UE

Blog

Szafki kuchenne na wymiar. Jakie wybrać?

25 11/ 2022

...

Meble kuchenne na wymiar z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność. Wpływ na to mają głównie dwie cechy. Przede wszystkim szafki do kuchni na wymiar mogą być doskonale dopasowane do każdej, nawet mało ustawnej przestrzeni. Ponadto dostajesz opcję dostosowania mebli do swoich potrzeb. Jednak niezależnie od tego, na jakie meble kuchenne na wymiar się zdecydujesz, przed ich zakupem czekają Cię ważne wybory dotyczące koloru oraz wykończenia szafek. Najczęściej ostateczny zakup mebli podyktowany jest konkretnym stylem, ale warto też znać ogólne zasady wyboru szafek do kuchni na wymiar. W niewielkim wnętrzu najlepiej sprawdzają się szafki o jasnych frontach. Niezawodna okazuje się biel, ale dobrze spisują się też delikatne odcienie szarości, beżu i pasteli. Jeżeli zależy Ci na mocnych akcentach kolorystycznych, zawsze możesz je przemycić pod postacią dodatków, jednak w małej kuchni dobrze będzie się prezentował max. jeden wyrazisty kolor. W przypadku dużych i przestronnych pomieszczeń panuje pełna dowolność wyboru. Kolejną istotną kwestią jest dobór wykończenia szafek kuchennych. Meble na wysoki połysk odbijają światło, dzięki czemu optycznie powiększają wnętrze i nadają mu głębi. Z kolei mat świetnie prezentuje się w dużej kuchni. Należy jednak pamiętać o tym, że matowe meble pochłaniają światło, dlatego pomieszczenie musi być odpowiednio doświetlone.

Szafki kuchenne górne – najważniejsze zasady

Nie w każdej kuchni montowane są szafki kuchenne górne, jednak ich obecność niesie ze sobą wiele zalet. Szafki kuchenne górne na wymiar umożliwiają całkowite wykorzystanie dostępnej przestrzeni, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w małych mieszkaniach. Ponadto zyskujesz sporo miejsca do przechowywania, a sprzęty i artykuły spożywcze nie muszą znajdować się na blatach. W przypadku przestronnych kuchni szafki kuchenne górne nie są aż tak niezbędne. Wówczas ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na zabudowę mieszaną, którą tworzą szafki kuchenne dolne oraz np. pojedyncze szafki górne i słupki. Dzięki temu kuchnia prezentuje się lekko, zyskujesz dodatkowe miejsce, a do tego całość wygląda niebanalnie. Pozostaje jeszcze pytanie, na jakiej wysokości należy zamontować szafki kuchenne górne na wymiar? Optymalna wysokość wyznaczana jest powyżej 60 cm od blatu roboczego. To wartość, która jest najczęściej wykorzystywana w tego typu aranżacjach, ponieważ pozwala na swobodne korzystanie z górnej zabudowy, a jednocześnie prezentuje się dobrze wizualnie. W zależności od wzrostu domowników wysokość ta może nieco się różnić, ale zalecane jest, aby oscylowała od 40 cm do 70 cm.

Szafki kuchenne dolne – o czym warto pamiętać?

Kolejną ważną informacją są podstawowe parametry szafek kuchennych. Wysokość szafek kuchennych dolnych na wymiar najczęściej waha się w przedziale od 82 cm do 87 cm. Jest to wartość, która pozwala na swobodną pracę przy blacie. Jednak zakup szafek kuchennych na wymiar https://www.fabrykamebli.pl/15-szafki-kuchenne-dolne-na-wymiar) umożliwia również stworzenie mebli o niestandardowych parametrach. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla niskich, jak i wysokich osób. Głębokość szafek wiszących wynosi od 30 cm do 35 cm, natomiast głębokość szafek kuchennych dolnych przeważnie oscyluje wokół 50 cm. Wszystkie wymienione wartości mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Meble do kuchni na wymiar dają sposobność stworzenia wymarzonego wnętrza. Możesz trzymać się klasycznych wytycznych, ale także zaszaleć i zaprojektować w pełni oryginalne szafki do kuchni na wymiar. O czym jeszcze warto pamiętać podczas aranżacji kuchni? Szafki kuchenne na wymiar okazują się pomocne przy podziale pomieszczenia na poszczególne strefy, a więc strefę przygotowywania, gotowania, zmywania, przechowywania i zapasów.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.