzą się wszelkie odcienie bieli, beżu i szarości. Jeżeli zależy Ci na mocniejszych akcentach, możesz przemycić je pod postacią dodatków np. ręczników czy kubków na szczoteczki. Jasne kolory powodują, że pomieszczenie zdaje się znacznie większe.

Meble łazienkowe na wymiar – jak je wykorzystać w łazience na poddaszu?

Jeżeli urządzanie małej łazienki zdawało się trudne, co można powiedzieć o małej łazience na poddaszu? Tego typu przestrzeń stanowi jeszcze większe wyzwanie, ale i na nią istnieją sposoby. Podstawą są tu meble do łazienki na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/49-meble-lazienkowe-na-wymiar). W pomieszczeniach tego typu liczy się każdy metr, a meble łazienkowe na wymiar pozwalają w pełni wykorzystać dostępne miejsce. Czy funkcjonalna łazienka na poddaszu z wanną jest możliwa? Zdecydowanie tak, ale ściana kolankowa powinna posiadać wysokość przynajmniej 150 cm. W takim przypadku można bez problemu umieścić na niej wannę wraz z obudową.

Mała łazienka na poddaszu może być również wyposażona w prysznic. Ponownie jego umiejscowienie jest zależne przede wszystkim od wymiarów ściany kolankowej. Jeżeli możesz się przy niej wyprostować, wówczas oznacza to, że montaż kabiny prysznicowej jest realny. Jeżeli jednak ściana kolankowa jest za niska, wówczas prysznic powinien być zainstalowany pod standardową ścianą. Nie oznacza to wcale, że ściana ze skosami pozostanie bezużyteczna. Nawet do wyjątkowo niskiej ściany mogą zostać dopasowane meble do łazienki na poddaszu. Indywidulana zabudowa pozwoli Ci w pełni wykorzystać dostępne miejsce.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.