UE

Blog

Przeprowadzka do nowego mieszkania? O tym musisz pamiętać!

23 06/ 2022

...

Przeprowadzka może być spełnieniem marzeń, ale i koniecznością. Jednak, niezależnie od powodu, warto zrobić wszystko, aby cały proces przebiegł jak najsprawniej. Dzięki temu zdołasz zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy, a przede wszystkim nerwów.

Absolutną podstawą jest plan działania. Postępowanie zgodnie z wcześniej ustalonymi zasadami sprawi, że wszystko będzie przebiegało swobodnie, a nawet jeżeli wedrze się nieplanowany chaos, będziesz mógł nad nim szybko zapanować. Dzięki liście zyskasz pewność, że o niczym nie zapomniałeś, a na wszystkie etapy pracy przeznaczyłeś odpowiednią ilość czasu.

Jako producent mebli na co dzień mamy do czynienia z przeprowadzkami, dlatego wiemy doskonale, że na samym początku dobrze jest zadbać o formalności. Podczas pierwszych dni w nowym miejscu nie będziesz miał czasu na poinformowanie różnych instytucji o zmianie adresu. Najczęściej możesz to zrobić na spokojnie jeszcze przed przeprowadzką. Możesz też umówić się z dostawcami internetu, telefonu czy telewizji. Ponadto, jeżeli decydujesz się na zakup mebli na wymiar, ich transport warto zamówić do już nowego miejsca. W ten sposób gotowa kuchnia na wymiar może być urządzona jeszcze przed główną przeprowadzką.

Przy ustalaniu terminu zmiany adresu weź pod uwagę to, że przynajmniej przez kilka dni trudno będzie Ci normalnie funkcjonować. Z pewnością przyda się choć krótki urlop. Dobrze jest też pomyśleć o ewentualnej opiece dla dzieci i zwierząt, tak aby te uniknęły stresu związanego z przeprowadzką i mogły przyjechać do już urządzonego miejsca.

Meble łazienkowe na wymiar – kiedy są najlepszą opcją?

Wspominaliśmy już wstępnie o aranżacji kuchni na wymiar i dokładnie ta sama zasada dotyczy łazienki. Jeżeli klucze do nowego mieszkania dostajesz na jakiś czas przed planowaną przeprowadzką, warto zadbać o to, aby podstawowe pomieszczenia były już przygotowane do użytkowania. Sterty kartonów nie są tak uciążliwe, kiedy możesz spokojnie korzystać z sanitariatów i nie jesteś zmuszony do jedzenia fast foodów przez cały okres urządzania się w nowej przestrzeni. Szafki kuchenne i meble łazienkowe na wymiar pozwolą Ci na szybką adaptację w nowym miejscu. Jeśli oznakujesz kartony z jedzeniem, zastawą czy kosmetykami, wystarczy zaledwie kilka godzin, aby w pełni urządzić się we wnętrzach. Wymarzone szafki łazienkowe na wymiar z powodzeniem możesz zamówić na długo przed planowaną przeprowadzką. Jest to dobry pomysł nawet w sytuacji, kiedy tego samego dnia ma odbyć się zarówno przekazanie kluczy, jak i przenoszenie Twojego dobytku. Produkcja mebli na wymiar zajmuje trochę czasu, a w ten sposób będziesz mieć pewność, że wszystko dotrze we właściwym momencie. Ponadto unikniesz presji związanej z nerwowym wybieraniem mebli na ostatnią chwilę. Decydując się na meble kuchenne albo meble łazienkowe na wymiar, dajesz sobie szansę dostosowania zabudowy do swoich potrzeb.

Aranżacja przestrzeni w nowym mieszkaniu

Często bywa tak, że przestrzeń, w której się żyje, nie do końca odpowiada gustowi i potrzebom mieszkańców. Z czasem przestaje się to zauważać albo zwyczajnie brakuje motywacji do zmian. Przeprowadzka jest idealną okazją do tego, aby urządzić wszystko tak, jak lubisz. Dzięki temu nawet prozaiczne codzienne czynności będą sprawiały Ci więcej przyjemności. Zmywanie wywołuje u Ciebie irytację? Może to najwyższa pora na zainwestowanie w zmywarkę. Twoje ubrania wiecznie się gniotą, a do tego brakuje na nie miejsca? W takim przypadku idealnym zakupem jest szafa na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/49-meble-lazienkowe-na-wymiar). Najważniejszy jest dobry plan. Warto ustalić, co jest dla Ciebie istotne. Jeżeli nie masz budżetu na zakup wszystkich nowych mebli, zawsze możesz rozpocząć stopniowe zmiany. Dla jednej osoby marzeniem są spersonalizowane szafki łazienkowe na wymiar, z kolei ktoś inny zdecyduje się na regały na wymiar, które mogą pełnić rolę domowej biblioteczki. Jako producent mebli doskonale zdajemy sobie sprawę, jaki dyskomfort mogą powodować źle dobrane meble. Jeżeli nie lubisz gotować i w kuchni jesteś tylko gościem, znacznie lepszym wyborem, niż kolejny rząd szafek, może okazać się barek. Produkcja mebli jest obecnie na najwyższym poziomie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że uda Ci się znaleźć wymarzone meble na wymiar.

O czym warto pamiętać podczas przeprowadzki?

Na koniec przygotowaliśmy jeszcze garść technicznych informacji, które ułatwią proces przeprowadzki. Tym, co spędza sen z powiek, jest już samo pakowanie. Właśnie dlatego trzeba zacząć je odpowiednio szybciej. W ten sposób dasz sobie możliwość segregacji rzeczy i pozbędziesz się przedmiotów, z których już nie korzystasz. Ważne jest też to, w co zostaną zapakowane wszystkie rzeczy. Niektóre firmy przeprowadzkowe w pakiecie swoich usług zapewniają również kartony. Jeżeli wybrana przez Ciebie firma tego nie gwarantuje, musisz samodzielnie zadbać o zdobycie kartonów. Najprostszym sposobem jest przejście się do sklepów. Handlowcy przeważnie bez problemu oddają kartony, ponieważ i tak byłyby one przeznaczone do recyklingu. Ubrania, pościel oraz miękkie akcesoria możesz zapakować w worki. Najlepiej sprawdzają się warianty zapachowe. Dzięki temu odpowiednio zabezpieczone rzeczy zyskają ładny aromat i nie będą wymagały dodatkowego prania. Przy pakowaniu dobytku obierz jakiś z góry ustalony klucz, który potem ułatwi Ci proces rozkładania przedmiotów w nowym miejscu. Jeżeli szafa na wymiar tylko czeka, aby ją zapełnić, możesz posegregować ubrania wedle półek i wieszaków, na których mają się znaleźć koszule czy spodnie. To samo dotyczy szafek kuchennych i łazienkowych, biurka czy regału na wymiar. Pakowanie akcesoriów z myślą o konkretnym meblu niezwykle ułatwia sprawne urządzenie się w nowym miejscu. Dobrym patentem jest też podpisywanie worków i kartonów. Możesz to zrobić nawet przy użyciu zwykłego markera.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.