UE

Blog

Noworoczny remont – tanie i efektowne zmiany

07 01/ 2021

...

Fronty i blaty kuchenne

By odświeżyć wygląd kuchni, nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu. Dobrym sposobem na nową aranżację jest zmiana frontów albo blatów kuchennych. Nie musisz przy tym decydować się na zakup szafek, dzięki czemu koszty metamorfozy nie są wysokie. Już sama zmiana frontów albo blatów może całkiem odmienić wygląd kuchni. To właśnie dodatkowe elementy sprawiają, że wnętrze nabiera zupełnie innego stylu. Przykładowo, jeżeli masz jasne szafki, możesz przemienić kuchnię na niezwykle wiele sposobów. Czarny albo marmurowy blat sprawi, że kuchnia nabierze industrialnego charakteru. Z kolei biały dębowy blat spowoduje, że będziesz miał znakomitą podstawę do urządzenia kuchni w stylu skandynawskim. Naturalne odcienie sosny i dębu są znakomitym wyborem, jeżeli zawsze marzyło Ci się klimatyczne rustykalne wnętrze. Blat może być zarówno wspaniałym tłem, jak i głównym elementem dekoracyjnym kuchni. Podobnie jest w przypadku frontów szafek. Zmiana jednego z tych dwóch elementów jest świetnym sposobem na odświeżenie kuchni.

 

Nowa aranżacja pokoju

Potrzeba nowej aranżacji pokoju może wynikać z niezwykle wielu przyczyn. Rodzice dorastających dzieci doskonale wiedzą, jakim problemem jest moment, w którym rodzeństwo nie chce mieszkać ze sobą w pokoju. Chęć posiadania własnej przestrzeni pojawia się zwłaszcza w czasie dojrzewania, jednak warunki mieszkaniowe często nie pozwalają na to, aby każde dziecko miało osobny pokój. Co wówczas zrobić? Jednym z rozwiązań jest postawienie ścianki działowej, ale ten sposób sprawdza się tylko w przypadku pokoju o dużym metrażu. Istnieje jednak inna, mniej inwazyjna, a przy tym bardzo praktyczna metoda. Rolę ścianki działowej może pełnić regał. W ten sposób przedzielasz pokój na mniejsze strefy, a jednocześnie zyskujesz dodatkowe miejsce do przechowywania. Kiedy natomiast dzieci znowu zapragną razem mieszkać, nie musisz burzyć ściany. Wystarczy, że przestawisz regał pod ścianę. Podobne rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale i w salonie. To doskonały sposób na przedzielenie pomieszczenia na mniejsze strefy np. wypoczynkową i przeznaczoną do pracy. Rozgraniczenie wnętrza przy pomocy regału jest często wykorzystywane również w kawalerkach, gdzie chcesz odgrodzić np. łóżko od części dziennej. Koszt samego regału nie jest specjalnie wysoki, a jest to mebel, który posiada niezwykle wiele zastosowań.

Spersonalizowana szafa

Jeżeli możesz sobie pozwolić na nieco większe zmiany, polecamy postawienie na nową szafę. Ten niepozorny mebel może w znacznym stopniu podwyższyć komfort codziennego życia. Za ciasna i niedopasowana do Twoich potrzeb szafa nie tylko źle wpływa na kondycję ubrań, ale może także doprowadzić do nadwyrężenia nerwów. Zamiast spokojnie rozpocząć dzień, niepotrzebnie stresujesz się tym, że musisz jeszcze wyprasować koszulę. Zaletą szaf na wymiar jest m.in. to, że pasują one do różnego rodzaju pomieszczeń. Sprawdzają się zarówno w garderobie, przedpokoju, jak i sypialni. To od Ciebie zależy wielkość i ostateczny wygląd mebla. Możesz zamienić dotychczasową szafę na nowy model, ale także zagospodarować mało ustawny kąt, który dotychczas wydawał się niemożliwy do zaaranżowania. Szafy na wymiar są doskonałym wyborem nawet do niewielkich wnętrz ze skosami. To od Ciebie zależy ilość oraz sposób rozmieszczenia półek, drążków czy szafek. Jeżeli lubisz elegancki ubiór, z pewnością przyda Ci się model z drążkiem oraz specjalnie wydzielonym miejscem na deskę do prasowania. Natomiast jeśli preferujesz styl sportowy, znakomicie sprawdzi się mebel z dużą ilością półek. Przełom roku jest doskonałym czasem na wprowadzenie drobnych zmian w mieszkaniu. Już niewielka innowacja sprawi, że wnętrze nabierze całkiem nowego charakteru.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.