UE

Blog

Czym zastąpić drzwi do szafy?

08 02/ 2021

...

Gdy myślisz o szafie, pewnie w pierwszej chwili przychodzi Ci na myśl mebel w swojej klasycznej formie. Jednak nie zawsze szafa musi posiadać drzwi. Związane jest to zarówno z kwestiami praktycznymi, jak i estetycznymi. Zamiast drzwi do szafy możesz postawić na sporo innych rozwiązań. Wiele zależy od tego, na jakim stylu Ci zależy. Niektóre warianty są idealne np. dla orientalnej estetyki, z kolei inne pasują do minimalizmu. Wśród najczęściej stosowanych alternatyw można wymienić m.in. kotary, kryształki czy koraliki. Niektórzy natomiast wybierają ażurowe drzwi, które stanowią świetną ozdobę. W naszym dzisiejszym tekście zdradzamy rozwiązania, które pomogą Ci zaaranżować przestrzeń i stworzyć całkiem nowy wizerunek szafy. Niewielkim kosztem możesz odmienić swoje mieszkanie. Decydując się na inny element zamiast drzwi do szafy, otrzymujesz szerokie pole do popisu. Świetną cechą oryginalnych rozwiązań jest także to, że są one łatwe do zmiany. Jeżeli znudzi Ci się zasłona do szafy zamiast drzwi, bez najmniejszego problemu możesz ją zastąpić np. sznurami muszelek. W ten sposób wnętrze zyska zupełnie nowe oblicze. Wśród naszych propozycji coś dla siebie znajdą zarówno zwolennicy klasyki, jak i miłośnicy nowoczesnych rozwiązań.

Kotara zamiast drzwi do szafy – zalety

Czy zasłona zamiast drzwi do szafy to dobry pomysł? Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie, które posiada niezwykle wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, że zasłona może być przystosowana nie tylko do szafy, ale również do regału. Kotara zamiast drzwi do szafy chroni ubrania przed dostępem światła, dzięki czemu materiały nie blakną. To również rodzaj osłony przed kurzem, a także… bałaganem. Jeżeli Twój regał albo szafa znajduje się np. w przedpokoju albo salonie, za jednym pociągnięciem zasłony możesz ukryć nieporządek przed gośćmi. Zasłona do szafy zamiast drzwi daje również dużą swobodę. Zyskujesz nieograniczony dostęp do swoich ubrań. Wystarczy, że odchylisz materiał z wybranej przez siebie strony. Jest to komfort, którego nie uzyskasz przy klasycznych drzwiach. Zetknąłeś się kiedyś z sytuacją, w której za wszelką cenę chciałeś coś schować w szafie, ale przedmiot nie mieścił się i wystawał o zaledwie kilka centymetrów? W przypadku tradycyjnych drzwi jest to problem, którego nie da się dobrze rozwiązać, za to nie stanowi on żadnego kłopotu, gdy decydujesz się na kotarę zamiast drzwi do szafy. Lejący materiał bez trudu zakryje wystający element, sprawiając, że pozostanie on niezauważony. Koronnym argumentem za kupieniem zasłony są jej walory estetyczne oraz możliwość częstych zmian. Bez problemu znajdziesz tkaninę, która pasuje do każdego możliwego stylu. W sypialni o estetyce glamour możesz postawić np. na drapowany złoty materiał, a w rustykalnym wnętrzu doskonale sprawdzą się motywy florystyczne. Jeżeli znudzi Ci się wystrój, możesz z łatwością go zmienić poprzez wymianę kotary.

 

Ażurowe drzwiczki

Czym zastąpić drzwi do szafy, w przypadku kiedy nie jesteś miłośnikiem kotar oraz lejących się materiałów? Coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem są ażurowe drzwi. Jedną z ich zalet jest fakt, że mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej jest to drewno albo drewnopodobne materiały, płyty, a nawet metal. Wszystko zależy od Twojego budżetu oraz od tego, na jakim efekcie Ci zależy. Wśród najczęściej wymienianych atutów pojawia się również kwestia dobrej wentylacji szafy. W klasycznych modelach można się spotkać z problemem tzw. stęchlizny. Ubrania, które przez długi czas leżą w zamkniętej szafie, mogą nasiąknąć nieprzyjemnym zapachem. By tego uniknąć, w przypadku tradycyjnych mebli konieczne jest ich wietrzenie. Jednak ten problem znika, w chwili gdy decydujesz się na ażurowe drzwi. Dzięki nim do ubrań stale będzie dopływało świeże powietrze. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto pamiętać o tym, że ażurowe drzwi występują zarówno w tradycyjnej, składanej oraz przesuwnej wersji. Dzięki temu bez trudu znajdziesz wariant najlepiej pasujący do Twojego wnętrza. Wymienione wcześniej zalety ażurowych drzwi odnoszą się do ich funkcjonalności, jednak w przypadku tego typu produktów nie można zapomnieć o ich niezwykłym wyglądzie. To element, który może prezentować się niczym dzieło sztuki użytkowej. W zależności od tego, na jaki wariant postawisz, może on pasować do wnętrz o rozmaitym stylu. Ażurowe drzwi prawdopodobnie najczęściej można dostrzec w mieszkaniach o skandynawskim albo rustykalnym wystroju. To głównie od Ciebie zależy, na jak bardzo dekoracyjny model postawisz. Prześwity mogą przybrać prosty geometryczny kształt, ale również obrać formę misternych zdobień. Pewne jest, że to rozwiązanie pozostawia duże pole do interpretacji.

 

Zasłony w stylu glamour i boho

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, co zamiast drzwi do szafy (https://www.fabrykamebli.pl/20-szafy-i-regaly-na-wymiar), istnieje jeszcze co najmniej kilka ciekawych rozwiązań. Szafa albo regał mogą stać się nie tylko funkcjonalną, ale również dekoracyjną przestrzenią, a wszystko za sprawą odpowiednio dobranej kotary. Zasłona zamiast drzwi do szafy może powstać nie tylko z tkaniny, ale także z różnego rodzaju koralików. To rozwiązanie, które kojarzy się m.in. ze stylem orientalnym oraz boho. Najwięcej zależy od tego, na jaki rodzaj koralików się zdecydujesz. Świetnie prezentują się zarówno drewniane, jak i plastikowe elementy. Bywają nawet kotary, które są tworzone z piór albo muszelek. To wariant, który sprawi, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru. Czym jeszcze można zastąpić drzwi do szafy? Miłośnicy stylu glamour z pewnością będą zachwyceni zasłonami wykonanymi z kryształków. Drobne szklane elementy pięknie połyskują w świetle i są niezwykle efektowną ozdobą. Najczęściej dostępne są wersje z transparentnymi kryształkami, jednak znajdziesz również modele wykonane z kolorowych elementów. Tylko od Ciebie zależy, co sprawdzi się najlepiej zamiast drzwi do szafy. Pewne jest natomiast, że istnieje niezwykle wiele opcji, wśród których może znajdziesz swoją ulubioną.

 

 

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.