UE

Blog

Praktyczne znaczy modne – zadbaj o funkcjonalność w swoim gabinecie!

13 06/ 2022

...

Przeciętnie człowiek spędza w swojej pracy od kilku do nawet kilkunastu godzin dziennie. Już same względy czasowe wskazują, jak ważną rolę odgrywa właściwa organizacja biurka oraz innych mebli biurowych. Właśnie dlatego wielu pracodawców decyduje się na zamówienie praktycznych mebli na wymiar.

Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że mogą być one w pełni dostosowane zarówno do potrzeb konkretnej osoby, jak i do profilu firmy. Jeżeli organizujesz własne biuru, tym bardziej powinieneś postawić na biurko na wymiar.

Niestety praca biurowa nie uchodzi za najzdrowszy rodzaj aktywności. Jednak przez odpowiednio dobrane meble można zminimalizować negatywny wpływ siedzącego trybu pracy na postawę ciała. Standardowe biurka mierzą ok 72-75 cm wysokości, a ich blat posiada 80 cm głębokości i 160 cm szerokości. Tego typu biurka spotykane są w większości firm. Należy jednak pamiętać, że mebel o takich wymiarach jest przeznaczony dla osób o średnim wzroście tzn. ok. 170 cm. Jeżeli jesteś wyższy albo niższy, standardowe biurko nie dość, że nie będzie dla Ciebie komfortowe, to może jeszcze przyczynić się do pojawienia się problemów z kręgosłupem. Jest to jednym z powodów, dla których coraz chętniej kupowane są praktyczne meble na wymiar.

Ważną sprawą jest także świadomy wybór powierzchni blatu. Standardowe wymiary sprawdzają się dobrze w szeroko rozumianych pracach biurowych. Jeśli jednak w pomieszczeniu zabraknie regału albo komody gabinetowej, wówczas blat niepostrzeżenie wypełni się dokumentami i akcesoriami, które wprowadzają niepotrzebny chaos. Kiedy zdecydować się na minimalistyczne biurka na wymiar, a kiedy lepiej sprawdzi się biurko z nadstawką? Zastanówmy się nad tym razem.

Biurka z nadstawką – kiedy się sprawdzą?

Bez wątpienia jednym z najchętniej wybieranych mebli do gabinetu jest biurko drewniane. Łączy ono w sobie ponadczasową klasę wraz z praktycznością. Pozostaje jeszcze tylko kwestia decyzji pomiędzy biurkiem narożnym a biurkiem z nadstawką. Nie ma tu jednego uniwersalnego rozwiązania. Najważniejsze jest to, aby mebel spełniał swoją funkcję i zapewniał Ci najwyższy komfort. Biurko narożne bardzo dobrze sprawdza się w mało ustawnych wnętrzach, w których na wszystko brakuje miejsca. Decydując się na taki model w pełni wykorzystujesz dostępną przestrzeń, dzięki czemu może nawet zmieści się tam jeszcze komoda biurowa z szufladami albo kontenerek biurowy. Jeżeli na początku zdecydowałeś się na zakup prostego biurka, ale po czasie zaczęło brakować Ci miejsca do przechowywania, rozwiązaniem jest dokupienie kontenerka biurowego. Jest to rodzaj szafki, którą możesz dostosować do już posiadanego biurka. Podobną funkcję może pełnić komoda gabinetowa (https://www.fabrykamebli.pl/55-meble-biurowe), która ponadto dobrze sprawdza się w roli mebla wolnostojącego. Dzięki temu komoda biurowa może służyć Ci dalej nawet po wymianie biurka.

Ostateczna forma komody biurowej z szufladami zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych preferencji. Końcowa wersja mebla może przypominać zarówno integralną część biurka drewnianego, jak i przywodzić na myśl całkiem sporą szafę. Jeśli nawet z komodą biurową wciąż brakuje Ci miejsca na dokumenty i akcesoria, dobrze spisze się biurko z nadstawką. Nadbudowana część może być przystosowana do przechowywania dokumentów, ale także może stać się perfekcyjną podstawą pod monitor.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.