UE

Blog

Czego nie może zabraknąć w domowym kąciku do czytania?

28 01/ 2022

...

Spędziłeś młodość w bibliotekach, a może łąki i lasy towarzyszyły Ci podczas poznawania przygód Twoich ulubionych bohaterów literackich? Najwyższa pora na stworzenie własnego kącika do czytania! Pomogą Ci w tym m.in. regały na książki na wymiar. Co jeszcze jest potrzebne, aby zaaranżować wymarzoną przestrzeń? Zapraszamy do lektury!

Przytulny kącik do czytania – jak go urządzić?

Domowa biblioteczka jest marzeniem każdego mola książkowego. Niestety niewiele mieszkań jest przystosowanych do tego typu pomieszczenia. Na szczęście świetną alternatywą jest aranżacja przytulnego kącika do czytania. Dzięki regałom na książki na wymiar oraz odpowiednio dobranym meblom, urządzisz swój upragniony kącik nawet w malutkim mieszkaniu. Od czego warto zacząć? Jednym z najważniejszych elementów jest wygodne siedzisko. W tej konkurencji przeważnie wygrywa fotel. Przy wyborze idealnego modelu dobrze jest zwrócić uwagę na to czy fotel pozwoli Ci na zachowanie odpowiedniej pozycji ciała. Obecnie dostępne są m.in. warianty z dodatkowymi poduszkami, z podłokietnikami oraz podnóżkami. Możliwe, że będziesz spędzać w fotelu długie godziny, dlatego tak ważne jest, aby mebel był wygodny i spełniał Twoje wszystkie oczekiwania. Kolejnym przydatnym meblem jest mały stolik. To doskonałe miejsce na odłożenie książki oraz na postawienie kawy i przekąsek. Kącik do czytania przy oknie zapewnia światło naturalne, ale nawet w takim przypadku należy wyposażyć się w odpowiednie oświetlenie. Dzięki temu będziesz mógł spędzać przy lekturze nawet długie wieczory i noce. Znakomicie sprawdzi się np. stylowa lampa podłogowa. Jeżeli dysponujesz mniejszą przestrzenią, dobrym wyborem jest także kinkiet albo lampa z klipsem. Zarówno kącik do czytania przy oknie, jak i okolice domowej biblioteczki warto wyposażyć w dodatkowe akcesoria, które zapewnią wyjątkowy klimat. Z pewnością przydatny okaże się miękki kocyk i puchata poduszka. To elementy, które pięknie się prezentują, a do tego zapewniają najwyższy komfort.

Regały na książki na wymiar – czy pasują do każdego wnętrza?

Wiemy już, że kącik do czytania nie może się obyć bez wygodnego siedziska, jednak równie ważny jest regał na książki. To właśnie na nim spoczną Twoje ulubione woluminy i to on jest odpowiedzialny za tworzenie wyjątkowego klimatu. Najczęściej wybieranym modelem jest regał na książki drewniany. Niezaprzeczalnie do jego podstawowych zalet można zaliczyć szlachetny wygląd oraz znaczną trwałość. Regał na książki drewniany to inwestycja na lata. Jego zakup wiąże się jednak z wysokimi kosztami. Tańszą alternatywę stanowią regały na wymiar z płyty MDF. Materiał nie jest aż tak wytrzymały, za to jest korzystniejszy cenowo i wyglądem może przypominać prawdziwe drewno. Kącik do czytania w salonie czy kącik do czytania w sypialni może przybierać rozmaite formy. Wiele zależy od tego, ile miejsca masz do dyspozycji. W przestronnym pokoju regał na książki (https://www.fabrykamebli.pl/23-regaly-na-wymiar) może zajmować nawet całą ścianę. W ten sposób stworzysz swoją własną domową biblioteczkę. Jest to niewątpliwie wygodne i efektowne rozwiązanie, jednak nie jest ono możliwe do realizacji w każdym wnętrzu. Na szczęście z łatwością znajdziesz też wąskie regały na książki oraz niskie regały na książki. To meble do zadań specjalnych, świetnie sprawdzające się nawet w mało ustawnych pokojach. Wąski regał na książki często znajduje swoje miejsce w kąciku do czytania w sypialni. Tego typu mebel bez trudu zmieści się obok szafy albo łóżka. Z kolei niski regał na książki przeważnie znajduje się w kąciku do czytania w salonie. Wszystko za sprawą tego, że niewielki regał pełni jeszcze jedną dodatkową funkcję, a mianowicie służy jako stolik. To idealne rozwiązanie do niewielkich wnętrz, w których najlepiej sprawdzają się wielofunkcyjne meble.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.