UE

Blog

Sypialnia w stylu boho – inspiracje

12 04/ 2022

...

W ostatnich latach niezwykłą popularnością cieszy się styl boho. Posiada on swoją odsłonę zarówno w dziedzinie mody, jak i aranżacji wnętrz. Sama nazwa została zaczerpnięta od francuskiego słowa la bohème, określającego cyganerię artystyczną.

Czasy po rewolucji francuskiej były trudne dla wielu profesji. Z problemami spotkali się m.in. zubożali artyści, którzy byli zmuszeni do radykalnej zmiany swojego stylu życia. Wielu z nich zaczęło sprzeciwiać się narzuconym zasadom. Sposobem na walkę z normami stała się nie tylko sztuka, ale również specyficzny styl życia. Artyści ze swojego podejścia oraz braku pieniędzy uczynili całkiem nowy styl. Twórcy często decydowali się na wspólne mieszkanie. Każdy przynosił do niego to, co posiadał. W ten sposób chaos stał się częścią życia. Ważne było też to, aby meble i dodatki nie przysparzały trudności w razie ewentualnej przeprowadzki. Właśnie dlatego preferowano lekkie materiały. Podobna dowolność panowała w dziedzinie mody. Styl boho był swobodny i w wielu elementach nawiązywał do świata natury.

Najważniejsze cechy stylu boho

Mieszkanie w stylu boho jest wymarzoną przestrzenią dla kreatywnych osób. Nie możesz zdecydować się na jeden nurt, ponieważ doceniasz zarówno szalone wzornictwo, jak i naturalne materiały? Teraz to żaden problem. Styl boho łączy w sobie wiele różnorodnych elementów, które w pierwszej chwili mogą zdawać się niedopasowane. Jednak z każdym kolejnym spojrzeniem człowiek zdaje sobie sprawę, że ma przed sobą spójną, a zarazem niezwykle interesującą, całość. Dzięki aranżacji w stylu boho będziesz mógł wyrazić swój gust oraz zainteresowania. Drewniany regał na wymiar stanie się perfekcyjnym miejscem na wyeksponowanie Twoich pamiątek z podróży albo ulubionych bibelotów.

Choć mieszkanie w stylu boho zdaje się przepełnione kolorami, to jednak podstawę stanowią neutralne barwy ziemi. Nadają one wnętrzu przytulności, a do tego są idealnym tłem dla ekstrawaganckich dodatków. Chętnie wykorzystywane są naturalne materiały. Idealnym wyborem jest drewno, rattan czy wiklina. W kwestii akcesoriów warto postawić na egzemplarze wykonane np. z gliny, lnu albo wełny. Przy aranżacjach boho perfekcyjnie prezentują się tzw. meble z duszą. Dobrą wiadomością jest to, że z powodzeniem możesz łączyć ze sobą tradycyjne oraz nowoczesne elementy np. klasyczny sekretarzyk będzie pięknie prezentował się wraz z minimalistycznym regałem. Wnętrza w stylu boho nie mogą się obyć bez licznych dodatków. Znakomitym wyborem są m.in. naturalne rośliny, które nadają przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Pożądane są również tekstylne akcesoria np. poduszki, narzuty czy miękkie dywany.

Jak urządzić sypialnię w stylu boho?

W aranżacjach boho niezwykle ważną rolę odgrywa odpowiedni klimat. Wnętrza są przytulne i człowiek ma ochotę do nich wracać. Uzyskanie przyjaznej atmosfery ma duże znaczenie zwłaszcza w sypialni. To wyjątkowe miejsce powinno sprzyjać odpoczynkowi. Wymarzony nastrój pomoże Ci uzyskać m.in. oświetlenie. Podstawową zasadą jest zapewnienie przynajmniej dwóch źródeł światła. Centralna oprawa pozwoli na precyzyjne porządki, z kolei kinkiet albo lampa podłogowa zagwarantuje kameralną atmosferę.

W sypialni w stylu boho (https://www.fabrykamebli.pl/23-regaly-na-wymiar) idealnie sprawdzą się również alternatywne źródła światła np. świece albo kadzidełka. Przy tego typu aranżacji niezwykle istotną rolę odgrywa zapewnienie komfortu. Właśnie dlatego warto zainwestować w porządne łóżko. Koniecznie udekoruj je potem plecioną narzutą albo kocem o geometrycznych wzorach. Świetnie sprawdzi się też przytulny kącik wypoczynkowy. Rattanowy fotel, bawełniane poduchy i drewniany regał stworzą razem zestaw, który będzie zachęcał do odrzucenia wszelkich trosk i skupienia się na odpoczynku. Sypialni boho specjalnego uroku dodadzą akcesoria. Pokój nie może się obyć bez miłego w dotyku dywanu, długich zasłon czy ulubionej roślinki.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.