UE

Blog

Domowa biblioteka – marzenie, które możesz zrealizować

29 10/ 2021

...

Długie deszczowe wieczory zachęcają do tego, aby sięgnąć po książkę. Nie sprzyjają za to już temu, aby iść do księgarni albo biblioteki. Niektórzy stawiają na e-booki, jednak wiele osób przyznaje, że elektroniczne książki nie przynoszą tyle radości, co papierowe wersje. Już sam dotyk oraz zapach stron stanowią wyjątkowe wprowadzenie do lektury. Właśnie dlatego warto zafundować sobie domową biblioteczkę. Nie musi być ogromna i zajmować całej ściany. Regały na książki na wymiar mogą stanąć nawet w mało ustawnej wnęce, która do tej pory była niezagospodarowana. Dzięki temu będziesz mógł w dowolnej chwili sięgać po swoje ulubione pozycje.

Regały na książki na wymiar – jaki wybrać?


Regał na książki drewniany, a może niski regał na książki z płyty? Jest bardzo wiele możliwości, wystarczy tylko wybrać swój ulubiony wariant. Dzięki regałom na wymiar zamówiony mebel może stanowić idealne dopełnienie przestrzeni. Domowa biblioteczka jest bowiem nie tylko praktyczna, ale może być przy tym również wyjątkowo ładna. Jeżeli szukasz mebla, pasującego do klasycznego albo rustykalnego stylu, świetnie sprawdzi się regał na książki drewniany. Naturalne materiały wprowadzają do wnętrza niezwykły nastrój. Ponadto drewniane regały na książki najbardziej przypominają tradycyjne biblioteki – ich szczególny zapach oraz klimat. Jednak regały na książki na wymiar mogą posiadać także nowoczesny charakter. Często wybierane są modele w kolorze bieli, czerni albo szarości. Są to barwy, które świetnie wyglądają zarówno przy modernistycznym, jak i skandynawskim albo industrialnym wystroju. Wśród bazowych kolorów wymienia się również odcienie drewna. Meble do domowej biblioteki nie muszą być wykonane z naturalnego drewna, aby dobrze się prezentować. Jeżeli szukasz tańszej opcji, znakomitym wyborem są meble z płyty. W przypadku, kiedy nie dysponujesz dużą powierzchnią, sprawdzi się np. niski regał na książki albo domowa biblioteka, która dodatkowo będzie pełniła jeszcze inną funkcję. Otwarte regały mogą być miejscem ekspozycji woluminów, ale np. za zamkniętymi szafkami mogą kryć się dokumenty albo akcesoria gospodarstwa domowego. Tylko od Ciebie zależy, jak będzie prezentował się ostateczny projekt.

Sposoby na domową biblioteczkę


Wiemy już, że za sprawą regałów na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/23-regaly-na-wymiar) meble mogą pełnić więcej niż jedną funkcję. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, w których liczy się każdy centymetr. Na szczęście nawet w małym wnętrzu może stanąć regał na książki. Otwarte meble świetnie sprawdzają się w jeszcze jednej nieoczywistej roli. Są one perfekcyjnymi ściankami działowymi. Regał na książki znakomicie spisuje się m.in. w kawalerkach. W tego typu przestrzeni ważne jest choć symboliczne rozdzielenie poszczególnych stref. Mebel może przedzielać np. część sypialnianą od salonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie łatwiej jest skupić się na pracy w strefie dziennej, a odpoczynek w strefie nocnej jest bardziej efektywny. Jednocześnie regały na książki pozostają niezwykle praktyczne i sprawiają, że nie marnujesz miejsca, jak w przypadku tradycyjnego przepierzenia. Meble do domowej biblioteki najczęściej ustawiane są w salonie i sypialni, ale wcale nie musi to stanowić normy. Wąski regał na książki zmieści się nawet w przedpokoju albo we wnęce pod schodami. Jest to najlepszym przykładem tego, że meble do domowej biblioteki nie zawsze muszą przybierać tradycyjną formę.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.