UE

Blog

Regały do pokoju dziecka

08 10/ 2020

...

Regały do pokoju dziecka

Wchodząc do pokoju dziecka, wkracza się do całkiem innego świata, w którym obowiązują wyjątkowe zasady. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa wyobraźnia i podążanie za marzeniami. Rozwijanie kreatywności maluchów jest niezwykle ważnym zadaniem. To właśnie czasy dzieciństwa mogą stać się źródłem późniejszych pasji. Z małego malarza może wyrosnąć artysta, a z małego budowlańca architekt. Wspieranie zainteresowań dzieci jest bardzo ważnym, ale także trudnym zadaniem. 
Wchodząc do pokoju dziecka, wkracza się do całkiem innego świata, w którym obowiązują wyjątkowe zasady. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa wyobraźnia i podążanie za marzeniami. Rozwijanie kreatywności maluchów jest niezwykle ważnym zadaniem. To właśnie czasy dzieciństwa mogą stać się źródłem późniejszych pasji. Z małego malarza może wyrosnąć artysta, a z małego budowlańca architekt. Wspieranie zainteresowań dzieci jest bardzo ważnym, ale także trudnym zadaniem. Dla urwisów liczy się przede wszystkim dobra zabawa, a samo zagadnienie porządku należy raczej do pojęć abstrakcyjnych. Najlepszym rozwiązaniem jest uczenie dzieci utrzymywania ładu już od najmłodszych lat. W ten sposób tworzy się odruchy, które z czasem mogą wejść w nawyk. Dużym ułatwieniem w tym procesie jest odpowiednia aranżacja pokoju dziecięcego. Dobrym pomysłem jest podzielenie pomieszczenia na poszczególne strefy. Podziału takiego można dokonać m.in. za pomocą zabawek, oświetlenia, a także mebli. W ten sposób dziecko może łatwo się nauczyć, że np. w strefie przeznaczonej do snu nie należy umieszczać innych zabawek poza swoją ulubioną przytulanką. Dzieci posiadają przeważnie dużo małych akcesoriów, które są w stanie błyskawicznie stworzyć bałagan. Zabawki, książeczki, ubranka – są to niezbędne przedmioty, dlatego tak ważne jest, aby zorganizować miejsce przystosowane do przechowywania tych rzeczy. Aranżacja pokoju dziecka może być niezwykle przyjemnym procesem, wystarczy tylko chwilę zastanowić się nad tym, czego potrzebuje maluch. Jest to oczywiście związane z wiekiem dziecka, ale za absolutną podstawę można uznać miejsce do spania oraz miejsce do przechowywania swoich skarbów. W drugim przypadku idealnym wyborem jest regał do pokoju dziecka. Pomoże on uporządkować przestrzeń, a do tego może być przystosowany do wieku dziecka i zmieniać się razem z nim.

 

Funkcjonalne regały do pokoju dziecięcego

Nawet niemowlaki posiadają swoje książki. Rodzice często poświęcają długie godziny na czytanie swoim latoroślom. Wkraczanie w świat bajek, a potem również nauki może być fascynującą przygodą. Potrzebna jest jednak przestrzeń, w której można wygodnie posegregować ulubione woluminy. Regał na książki jest świetnym rozwiązaniem do pokoju każdego dziecka. Mebel sprawdza się niezależnie od wieku malucha. Gdy dzieci są małe, na regale mogą znaleźć się bajki i zbiory opowiadań, które z czasem będą wypierane przez zeszyty, podręczniki i literaturę dla młodzieży. Ponadto funkcjonalny regał ułatwia utrzymanie porządku w pokoju. Kiedy wszystko ma przypisane sobie miejsce, znacznie łatwiej jest zorganizować przestrzeń. Wielu rodziców pamięta o zapewnieniu dziecku biurka, ale zapomina przy tym o miejscu do przechowywania książek. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest regał dziecięcy na wymiar. Zaletą tego typu mebla jest m.in. fakt, że można go dopasować do każdego typu wnętrza. Sprawdzi się nawet przy skosach. Regał może zarówno zająć całą ścianę i stać się swego rodzaju zabudową, jak i zająć wnękę, która uchodziła do tej pory za mało ustawną. Ponadto układ wnętrza regału zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Mogą znaleźć się tam funkcjonalne półki, które bardzo dobrze nadają się do przechowywania książek, ale także drążki, dzięki którym regał będzie dodatkowo pełnił funkcję szafy. Regały na wymiar są świetnym wyborem do pokoju dziecka w każdym wieku.

 

Regał na zabawki

Jednak regały dziecięce nadają się nie tylko do przechowywania zeszytów i książek. Bez trudu pomieszczą również wszystkie zabawki. Regały na wymiar mają tę zaletę, że można dostosować rozkład wnętrza do wieku dziecka. Jeżeli chcemy, by na dole znalazło się miejsce na zabawki, a wyżej przestrzeń na książki, wystarczy tylko stworzyć swój idealny mebel. Kiedy maluch może sięgać po swoje ulubione zabawki, może też je sprzątać, co uczy trzymania porządku już od najmłodszych lat. Wielkość półek można dostosować np. do popularnych na rynku pojemników do przechowywania. Są one praktyczne, a przy tym pozwalają na łatwe zmiany aranżacyjne. Kiedy dziecko podrośnie, można zamienić np. bajkowy motyw na delikatne wzory. W ten sposób nie ma potrzeby zmiany całego mebla. Wystarczą jedynie nowe dodatki. Pojemniki bywają wykonane m.in. z tkaniny, plastiku, a także rattanu. Różnorodność motywów i kolorów jest także dobrym pomysłem na naukę dziecka np. żółte opakowanie będzie skrywało klocki, a zielone maskotki. W ten sposób wszystko jest starannie posegregowane, a dziecko wyciąga tylko to, czym chce się aktualnie bawić. Przy tym wszystkim regały dziecięce dają możliwość wyeksponowania swoich ulubionych akcesoriów. Centralna półka może przemienić się w domek dla lalek albo w zagrodę dla pluszowych zwierzaków. Tylko wyobraźnia stanowi tu ograniczenie. Razem z regałem można zdecydować się na zakup praktycznej nadstawki. Stwarza ona dodatkową przestrzeń do przechowywania, co jest niezwykle ważne w pokojach dziecięcych. Nadstawka jest dobrym miejscem do umieszczenia zabawek, z których jedno dziecko już wyrosło, a drugie jest jeszcze dla nich za małe. Zastosowań może być wiele, a wszystkie z nich są równie dobre, pod warunkiem, że spełniają oczekiwania i potrzeby domowników.

 

 

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.