UE

Blog

Czym czyścić meble na wysoki połysk w kuchni?

25 01/ 2021

...

Meble z wysokim połyskiem nie od dziś kojarzą się z klasą i elegancją. Posiadają one wyjątkową prezencję, która od razu nadaje pomieszczeniu niezwykłego szyku. Ich zaletą jest również to, że znakomicie komponują się z różnymi stylami. Są świetnym wyborem zarówno do nowoczesnej, jak i do industrialnej kuchni. To również częsty wybór do kuchni urządzonych w stylu glamour albo art deco. Choć to wyjątkowo efektowne rozwiązanie, pozostaje jeszcze kwestia, czym czyścić meble na wysoki połysk w kuchni? W dzisiejszym tekście odpowiadamy na to pytanie, a ponadto zdradzamy nie tylko czym, ale i jak myć meble kuchenne na wysoki połysk. 

Czym czyścić meble na wysoki połysk w kuchni? – skuteczne środki

Czym czyścić meble kuchenne na wysoki połysk, tak aby zachowały one swój nienaganny wygląd? Z pozoru dobór odpowiednich preparatów może wydawać się trudnym zadaniem, jednak tak naprawdę jest on banalnie prosty. Wiele zależy także od stopnia zabrudzeń. Najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak czyścić meble kuchenne z połyskiem, jest stwierdzenie, że często. Tego typu materiały są niezwykle efektowne, ale jednocześnie na błyszczących powierzchniach od razu są widoczne zacieki czy ślady palców. Na szczęście wystarczy zaledwie chwila, by przywrócić frontom szafek olśniewający wygląd. Co będzie potrzebne? Możesz zdecydować się na specjalistyczne detergenty, ale sprawdzi się także zwykła ściereczka namoczona w wodzie. Przecieramy brudną powierzchnię, a następnie powtarzamy tą samą czynność, ale tym razem przy pomocy suchej ściereczki. W przypadku mocniejszych zabrudzeń do wody wystarczy dodać odrobinę płynu do mycia naczyń. Wiemy już, czym myć szafki kuchenne na wysoki połysk, ale wiele osób może dziwić zalecenie wycierania wszystkiego do sucha. Czynność ta jest związana z budową mebli na wysoki połysk. Przeważnie są one tworzone z płyt MDF. Materiał jest odporny na działanie wody, co nie oznacza, że dobrze reaguje na jej dużą ilość. Pozostawione mokre plamy albo nadmiar wilgoci mogą spowodować tzw. puchnięcie krawędzi mebli, a także rozkruszenie lakieru. Aby tego uniknąć, po każdym myciu wystarczy przetrzeć czyszczoną powierzchnię suchą ściereczką. Przy czyszczeniu mebli na wysoki połysk w kuchni warto pamiętać również o tym, że tego typu materiały nie lubią wysokich temperatur, dlatego najlepiej sprawdzi się letnia woda.

Jak czyścić meble kuchenne z połyskiem? – sprawdzone sposoby

Wiemy już, czym myć meble na wysoki połysk, pozostaje jeszcze kwestia doboru szmatek czy gąbek. Jak skutecznie myć meble na wysoki połysk? Przede wszystkim delikatnie. Lakierowane meble odznaczają się niezwykle eleganckim wyglądem, jednak ich wadą jest podatność na drobne uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Na szczęście można ich uniknąć, ale należy przestrzegać paru podstawowych zasad. Wspominaliśmy już o tym, że do czyszczenia lakierowanych mebli doskonale nadaje się zwykły płyn do mycia naczyń rozcieńczony w letniej wodzie. Jeżeli jednak wolisz mocniejsze detergenty, dobrym wyborem będą również delikatne mleczka czyszczące. Ich lekka formuła jest bezpieczna dla mebli. Natomiast lepiej unikać preparatów, w których składzie dominuje alkohol, amoniak albo aceton. Mogą się one okazać zwyczajnie za mocne do mycia lakierowanych powierzchni. Kiepskim pomysłem są również proszki do czyszczenia mebli. Jak czyścić meble kuchenne z połyskiem, aby ich nie uszkodzić? Ważny jest nie tylko dobór detergentów, ale i odpowiedniej szczotki. Stawiamy na delikatne materiały np. bawełnę albo mikrofibrę. Stanowczo odradzamy użycia gąbek z ostrymi wypustkami. Ich wykorzystanie to pierwszy krok do stworzenia uszkodzeń mechanicznych. Ważną rolę odgrywa także regularność. Jeżeli wejdzie Ci w nawyk częste przecieranie szafek, nie będą potrzebne mocne preparaty, a kuchnia wciąż będzie zachwycała nienagannym wyglądem. Wiemy już, czym czyścić szafki kuchenne z połyskiem. Wystarczy jeszcze jedynie wdrożyć te zasady w życie, by na co dzień cieszyć się piękną i lśniącą kuchnią.

 

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.