UE

Blog

Czy warto zainwestować w szafkę pod zabudowę mikrofalówki?

03 09/ 2021

...

Mikrofalówka w zabudowie – wady i zalety


Każde rozwiązanie aranżacyjne posiada swoje plusy i minusy. Nie inaczej jest w przypadku mikrofalówki w zabudowie. Jednak podjęcie decyzji pomiędzy mikrofalą w zabudowie, a mikrofalą wolnostojącą, stanie się o wiele łatwiejsze, kiedy poznasz wady i zalety obu wariantów. Szafka na mikrofalówkę jest najczęściej wybierana ze względów estetycznych. Odpowiednio wymierzony mebel może idealnie komponować się ze sprzętem AGD. W ten sposób mikrofala staje się integralną częścią zabudowy. Szafka pod zabudowę piekarnika i mikrofali wykorzystywana jest zwłaszcza w stylu nowoczesnym. Ponadto dzięki zabudowie możliwe jest ukrycie wszystkich przewodów i kabli, których nie da się schować przy sprzęcie wolnostojącym. Masz małe dzieci i nie chcesz, żeby posiadały dostęp do sprzętu AGD? Ponownie sprawdzi się szafka pod mikrofalówkę. Słupki na wymiar dają Ci możliwość ulokowania sprzętu na każdej wysokości. Dzięki temu mikrofala może znajdować się na pułapie niedostępnym dla dzieci. Amatorzy gotowania cenią sobie wygodne rozwiązania, dlatego w ich mieszkaniach mikrofalówka w zabudowie jest montowana na poziomie wzroku. Sprawia to, że można na bieżąco sprawdzać stan przygotowania potraw. Szafka kuchenna pod mikrofalówkę pozwala też zaoszczędzić sporo miejsca na blacie, a przy tym nie sprawia najmniejszych trudności przy sprzątaniu. Szafka pod mikrofalę ma jednak też swoje wady. Jej zakup jest związany z wyższym kosztem, ale warto pamiętać, że jest to jednorazowy wydatek. Ponadto szafka pod mikrofalówkę przystosowana jest przeważnie do konkretnego sprzętu, dlatego wymiana na inny model może się wiązać z koniecznością zakupu nowego mebla.

Szafka pod zabudowę mikrofalówki – jaki model wybrać?


Najpierw wybrać mebel czy sprzęt AGD? Co prawda nie ma tu jednej uniwersalnej odpowiedzi, ale znacznie częściej klienci zaczynają od kupna mikrofali. Dzięki temu mogą wybrać wymarzony sprzęt, który posiada konkretne parametry. Na szczęście obecnie można zamówić szafkę pod mikrofalę na wymiar. Sprawia to, że mebel idealnie pasuje zarówno do urządzenia, jak i do całej kuchni. Jaki model szafki na mikrofalówkę (https://www.fabrykamebli.pl/17-slupki-kuchenne-na-wymiar) wybrać? Często rozpoczyna się od ustalenia wysokości mebla. Wolisz wysoki słupek czy może niską szafkę kuchenną pod mikrofalówkę? Oba warianty posiadają swoje zalety. W pierwszym przypadku zyskujesz pełnowymiarowy mebel, który dodatkowo posiada półki albo szuflady, w których możesz schować jedzenie albo sprzęty kuchenne. Natomiast przy drugiej opcji możesz otrzymać dodatkowy blat roboczy. Kolejną kwestią jest wybór tego, czy wolisz zamkniętą czy otwartą zabudowę. Istnieje też opcja modelu mieszanego. Mikrofala w zabudowie może być ukryta przed spojrzeniami albo stanowić integralny element wystroju kuchni. Wszystko zależy wyłącznie od Twoich preferencji.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.