UE

Blog

Kuchnia w stylu angielskim – jak urządzić?

22 01/ 2021

...

Styl angielski w kuchni od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Czemu zawdzięcza swoją ponadczasowość? To jedyne w swoim rodzaju połączenie klasyki z nutą nowoczesności oraz sielskości z elegancją. Dzięki temu, że kuchnie angielskie łączą w sobie tak wiele przeciwstawnych cech, trafiają w gusta wielu osób. To wnętrza, do których chce się wracać. Są niezwykle przytulne i znajduje się w nich sporo bibelotów, a jednocześnie nie są zagracone i nawet przy dużej ilości dodatków wciąż prezentują się szykownie. Kuchnia angielska sprzyja celebracji życia. W takim wnętrzu momentalnie masz ochotę napić się ciepłej herbaty i prowadzić długie rozmowy z bliskimi. W dzisiejszym tekście zdradzamy, jak najlepiej dobrać dodatki, oświetlenie i przede wszystkim meble angielskie. Kuchnia nawet niewielkim kosztem może przemienić się w wymarzone miejsce na ziemi.


Meble kuchenne angielskie – materiały i kolorystyka

Kuchnia w stylu angielskim powinna być urządzona przy wykorzystaniu określonej palety barw, wśród której dominują przede wszystkim pastele. Najlepiej sprawdzają się jasne kolory z dodatkiem bieli np. różowy, żółty, zielony, ecru czy szary. Są one bardzo delikatne, dzięki czemu stanowią świetną bazę. Ponadto subtelna kolorystyka sprawia, że kuchnia angielska robi wrażenie niezwykle przytulnej. W kwestii mebli stawia się na drewno naturalne albo jego wierną imitację. Wybór jest uzależniony głównie od budżetu. Meble angielskie do kuchni najczęściej przybierają odcień bieli, szarości albo ecru. Jeżeli jednak jesteś zwolennikiem ciemniejszych mebli, możesz zdecydować się na dębową albo mahoniową tonację, ale przy takim rozwiązaniu zbliżasz się do odmiany kuchni angielskiej, która czerpie delikatne inspiracje od stylu kolonialnego. Niezależnie od koloru mebli, zawsze dobrym wyborem są ozdobne listwy albo gzymsy, które nadają całości wyjątkowego charakteru. Meble kuchenne angielskie najkorzystniej prezentują się, tworząc spójną całość. Poszczególne szafki powinny do siebie pasować. Najlepiej gdyby łączył je wspólny blat np. wykonany z drewna, kamienia albo materiału drewnopodobnego. Gdy masz już wybrany kolor ścian oraz meble kuchenne w stylu angielskim, pozostaje jeszcze kwestia podłogi. Działa tu podobna zasada, co w przypadku blatów. Świetnym wyborem jest podłoga wykonana z drewna, paneli albo kamienia. Sprawdzą się również materiały imitujące wymienione wcześniej surowce.


Kuchnia angielska na wymiar – najlepsze dodatki

Kuchnia angielska na wymiar jest spełnieniem marzeń osób kochających ponadczasowe rozwiązania. Dzięki specjalnie zamówionym meblom możesz pozwolić sobie na wyśnione wnętrze nawet w przypadku, gdy Twoja kuchnia jest niewielka albo mało ustawna. Kuchnia angielska na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/14-meble-kuchenne-na-wymiar) może stanowić realizację Twojego projektu. To Ty decydujesz o rodzaju oraz ilości szafek, a także o ich wewnętrznym rozkładzie. Jeżeli masz taką możliwość, warto, żeby wśród mebli angielskich do kuchni znalazła się choć jedna otwarta szafka. Dzięki temu uzyskasz idealną przestrzeń do ekspozycji. Styl angielski jest dość ozdobny, a uwydatniona porcelana albo kryształy dodatkowo podkreślą jego charakter. Styl angielski w kuchni objawia się także pod postacią akcesoriów. Ozdobnym, a przy tym praktycznym elementem są np. gliniane donice pełne aromatycznych ziół. Znakomicie prezentują się postawione na parapecie albo blacie. Dekoracją mogą stać się nawet metalowe albo drewniane chochle powieszone na haczyku pod górnym rzędem szafek. Kuchnia w stylu angielskim kojarzy się z domową atmosferą i… pysznymi przysmakami, dlatego formą dekoracji mogą stać się również pojemniki na cukier, mąkę czy ryż, a także chlebak. Najważniejsze, by poszczególne elementy do siebie pasowały i razem tworzyły spójną całość. Niezbędne są także tekstylia, zwłaszcza te z motywami kwiatów albo kraty. Idealnie sprawdzają się pod postacią m.in. firanek, obrusów czy ściereczek.


Kuchnia angielska z wyspą – ponadczasowe rozwiązanie


Jest jeszcze jeden element charakterystyczny dla kuchni w stylu angielskim, a jest nim wyspa kuchenna. To właśnie wokół niej kręci się życie całego domu. To miejsce przygotowywania posiłków, ale także prowadzenia rozmów z bliskimi. Kuchnia angielska z wyspą może przybierać różne formy. Najlepiej prezentuje się na dużej przestrzeni, ale jest możliwa do urządzenia także w mniejszym pomieszczeniu. Idealnym rozwiązaniem jest montaż okapu nad wyspą. Dzięki temu będziesz mógł przyrządzać najrozmaitsze posiłki, a ich zapach nie będzie roznosił się po całym domu. Meble kuchenne w stylu angielskim najlepiej prezentują się z okapem, który przypomina kształtem kominkowy gzyms. W ten sposób wnętrze nabiera sielskiego charakteru. Okap jest także świetnym miejscem na umieszczenie roślin albo drobnych bibelotów. Kuchnia angielska z wyspą jest kwintesencją tego stylu. Rolę wyspy może pełnić także barek albo stół. Ważne jednak, aby taki element został odpowiednio oświetlony. Meble kuchenne angielskie bardzo dobrze komponują się z zespołami oświetleniowymi złożonymi z kilku lamp wiszących. Wśród dominujących materiałów znalazł się m.in. metal, drewno oraz mlecznobiałe szkło.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.