UE

Blog

Co to są cokoły?

17 02/ 2021

...

Po co cokoły? – zalety

Cokół należy do elementów, które są przeważnie montowane na samym końcu remontu. Jest to dopełnienie całego procesu aranżacji.

Po co cokoły w kuchni?

Jednym z najczęściej wymienianych argumentów są względy estetyczne. Cokół stanowi doskonałą formę dekoracji. Szczeliny, znajdujące się pomiędzy podłogą a meblami, często przybierają nieciekawą formę. Cokół pozwala zachować spójność estetyczną. To, z czego cokoły w kuchni są wykonane, w dużej mierze rzutuje na fakt, do jakiego stylu najbardziej pasują. Dobrą wiadomością jest to, że dzięki różnorodności dostępnych materiałów, z pewnością uda Ci się dobrać idealny model zarówno do industrialnej, modernistycznej, jak i rustykalnej kuchni. Po co cokoły są umieszczane zwłaszcza w kuchniach? Ważną rolę odgrywają również względy praktyczne. Na pewno wiesz, jak trudna do sprzątania jest przestrzeń pomiędzy podłogą a dołem szafki. Gromadzi się tam kurz oraz resztki jedzenia. Nie wystarczy wiele, by w takich warunkach pojawiły się insekty. Cokół likwiduje ten problem i sprawia, że sprzątanie staje się znacznie łatwiejsze. Pozostaje jeszcze jedynie pytanie: cokoły czy listwy? Czy tak właściwie istnieją pomiędzy nimi wyraźne różnice? Oba elementy pełnią tą samą funkcję, jednak różni je budowa. Cokół może być wyższy od listwy, a ponadto dostępny jest w różnych kształtach. Listwy przeważnie dostępne są w kilku podstawowych rozmiarach.

To, czy lepsze okażą się cokoły czy listwy, zależy przede wszystkim od tego, jakiego efektu szukasz.

 

Czy cokoły są modne?

Obecnie moda coraz częściej zmierza w stronę praktycznych rozwiązań. Liczy się nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność poszczególnych elementów. Czy cokoły są modne? Zdecydowanie tak, a duża w tym zasługa tego, że doskonale wpasowują się w obecnie panujący trend. Cokoły mogą stać się integralną częścią mebli. Obecnie na rynku dostępny jest bogaty wybór tego typu produktów, dzięki czemu bez trudu znajdziesz wariant, który będzie idealnie pasował do Twojej kuchni. Pozostaje jeszcze jedynie pytanie, z czego cokoły w kuchni powstają? Wśród najczęściej wykorzystywanych materiałów wymienia się płyty akrylowe, MDF oraz płyty wiórowe laminowane. Nieco rzadziej do ich tworzenia wykorzystuje się np. płytki ceramiczne, drewno albo metal, ale wiąże się to z wyższymi kosztami.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.