UE

Blog

Odśwież pokój swojego dziecka przed powrotem do szkoły

08 10/ 2021

...

Powrót do szkoły bywa trudnym momentem dla wielu dzieci. Zmiana otoczenia i ponowne wdrożenie się w obowiązki często stają się przyczyną stresu. Nierzadko wakacje wiążą się nie tylko z wypoczynkiem, ale także z nie lada chaosem. Rozregulowane godziny funkcjonowania i bałagan panujący w pokoju z pewnością nie ułatwiają powrotu do regularnych obowiązków. Na szczęście jest kilka prostych metod na ułatwienie dzieciom tego czasu. Nieprzypadkowo mówi się o tym, że wygląd otoczenia ma wpływ na funkcjonowanie ludzi. Właśnie dlatego przed powrotem dziecka do szkoły warto odświeżyć jego pokój. Może to najwyższy czas na kupienie nowej szafy młodzieżowej albo szafy na zabawki. Innym razem wystarczy przemalowanie ścian lub kupienie nowych dodatków. Dzisiaj jednak w sposób szczególny skupimy się na zaletach wynikających z wybrania szafy do pokoju dziecięcego.

Szafa do pokoju dziecięcego – jaką wybrać?


Wybór idealnej szafy do pokoju dziecka podyktowany jest rozmaitymi kryteriami. Znaczną rolę odgrywa tu wiek ucznia. Inaczej będą prezentowały się szafy do pokoju młodzieżowego oraz szafy do pokoju dziecka w wieku przedszkolnym albo wczesnoszkolnym. Jakich mebli potrzebują nastolatkowie? Nie ma tu jednej uniwersalnej reguły, jednak przeważnie młodzież lubi decydować o sobie. Właśnie dlatego dobrym wyborem jest zabranie swojego dziecka na zakupy. Polecamy zwłaszcza nasz konfigurator online, dzięki któremu możecie samodzielnie ustalić wygląd szafki do pokoju młodzieżowego. To idealny kompromis pomiędzy funkcjonalnością a indywidualizmem. Szafa młodzieżowa na wymiar może być przystosowana do zainteresowań ucznia. Masz w domu artystę, który potrzebuje miejsca na sztalugę, a może rośnie Ci projektant, który chciałby mieć przestrzeń do przechowywania swoich strojów? Dziecko z pewnością doceni, że zauważasz jego zainteresowania i okazujesz mu wsparcie. Jednocześnie w szafie do pokoju młodzieżowego może znaleźć się miejsce na bardziej prozaiczne przedmioty np. książki czy codzienne ubrania. Nieco inaczej prezentuje się szafa w pokoju małego dziecka. Odpowiednio dobrany mebel może w znacznym stopniu ułatwić dziecku wykonywanie codziennych obowiązków np. jeżeli półki będą znajdowały się na wysokości, do której sięga maluch, będzie on mógł samodzielnie sprzątać książeczki czy zabawki.

 

Szafa na zabawki – czy to dobry pomysł?


Szafa do pokoju dziecięcego (https://www.fabrykamebli.pl/27-szafy) może pełnić rozmaite funkcje. W niektórych mieszkaniach wystarczy szafa na zabawki, z kolei w innych mebel musi być przystosowany również do przechowywania ubrań i książek. Na szczęście dzięki meblom robionym na wymiar możliwe staje się stworzenie idealnej szafy. Pokój dziecięcy może być dzięki temu miejscem zabaw, ale i nauki dziecka. Projektując mebel warto pomyśleć o tym, aby był on funkcjonalny nie tylko dla rodziców, ale również dla malucha. W nadstawce mogą znajdować się np. sezonowe ubrania, natomiast dolne szafki są świetnym miejscem na pluszaki czy zabawki. Tak prezentująca się szafa w pokoju dziecka powoduje, że uczeń ma poczucie sprawczości i może uczyć się samodzielnego wykonywania obowiązków. To nie tylko świetna lekcja porządku, ale i dobra zabawa. Dzieci czują niezwykłą satysfakcję i dumę, kiedy mogą samemu wykonać jakieś zadanie. Odpowiednio skonstruowany mebel może im to ułatwić. Przy tym wszystkim szafy do pokoju dziecięcego oraz szafki do pokoju młodzieżowego są meblami, których funkcja może się zmieniać razem z dorastaniem uczniów.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.