UE

Blog

Czym odtłuścić meble przed malowaniem?

15 12/ 2020

...

Jeżeli tak, konieczne jest wyrównanie płaszczyzny przy pomocy drobnego papieru ściernego, który pomoże wygładzić wszelkie nierówności. Jeśli natomiast powierzchnia jest gładka, możesz od razu przystąpić do jej wstępnego mycia. W tym celu wystarczy zwykła gąbka kuchenna nasączona mieszanką wody i płynu do mycia naczyń. Preparat pomoże pozbyć się powierzchownych zabrudzeń. Jednak bardzo ważne jest, abyś, przed rozpoczęciem kolejnej czynności, pozwolił meblom wyschnąć. Nadmiar wilgoci może spowodować gorszą przyczepność farby. Wiele osób zastanawia się, czym odtłuścić meble kuchenne przed malowaniem. Dobrą wiadomością jest to, że często można się obyć bez detergentów o skomplikowanej formule, a sprawę rozwiązują składniki kuchenne, które większość z nas trzyma w domu. Wiele metod słynie ze swojej uniwersalności, jednak przed przystąpieniem do pracy najlepiej sprawdzić, czy dany środek nadaje się do konkretnej powierzchni.

Czym odtłuścić meble kuchenne przed malowaniem? – skuteczne środki

Czym odtłuścić meble kuchenne przed malowaniem? Prawdziwe cuda potrafią zdziałać naturalne składniki. Posiadają one cały szereg zalet, są m.in. przyjazne dla środowiska i mają niską cenę. Jednym z niezawodnych pomocników okazuje się ocet. Co prawda wzbudza on skrajne emocje, a jego zapach nie należy do najprzyjemniejszych, jednak w dziedzinie odtłuszczania mebli to prawdziwy weteran. Jaki jest plan działania? Ocet najlepiej zmieszać z odrobiną wody. Następnie mieszankę umieszczamy w butelce z atomizerem. Można nanieść ją też przy pomocy ściereczki, jednak wariant ze zraszaczem jest wygodniejszy. Spryskujemy dokładnie otłuszczoną powierzchnię i odczekujemy kilkanaście minut. Po tym czasie wystarczy przetrzeć mebel wilgotną ściereczką albo gąbką. Plamy tłuszczu powinny zniknąć bez śladu.

Czym odtłuścić meble przed malowaniem, jeżeli pragnie się uniknąć zapachu octu?

Jest jeszcze jeden składnik, który większość z nas posiada w swoich kuchniach. Soda oczyszczona jest środkiem do zadań specjalnych. Trudno o drugą substancję, która pomoże upiec ciasto, pochłonie nieprzyjemne aromaty w lodówce, a do tego usunie ślady tłuszczu z mebli. By odświeżyć powierzchnię szafek, mieszamy 4 łyżki sody oczyszczonej z litrem letniej wody. Następnie w roztworze zanurzamy gąbkę i odsączamy nadmiar płynu. Ścierka czy gąbka powinna być wilgotna, ale lepiej, żeby nie ściekała z niej woda. Nadmiar sody może mieć negatywny wpływ na meble wykonane z drewna i płyt MDF. Podobnie, jak w przypadku octu, również odczekujemy kilkanaście minut, po czym przecieramy całość szmatką. Czym jeszcze można odtłuścić meble kuchenne przed malowaniem (https://www.fabrykamebli.pl/18-szafki-kuchenne-na-wymiar)? Kolejnymi sprzymierzeńcami w walce z tłuszczem są kwasek cytrynowy oraz amoniak. W obu przypadkach postępujemy tak samo, jak z poprzednimi substancjami. Zmieniają się jedynie proporcje. Jedna łyżka kwasku cytrynowego przypada na jeden litr wody. Identyczna zależność zachodzi w wariancie z wodą i 20% wodą amoniakalną. Przy pomocy naturalnych substancji możesz w łatwy sposób pozbyć się tłustych zabrudzeń ze swoich mebli. Nie zajmie Ci to wiele czasu, ani nie pochłonie dużo pieniędzy. Jeżeli jednak jesteś zwolennikiem gotowych preparatów, w sklepach znajdziesz także detergenty dedykowane specjalnie do odtłuszczania mebli.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.