UE

Blog

Uchwyty dekoracyjne do mebli

15 02/ 2021

...

Ciekawe uchwyty do mebli – rodzaje

Uchwyty dekoracyjne do mebli możemy podzielić m.in. ze względu na ich kształt czy miejsce montażu. Największą popularnością cieszą się pojedyncze uchwyty meblowe. Powodzenie zawdzięczają głównie łatwemu montażowi. Wystarczy zaledwie jedna dziurka wywiercona w szafce. Ponadto ich atutem jest również bardzo szeroka oferta wyboru. W zasadzie tylko od Ciebie zależy, z czego uchwyty do mebli zostaną wykonane i jak będą się ostatecznie prezentować. Bez trudu znajdziesz zarówno tradycyjne modele o owalnym kształcie, jak i nietypowe egzemplarze przypominające np. kryształy, guziki czy zwierzątka. Drugim najczęściej wybieranym rodzajem są podłużne uchwyty meblowe, które bardzo często znajdują zastosowanie zwłaszcza w kuchni. Wśród ich podstawowych zalet wymienia się m.in. łatwość montażu, bogaty wybór oraz komfort użytkowania. Podłużne uchwyty wywierają całkiem inny efekt w zależności od tego, na jaki rozmiar się zdecydujesz. Z pewnością jest to wariant, który świetnie sprawdzi się na co dzień. Ciekawe uchwyty do mebli mogą przybrać również kształt muszelek. Podobnie, jak w poprzednich przypadkach, tutaj również dostępne są zarówno minimalistyczne, jak i dekoracyjne egzemplarze. Najrzadziej pojawiającym się rodzajem są uchwyty krawędziowe, które są montowane po wewnętrznej stronie szafki. To doskonały wybór m.in. dla zwolenników minimalizmu oraz nowoczesnego designu. Przy wyborze uchwytów do mebli można kierować się wieloma kryteriami. Na czele listy przeważnie znajdują się względy praktyczne, a zaraz za nimi plasuje się trwałość produktu oraz jego prezencja. Ważne może również okazać się to, kto ma korzystać z szafek np. konkretne modele mniej lub bardziej sprzyjają dzieciom.

Z czego zrobić uchwyty do mebli i jak dobrać je odpowiednio do stylu?

Z czego zrobić uchwyty do mebli? Odpowiedź na to pytanie przede wszystkim zależy od stylu, na jakim Ci zależy. Jednak najczęściej uchwyty są wykonywane z metalu np. ze stopu cynku i aluminium. Taka podstawa sprawia, że uchwyty mogą ostatecznie przybrać zarówno lśniące, jak i matowe wykończenie. Ten rodzaj elementów znakomicie pasuje do nowoczesnych oraz industrialnych wnętrz. Ponadto, jeżeli postawisz np. na wykończenie w kolorze złota, sprawdzi się także przy estetyce glamour. Z czego zrobić uchwyty do mebli w stylu rustykalnym? W takim przypadku najbardziej pożądanym materiałem jest drewno. Może ono przybrać zarówno podłużny, jak i okrągły kształt. Ponadto, jeżeli będzie miało jasny odcień, będzie znakomicie pasowało także do wnętrz urządzonych w skandynawskim albo prowansalskim stylu. Jeśli zależy Ci na dekoracyjnym charakterze produktów, coraz częściej dostępne są np. rzeźbione modele. Z kolei miłośnikom stylu retro powinny przypaść do gustu uchwyty wykonane z porcelany. Ten rodzaj materiału pasuje również do tradycyjnych oraz rustykalnych pomieszczeń. Ciekawe uchwyty do mebli powstają ze szkła. Najczęściej przybierają one transparentny kolor, ale jeżeli zależy Ci na konkretnym efekcie, znajdziesz też m.in. czerwone, niebieskie, różowe czy zielone wersje. Takie uchwyty mogą do złudzenia przypominać kamienie szlachetne. To idealny wybór do wnętrz urządzonych w stylu glamour. Jeżeli jesteś złotą rączką, możesz nawet samodzielnie wykonać niepowtarzalne uchwyty. Ponownie wybrany materiał zależy przede wszystkim od preferowanego przez Ciebie stylu. Doskonale spiszą się nawet gałązki, które możesz następnie wyrzeźbić albo polakierować. Z kolei umiejętnie upleciony sznur może pełnić funkcję uchwytów w marynistycznych albo skandynawskich wnętrzach.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.