UE

Blog

Oświetlenie w łazience – dlaczego jest tak ważne?

14 10/ 2022

...

Łazienka łączy w sobie wiele rozmaitych funkcji. W związku z tym bardzo ważną rolę odgrywa podział na strefy. Wbrew pozorom nie jest to najłatwiejsze zadanie, bowiem przeważnie mamy do czynienia z niewielką przestrzenią, która dodatkowo jest pozbawiona dostępu do naturalnego światła. Jednak prawdziwym ratunkiem okazuje się starannie dobrane oświetlenie w łazience. To właśnie światło może symbolicznie dzielić pomieszczenie na kilka mniejszych stref. Jeżeli trik ten połączysz wraz z meblami łazienkowymi na wymiar, otrzymasz funkcjonalne i efektowne wnętrze. W dzisiejszym artykule zdradzamy, jakie oświetlenie do łazienki sprawdza się w większości przypadków. Ponadto zastanowimy się nad tym, kiedy warto postawić na meble łazienkowe na wymiar online.

Jakie oświetlenie do łazienki sprawdzi się najlepiej?

Optymalne oświetlenie w łazience powinno być rozłożone przynajmniej na dwa źródła światła. Warto zacząć od oświetlenia głównego, którego zadaniem jest równomierne rozświetlenie całego pomieszczenia. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne czyszczenie sanitariatów oraz mebli do łazienki na wymiar. Jakie oświetlenie do łazienki najlepiej sprawdza się w tej roli? W tym przypadku dobrym wyborem są zarówno lampy wiszące, jak i plafony czy oprawy wpuszczane. Ostateczna decyzja podyktowana jest najczęściej upodobaniami mieszkańców oraz metrażem pomieszczenia. W małym wnętrzu lepiej sprawdzają się minimalistyczne modele. Kolejnym istotnym elementem jest oświetlenie funkcyjne, nazywane też oświetleniem bocznym. Zaliczyć tu można m.in. lampy oświetlające lustro. Najczęściej wybierane są dwa identyczne egzemplarze umocowane po bokach lustra albo jedna lampa usytuowana u góry. Oświetlenie funkcyjne dobrze oświetla nie tylko lustro, ale i znajdującą się pod nim szafkę łazienkową na wymiar. Na koniec należy też wspomnieć o oświetleniu dekoracyjnym, które często samo w sobie jest ozdobą, ale może też podkreślać walory przestrzeni np. wannę albo elegancką szafkę łazienkową na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/49-meble-lazienkowe-na-wymiar). W roli oświetlenia dekoracyjnego dobrze sprawdzają się m.in. taśmy ledowe oraz downlighty.

Meble łazienkowe na wymiar – jak je efektownie podświetlić?

Szafki łazienkowe na wymiar online są świetnym wyborem zarówno do przestronnych, jak i niewielkich wnętrz. Starannie zaprojektowana szafka na wymiar do łazienki łączy w sobie funkcjonalność z wysokimi walorami estetycznymi. Jednak nawet idealne meble do łazienki na wymiar potrzebują odpowiedniego oświetlenia. Wiemy już, jakie rodzaje lamp przydają się w każdej łazience. Pozostaje jeszcze wyjaśnienie kilku kwestii technicznych. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym panuje podwyższona wilgotność powietrza. Właśnie dlatego szafki łazienkowe na wymiar powstają z materiałów odpornych na działanie wody. Ta sama zasada dotyczy oświetlenia. Każda lampa posiada wartość IP, która wskazuje na stopień szczelności obudowy. Zaleca się, aby oświetlenie łazienkowe posiadało minimalną wartość IP44. Tego typu oprawa jest odporna na wnikanie wody. Natomiast jeżeli lampa ma bezpośredni kontakt z wodą, konieczne jest przynajmniej IP66. Meble łazienkowe na zamówienie oraz poszczególne sprzęty najlepiej prezentują się w określonej barwie światła. Wyróżniamy barwę zimną, neutralną oraz chłodną. Wykorzystanie ich wszystkich jest dobrym pomysłem na podzielenie pomieszczenia na poszczególne strefy. Chłodna barwa dobrze rozświetla meble łazienkowe na wymiar online, z kolei ciepła barwa sprawdzi się w strefie relaksu. Przy lustrze najczęściej znajdują się żarówki emitujące neutralną barwę, która pozwala na dokładne golenie albo wykonanie precyzyjnego makijażu.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.