UE

Blog

Wieszaki stojące i ścienne – jak dobrać je do wnętrza?

01 12/ 2023

...

To właśnie dodatki świadczą o finalnym charakterze wnętrza. Akcesoria nadają mieszkaniu upragnionego stylu, a przy tym zwiększają jego funkcjonalność. W dzisiejszym artykule przedstawiamy garść porad, które pomogą Ci w wyborze idealnych wieszaków do mieszkania.

Wieszak ścienny czy wieszak stojący – który wybrać?

Najprostszym podziałem wieszaków jest rozróżnienie ich na wieszaki ścienne oraz wieszaki stojące. Oba typy posiadają szereg zalet, ale także kilka wad. Przed ostatecznym wyborem warto poznać plusy i minusy popularnych rozwiązań.

  • Wieszak ścienny – nie zajmuje wiele miejsca, dzięki czemu dobrze sprawdza się nawet w małych mieszkaniach. Wymaga przytwierdzenia do ściany.
  • Wieszak stojący – zajmuje więcej miejsca niż wieszak ścienny, dlatego potrzebuje nieco większej przestrzeni. Nie wymaga skomplikowanego montażu i wiercenia otworów w ścianach.

Poza sposobem montażu oraz zajmowanym miejscem wieszaki ścienne i wieszaki stojące nie różnią się pod wieloma względami. Oba rodzaje są dostępne w wariantach wykonanych z rozmaitych materiałów, dzięki czemu świetnie pasują do różnych estetyk.

Wieszak na ubrania – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wieszak na ubrania (https://www.fabrykamebli.pl/94-wieszaki) może stać się integralną częścią mieszkania. Wiemy już, że wieszaki dzielimy na ścienne i stojące, jednak co jeszcze warto wiedzieć o tego typu produktach?

  • Funkcja – choć bez wątpienia wieszaki najczęściej są przeznaczone do wieszania ubrań, to nawet w tej dziedzinie istnieje sporo podziałów. Jeżeli przeznaczasz wieszak na okrycia wierzchnie albo ręczniki, warto aby materiał był odpowiednio zabezpieczony np. pokryty lakierem. Dzięki temu wieszak zachowa większą trwałość. Ponadto wieszaki bywają wykorzystywane m.in. do przechowywania i ekspozycji nakryć głowy, torebek czy biżuterii. Mogą służyć także do zawieszenia smyczy albo zabawek.
  • Rodzaj pomieszczenia – wieszaki posiadają rozmaite formy. Niektóre z nich są przystosowane np. do eleganckiego przedpokoju, romantycznej sypialni, ale też do kolorowego pokoju dziecięcego. W zależności od tego, w jakim pomieszczeniu znajdzie się wieszak, może mieć on całkiem inną konstrukcję.
  • Styl – wieszaki są nie tylko praktycznym, ale i atrakcyjnym wizualnie dodatkiem. Odpowiednio dobrany wieszak na ubrania doskonale podbije charakter Twojego mieszkania. W klasycznych wnętrzach świetnie się prezentują smukłe wieszaki stojące, z kolei idealnym modelem do modernistycznego wnętrza jest wieszak ścienny przywodzący na myśl nowojorskie budynki.

Zakup wieszaka nie wiąże się z wysokimi kosztami, a jego obecność może podnieść komfort wykonywania codziennych czynności. W Fabryce Mebli znajdziesz zarówno tradycyjne wieszaki stojące, jak i oryginalne wieszaki ścienne przypominające wspinających się ludzi. Wszystko po to, abyś mógł znaleźć swój wymarzony model.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.