UE

Blog

Garderoba na poddaszu ze skosem – jak ją zaaranżować?

09 02/ 2024

...

Niewielkie pomieszczenia na poddaszu stanowią prawdziwe wyzwanie dla projektantów wnętrz. Co zrobić, aby tak trudna przestrzeń pozostała funkcjonalna, a jednocześnie dobrze się prezentowała? Idealnym sposobem na wykorzystanie wnętrza ze skosami jest urządzenie garderoby na poddaszu. Dzięki temu przestrzeń zostanie zagospodarowana, a inne pokoje będą odciążone od dodatkowych szaf i regałów. W dzisiejszym artykule zdradzamy sposoby, które pomogą Ci w prosty sposób urządzić garderobę pod skosem.

Szafa na poddaszu, czyli o czym pamiętać we wnętrzu ze skosami

Garderoba pod skosami przybiera różne odsłony. Może być częścią mieszkalnego poddasza, ale zdarza się też, że jest adaptowana ze zwykłego strychu. W drugim przypadku pomieszczenie powinno być odpowiednio przygotowane nim pojawią się w nim meble oraz ubrania. Przede wszystkim trzeba zadbać o izolację termiczną strychu. Dzięki temu w garderobie na poddaszu będzie ciepło i zniknie problem nadmiernej wilgoci. Kolejną istotną kwestią jest zadbanie o właściwą cyrkulację powietrza. Jeżeli w garderobie pod skosem jest okno, problem znika. Inaczej jest jednak w pomieszczeniach pozbawionych okien. W takim przypadku należy pamiętać o montażu wentylacji. W przeciwnym razie w pomieszczeniu szybko pojawi się zapach stęchlizny, który łatwo przeniesie się na ubrania. Oczywiście podstawową sprawą jest zadbanie o oświetlenie garderoby pod skosami. Jeżeli chcesz przygotowywać swoje stylizacje i przeglądać się w lustrze właśnie w garderobie, wówczas najlepiej sprawdzą się lampy o neutralnej barwie światła, która jest najbardziej zbliżona do światła naturalnego.

Komody pod skos oraz sposoby przechowywania w garderobie pod skosami

Zanim przejdziesz do zakupu mebli na poddasze, warto zadać sobie pytanie, co właściwie będzie tam przechowywane. Niezaprzeczalną zaletą mebli na wymiar na poddasze jest fakt, że mogą być idealnie dostosowane do Twoich potrzeb. Czy w pomieszczeniu będą znajdowały się ubrania wszystkich domowników, a może jedynie sezonowe stroje albo sprzęt sportowy? Odpowiadając na tego typu pytania, zyskasz pewność, że wybrana szafa do garderoby czy regał pod skos spełnią Twoje oczekiwania. Kolejną kwestią do ustalenia jest sposób przechowywania ubrań. W zależności od tego lepiej sprawdzą się komody pod skos z półkami albo szafy do garderoby z drążkami, na których można zawiesić koszule, sukienki oraz wszelkiego rodzaju ubrania wizytowe. Pozostaje też kwestia wyboru czy meble mają być otwarte czy zasłonięte frontami. Wstępny plan pomoże Ci w zakupie idealnych mebli na poddasze (https://www.fabrykamebli.pl/112-meble-pod-skosy-na-wymiar). W następnych krokach pozostanie już tylko uzupełnienie garderoby na poddaszu ze skosem o różnego rodzaju kosze, pudełka i organizery.

Regał pod skos, szafy i komody – jakie meble do garderoby wybrać?

Meble na wymiar na poddasze są bardzo praktycznym rozwiązaniem nawet w niewielkich i mało ustawnych wnętrzach. Dzięki niskim szafom na poddasze i regałom pod skos możesz w pełni wykorzystać cała dostępną przestrzeń. W Fabryce Mebli znajdziesz modele dopasowane zarówno do prawych, jak i lewych skosów. Ponadto poszczególne szafy, komody czy regały na poddasze mogą posiadać również część prostą. W naszym konfiguratorze ustalisz m.in. wymiary mebli, głębokość nachylenia oraz rodzaj i ilość modułów. Twoja wymarzona szafa na poddaszu może mieć nie tylko obniżone boki, ale i tył. Wszystko po to, aby jak najlepiej zagospodarować wnętrze. Jakie meble są najczęściej wybierane do garderoby na poddaszu ze skosem? Powodzeniem cieszą się m.in. komody pod skos. Są one idealne do przechowywania obuwia, a także bluz czy swetrów. Oczywiście prawdziwą klasyką są niskie szafy na poddasze. W ich wnętrzach pomieścisz zarówno zimowe kurtki i sprzęt sportowy, jak i garnitury i garsonki. Szafa na poddaszu jest wygodnym rozwiązaniem dla całej rodziny. Wśród popularnych opcji trzeba również wymienić regały na poddasze. Wszystkie opisane dzisiaj meble znajdziesz w Fabryce Mebli.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.