UE

Blog

Wnętrze w odcieniach szarości – na jakie meble się zdecydować?

22 06/ 2023

...

Przebojem ostatnich lat są szare wnętrza. Inspiracje czerpane są z rozmaitych estetyk. Szare wnętrze jest charakterystyczne zarówno dla stylu industrialnego, jak i nowoczesnego czy skandynawskiego. Ponadto również w stylu retro pojawia się szara kuchnia. Inspiracje są więc niezwykle obfite i to od Ciebie zależy ostateczny efekt. Szare wnętrza cieszą się tak dużym powodzeniem m.in. za sprawą swojej uniwersalności. Zarówno meble, jak i dodatki czy ściany utrzymane w szarej tonacji stanowią świetną bazę, na podstawie której możesz urządzić całe wnętrze. Ponadto szare meble do kuchni na wymiar równie dobrze prezentują się z matowym, jak i błyszczącym wykończeniem. W dzisiejszym artykule znajdziesz garść pomysłów na szarą kuchnię. Jakie dodatki do niej pasują i jak połączyć ją z danym stylem? Przekonajmy się razem!

Szare meble kuchenne na wymiar

To właśnie styl skandynawski jest najbardziej kojarzony z kuchnią szarą. Inspiracji na urządzenie tego typu wnętrz można szukać w otaczającym nas świecie, bowiem styl skandynawski w sposób szczególny upodobał sobie naturalne materiały i dodatki. Szafki kuchenne na wymiar  najczęściej wykonane są z drewna. Tego typu meble do kuchni na wymiar pięknie się prezentują i odznaczają się dużą trwałością, należy jednak pamiętać, że nie są najtańszym wyborem. Jeżeli nie jest to moment, w którym możesz zainwestować w naturalne drewno, wówczas tańszą alternatywą jest kuchnia na wymiar z płyt MDF. W kwestii samej kolorystyki przeważa kuchnia szaro-drewniana. Inspiracje pochodzą prosto ze skandynawskich krajobrazów. Obok odcieni szarości i drewna istotną rolę odgrywa także biel, która nadaje wystrojowi spokojnej elegancji. Dzięki temu szafki kuchenne na wymiar mogą posiadać jeden z trzech wymienionych wcześniej kolorów. Również prostota odgrywa ważną rolę w skandynawskiej kuchni szarej. Inspiracje dotyczące umiejętnego przechowywania z pewnością przydadzą się w tym przypadku. Styl skandynawski słynie nie tylko z oszczędnych form, ale również z wysokiej funkcjonalności. Właśnie dlatego idealnie sprawdza się uniwersalna szara kuchnia. Inspiracje (https://www.fabrykamebli.pl/14-meble-kuchenne-na-wymiar) uwzględniają również akcesoria i dodatki do kuchni. Świetnym rozwiązaniem są donice ze świeżymi ziołami, które są pysznym dodatkiem do potraw, a przy tym pięknie wyglądają i zapewniają wnętrzu przyjemny zapach. Dzięki takim elementom świetnie się prezentuje szara kuchnia. Jaki blat stanie się najlepszym uzupełnieniem całości? My polecamy zwłaszcza drewniane blaty np. o odcieniu dębu albo sosny.

Do jakiego stylu pasuje szara kuchnia? Inspiracje i pomysły na zachwycające wnętrza

Także styl industrialny często przejawia się pod postacią szarego mieszkania. Inspiracji na tego typu aranżacje warto poszukać wśród zdjęć nowojorskich loftów. To właśnie one stanowią odsłonę glamour industrialnego szarego wnętrza. Inspiracji na tradycyjne loftowe mieszkanie dostarczą pofabryczne budynki, które znajdują się raczej na przedmieściach dużych metropolii. Jak prezentują się industrialne kuchnie na wymiar? Przede wszystkim obecna jest w nich surowość form. Bardzo często spotykane jest połączenie drewna, cegły i metalu. W tego typu przestrzeni lepszą ozdobą od wymyślnej wazy będzie przebiegająca przez ścianę rura. W stylu industrialnym spotykana jest też szara kuchnia. Jaki blat do niej pasuje? Jeżeli decydujesz się na białe szafki, świetnym uzupełnieniem stanie się szary blat wykonany z marmuru albo granitu. Z kolei do szarych szafek idealnie pasuje ciemny antracytowy blat albo blat z białego marmuru.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.