UE

Blog

Szafka pod gramofon do salonu

03 02/ 2021

...

Szafka pod gramofon do salonu

Gramofony przeżywają obecnie renesans swojej popularności. Choć winyle nie są najpraktyczniejszym rozwiązaniem, to wiele osób twierdzi, że tylko przy ich udziale możliwe staje się uzyskanie prawdziwie magicznej atmosfery, której nie zapewni żadne inne medium. Płyty winylowe królowały na świecie od lat 60. do lat 80. XX wieku. Potem stopniowo zaczęły być wypierane przez płyty kompaktowe. Jednak obecnie winyle ponownie cieszą się niezwykłą popularnością. Niektórzy wciąż posiadają płyty ze swoich młodzieńczych lat. Takie egzemplarze często wielokrotnie zwiększyły swoją wartość. Ponadto niektórzy współcześni artyści decydują się na wydawanie swojej muzyki również w formie winyli. Przy tym wszystkim zarówno same winyle, jak i gramofon posiadają nieprzeciętne walory estetyczne. Ważną rolę odgrywa należyta dbałość o swoją kolekcję, tak aby na jak najdłużej mogła pozostać w dobrym stanie. Znakomitym wyborem jest szafka RTV, specjalnie dostosowana do Twojego gramofonu i rozmiaru winyli. Sporym powodzeniem cieszą się zwłaszcza szafki pod gramofon na wymiar. Takie rozwiązanie sprawia, że możesz mieć pewność, że pomieścisz całą swoją kolekcję.

Stylowa szafka na płyty winylowe

Płyty winylowe są perłami w kolekcji każdego miłośnika muzyki. Często zebranie kolekcji zajmuje długie lata, a znalezienie wymarzonego egzemplarza staje się źródłem niezwykłego szczęścia. Takie skarby wymagają odpowiedniego miejsca do przechowywania. Melomani często decydują się na zakup szafki na płyty winylowe. Specjalnie wybrany mebel dodatkowo podkreśli wyjątkowy charakter płyt. Winyle są dość delikatnymi przedmiotami, dlatego specjalny regał na płyty winylowe pełni podwójną funkcję. Nie tylko eksponuje kolekcję, ale również chroni ją przed zniszczeniem. Przy wyborze odpowiedniego mebla warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy regał na winyle ma pełnić dodatkowo funkcję szafki RTV. W zależności od tego dobrze jest dostosować konstrukcję mebla do rozmiaru płyt, ale i gramofonu. Obecnie na rynku dostępne są zarówno tradycyjne gramofony, jak i sprzęt nowej generacji, który wizualnie przypomina tradycyjne urządzenia, ale może być np. połączony z głośnikami oraz innymi sprzętami. Zależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujesz, potrzebne okażą się różne warianty szafek. Komoda pod gramofon może nawet stanowić większą zabudowę i być przeznaczona nie tylko na winyle i gramofon, ale również na książki czy płyty CD. Wszystko zależy od Twojej wizji projektu.

Regał na płyty winylowe w stylu retro

Regał na winyle może przybierać rozmaity wygląd. By jednak w pełni przypadł Ci do gustu, najlepiej postawić na meble robione na wymiar, w których to Ty decydujesz o ich ostatecznym wyglądzie. Szafka na płyty winylowe może pasować praktycznie do każdego stylu. Białe albo czarne płyty wraz z prostą konstrukcją znakomicie wpasują się do nowoczesnego albo industrialnego mieszkania, z kolei drewno będzie świetnym wyborem do rustykalnego wnętrza. Obecnie wielką popularnością cieszą się komody pod gramofon w stylu retro. Nawiązują one do czasów, w których winyle cieszyły się największą popularnością. Jednak nawet w obrębie jednej kategorii można wyróżnić kilka tendencji. Chętnie wybierane są geometryczne konstrukcje z drewnopodobnej płyty, które estetyką nawiązują do czasów PRL-u. Równocześnie sporo osób decyduje się na pastelowe regały na płyty winylowe. Pudrowy róż, delikatna żółć albo subtelny błękit znakomicie oddają ducha retro.

Szafki na wymiar – zalety

Szafki na wymiar i regały na wymiar są doskonałym wyborem przede wszystkim z dwóch względów. Winyle posiadają specyficzne wymiary, przez co trudno jest znaleźć gotowy mebel, którego półki byłyby idealnie dostosowane do płyt. Najczęściej spotykane są warianty płyt o średnicy 7 i 12 cali. Niektórzy dbają o to, aby w ich kolekcji znajdowały się jedynie egzemplarze zbliżone do siebie rozmiarem. Inni z kolei nie zwracają na to większej uwagi. W obu przypadkach znakomicie sprawdzą się półki, których rozmiar jest przystosowany do wielkości płyt. Dzięki temu będziesz mógł mieć pewność, że żadna sztuka nie ucierpi i nie zostanie zgnieciona przez za ciasną przestrzeń. Szafki na wymiar oraz regały na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/20-szafy-i-regaly-na-wymiar) są doskonałym wyborem również w przypadku mało ustawnych pomieszczeń. Przemyślana konstrukcja może pasować nawet do wnęki albo do wnętrza ze skosami. Masz już umeblowane mieszkanie, ale zamarzyła Ci się szafka pod gramofon? Nie musisz wymieniać już kupionych mebli, aby w pomieszczeniu zmieściła się jeszcze szafka. Wystarczy zaprojektować swój wymarzony mebel, który będzie pasował do już posiadanych sprzętów.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.