UE

Blog

Nowoczesna garderoba w Twojej sypialni. Zobacz, jak ją zaaranżować!

28 07/ 2022

...

Nowoczesna garderoba stanowi marzenie wielu osób. Niestety nieliczne mieszkania są wyposażone w osobne pomieszczenie, które można przemienić w garderobę. Przeważnie jest to możliwe jedynie w przestronnych domach. Czy jednak mieszkając w kamienicy albo w bloku trzeba pożegnać się z wizją nowoczesnej garderoby? Na szczęście nie!

Rozwiązaniem jest kupno szafy na wymiar do sypialni. Odpowiednio zaprojektowany mebel może z powodzeniem pełnić rolę garderoby. To wariant, który pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, a przy tym jest bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu. Zaraz po wstaniu zyskujesz dostęp do swoich ubrań. Nie musisz w tym celu przechodzić do innego pomieszczenia i spotykać się z pozostałymi domownikami. Dzięki temu masz szansę na więcej prywatności. Jak zaprojektować idealną garderobę na wymiar? Przekonaj się razem z nami!

Szafy do sypialni na wymiar – czy to dobry pomysł?

Szafy do sypialni na wymiar stanowią najprostszy sposób na zapewnienie miejsca do przechowywania. W ten sposób stajesz się współtwórcą mebla, a więc możesz w pełni dostosować go zarówno do swoich potrzeb, jak i do dostępnej przestrzeni. Jednak nawet szafa do sypialni może mieć rozmaite oblicza. W polskich domach najczęściej spotykane są szafy wnękowe. Jest to wariant, na który można sobie pozwolić nawet przy niskim budżecie. Przeważnie wystarczy montaż szyn, drzwi przesuwnych oraz półek i relingów, rezygnuje się natomiast z tylnych i bocznych ścian mebla. Szafa do sypialni może mieć także wypełnienie, dzięki któremu ubrania nie będą stykały się bezpośrednio z powierzchnią ścian. Meble wnękowe pozwalają w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń i dobrze sprawdzają się nawet w niewielkich mieszkaniach.

Innym pomysłem na stopniowe aranżowanie wnętrza jest zakup modułowej garderoby na wymiar. Oczywiście najwygodniejszą opcją jest jednorazowy zakup całej zabudowy, ale oszczędnościową wersją jest regularne dokupowanie kolejnych części. Możesz zacząć np. od części z relingiem, a następnie dodać moduł z szufladami albo nadstawkę. W niektórych mieszkaniach nowoczesna garderoba do sypialni obiera także otwartą formę. W tej odsłonie główną rolę pełnią stojące wieszaki na ubrania. Przeważnie tego typu konstrukcja posiada kółka, dzięki czemu jest mobilna. Zaletą jest też łatwy i szybki dostęp do ubrań. Jednak trzeba wziąć pod uwagę też to, że sukienki czy koszule, wystawione na ciągłą ekspozycję, zbierają kurz oraz blakną.

Podział na strefy – jak połączyć sypialnię z garderobą?

Nowoczesna garderoba w sypialni (https://www.fabrykamebli.pl/27-szafy) sprawdza się najlepiej, kiedy pokój jest podzielony na poszczególne strefy. Dzięki temu unikniesz widoku sterty ubrań zaraz po przebudzeniu. Choć skośne ściany i wnęki początkowo mogą być brane za utrudnienia, to nawet z nimi poradzi sobie odpowiednio dobrana szafa na wymiar. Przeważnie jednak poleca się, aby mebel był ustawiony prostopadle do łóżka.

Jeżeli chcesz, by Twoja garderoba na wymiar nie odznaczała się specjalnie od przestrzeni, prostym sposobem jest wykorzystanie palety kolorów zbliżonej do ścian. Starym i sprawdzonym trikiem jest także montaż luster na frontach szafy do sypialni na wymiar. Możesz też rozważyć postawienie cienkiej ścianki działowej tuż za wezgłowiem łóżka. Ważne, aby zachować dostęp do ścianki z obu stron. W ten sposób zyskujesz ukrytą nowoczesną garderobę do sypialni. Ta metoda sprawdza się zwłaszcza w długich i wąskich pomieszczeniach. Podziału na poszczególne strefy możesz dokonać również przy pomocy przepierzenia. Tylko od Twojej wyobraźni zależy, co będzie pełniło jego funkcję. Mogą to być zarówno kryształki, jak i muszle albo zwykła zasłona. Nowoczesna garderoba w sypialni miewa rozmaite oblicza. Najważniejsze, aby jedno z nich skradło Twoje serce.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.