UE

Blog

Ile kosztują meble na wymiar do pokoju?

22 12/ 2020

...

Przy remoncie albo zmianie aranżacji wnętrza sporo osób zastanawia się, ile kosztują meble na wymiar do pokoju. W wielu kręgach wciąż funkcjonuje opinia głosząca, że meble na wymiar są znacznie droższe od gotowych modeli. Jednak jest to jedynie stereotyp, który niesłusznie zniechęca do zakupu idealnie dopasowanych mebli. Tak naprawdę ceny są ze sobą porównywalne i nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać ten wariant, który najbardziej pasuje do konkretnego wnętrza. Cena mebli jest zależna od kilku podstawowych czynników. Przede wszystkim wpływ na to, ile ostatecznie zapłacisz, ma jakość i rodzaj wybranych materiałów. Przykładowo duże znaczenie ma wybór płyty na fronty. Przeważnie najmniej kosztuje MDF dwustronnie laminowany. Nieco droższa jest płyta wiórowa laminowana, natomiast najdrożej wypada płyta akrylowa. Jednak nawet ta ostatnia nie jest przesadnie droga, a różnice w cenie są podyktowane przede wszystkim wytrzymałością materiału. Jedną z zalet mebli na wymiar jest fakt, że możesz kontrolować cenę na każdym etapie projektu. Doskonale widzisz, co ile kosztuje i możesz na bieżąco oceniać, czy odpowiada Ci takie rozwiązanie. W przypadku szaf i regałów na ostateczną ceną wpływa m.in. ilość półek i szafek, a także obecność i wysokość nóżek albo ich całkowity brak. Oczywiście największe znaczenie mają same wymiary mebla. Zamawianie mebli na wymiar ma jeszcze jedną zdecydowaną przewagę nad gotowymi modelami. Bez trudu stworzysz mebel idealnie dopasowany nawet do mało ustawnego wnętrza. Ciężko jest znaleźć regał albo szafę, które pasowałyby do pokoju ze skosami albo do wnęki. Za sprawą konfiguratora mebli nie sprawi to żadnego problemu.

Meble na wymiar do pokoju – najlepsze rozwiązania

Kiedy już wiesz, ile kosztują meble na wymiar do pokoju, pozostaje jedynie przystąpić do aranżacji wnętrza. U niektórych proces ten może powodować lekkie drżenie serca, jednak meblowanie może być niezwykle przyjemne, wystarczy się tylko do niego odpowiednio przygotować. Absolutną podstawą jest zastanowienie się nad funkcją pomieszczenia np. sypialnia może pełnić wiele różnych ról. Nie tylko jest miejscem wypoczynku, ale często stanowi także domowe biuro oraz garderobę. W takim przypadku przydadzą się meble, które pomogą pełnić te funkcje. Dyskusyjne są również wymiary mebli. Jeżeli mieszkasz samemu i preferujesz minimalizm, wówczas Twoje potrzeby może zaspokoić nawet niewielka szafa. Jeżeli natomiast kochasz modę i potrzebujesz dużo miejsca na swoje ulubione ubrania, wówczas z pewnością przyda się większy mebel.

Z kolei starannie dobrany regał może pomieścić zarówno ozdobne bibeloty, jak i dokumenty oraz książki. Ważny jest sam dobór mebli, ale również ich wewnętrzny rozkład. Za sprawą modeli projektowanych na wymiar możesz dobrać do swoich potrzeb ilość półek czy szafek. Niektóre osoby będą zachwycone możliwością wydzielenia specjalnej przestrzeni na deskę do prasowania oraz funkcjonalnym drążkiem. Dla innych będzie to natomiast niepotrzebna strata miejsca. Personalizacja regałów i szaf jest jedną z największych zalet mebli robionych na wymiar.

 

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.