UE

Blog

Sposób na regał do salonu

07 05/ 2021

...

Modernistyczne regały na wymiar

Styl modernistyczny ma wiele różnych twarzy, a jedną z nich jest minimalizm. Jednak nawet on może przybierać rozmaite formy. Czasem polega na całkowitej rezygnacji z niepotrzebnych mebli i bibelotów, a innym razem jedynie na ograniczeniu akcesoriów, które wprowadzają niepotrzebny chaos. Pewne natomiast jest, że w każdym przypadku mile widziane są praktyczne rozwiązania. Właśnie dlatego świetnym wyborem jest nowoczesny regał. Najczęściej wybierane są meble zamknięte albo częściowo zamknięte. W ten sposób przedmioty mają przypisane sobie miejsce, a przy tym nie wywołują wrażenia przytłoczenia. Jeżeli preferujesz otwarty regał, dobrym zakupem są dekoracyjne kartony, w których możesz schować dokumenty czy bibeloty. Przy takim rozwiązaniu często pozostawia się jedną wolną półkę, na której eksponuje się najważniejsze przedmioty np. stylowy zegar czy elegancką szkatułkę. Coraz więcej osób decyduje się na zamówienie regału na wymiar. Dzięki takiej opcji możesz dobrać ilość oraz rozkład półek zależnie od swoich potrzeb.

Regał w stylu skandynawskim

Styl skandynawski posiada liczne grono entuzjastów na terenie całej Europy. Dlaczego ta estetyka jest aż tak popularna? Duża w tym zasługa połączenia funkcjonalności z naturalnymi materiałami i przestronnymi wnętrzami. W mieszkaniach w stylu skandynawskim dominuje jasna paleta barw. Stawia się przede wszystkim na odcienie bieli i szarości, które ewentualnie można przełamać mocniejszymi akcentami. Skandynawska aranżacja sprzyja wypoczynkowi. Jasna kolorystyka oraz miękkie materiałowe dodatki sprawiają, że masz ochotę oddać się błogiemu odpoczynkowi. Jak w takiej scenerii wykorzystać regał? Mieszkania w stylu skandynawskim są bardzo funkcjonalne, dlatego tak ważną rolę odgrywa odpowiednie wydzielenie przestrzeni. Kawalerka z otwartą kuchnią dobrze się prezentuje, jednak czasem brakuje w niej prywatności, właśnie dlatego świetnym pomysłem jest nietypowe wykorzystanie regału. Z powodzeniem mebel może pełnić rolę przenośnej ścianki działowej. Nie zmniejsza aż tak optycznie przestrzeni, jak tradycyjna ścianka, a równocześnie daje poczucie prywatności. Dodatkowo regał w stylu skandynawskim jest doskonałym miejscem na książki albo kwiaty.

Tradycyjny regał – ponadczasowe rozwiązania

Regały doskonale sprawdzają się również w klasycznych mieszkaniach. Jaką rolę pełni wówczas taki mebel? Przeważnie łączy w sobie funkcjonalność z walorami estetycznymi. W każdym wnętrzu przydaje się miejsce do przechowywania. Za sprawą regału zyskasz dodatkową przestrzeń na przechowywanie książek, dokumentów czy bibelotów. Nierzadko tradycyjne regały pełnią rolę stylowych biblioteczek. Dzięki opcji zamawiania mebli na wymiar możesz dostosować wymiary mebla do kolekcji swoich książek. Jeżeli natomiast potrzebujesz dodatkowego miejsca do przechowywania, świetnym rozwiązaniem jest kupienie nastawki na regał. To idealny sposób na schowanie pamiątek, a nawet ubrań. W niektórych domach regały zamieniają się także w gablotki. Półki doskonale nadają się do ekspozycji zdjęć, kieliszków czy efektownej zastawy stołowej.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.