UE

Blog

Jak urządzić kawalerkę z aneksem kuchennym

24 06/ 2020

...

Aneks kuchenny w kawalerce

Aranżacja małej kawalerki z aneksem kuchennym może okazać się wspaniałą przygodą. To doskonała okazja do tego, aby mieszkanie nareszcie nabrało konkretnego kształtu. Kawalerka z aneksem może z powodzeniem odzwierciedlać gust, upodobania, a także styl życia właściciela. Przed przystąpieniem do aranżacji warto zastanowić się chwilę nad tym, ile czasu spędza się w kuchni. Czy aneks kuchenny w kawalerce stanie się jedynie miejscem, w którym gotuje się wodę i odgrzewa dania w mikrofali, czy będzie to przestrzeń, w której powstaną prawdziwe arcydzieła sztuki kulinarnej? Znając odpowiedzi na te pytania, można bez przeszkód przystąpić do wyboru mebli. Aranżacje kawalerki z aneksem kuchennym nie zajmą wiele czasu i wcale nie muszą pochłonąć wielu pieniędzy. Najważniejszy jest przemyślany zakup. Jeżeli kuchnia jest pomieszczeniem, w którym nie spędza się dużo czasu, oznacza to, że wystarczą jedynie proste meble. Sporo osób decyduje się na diety pudełkowe albo na stołowanie się na mieście, wówczas można postawić na podstawowy aneks kuchenny. Kawalerka zyska więcej przestrzeni do pracy lub wypoczynku, a w kuchni znajdą się jedynie najpotrzebniejsze sprzęty. Czasem wystarczy zabudowa do zlewozmywaka i kuchenki. Jeżeli doda się do tego pojedynczą szafkę z blatem, otrzyma się komplet odpowiedni dla osoby, która unika gotowania. Aranżacja małej kawalerki z aneksem kuchennym wygląda zupełnie inaczej, jeżeli przyrządzanie potraw uznawane jest za przyjemność. W takim przypadku warto rozszerzyć aneks o dodatkowe szafki, w których będzie można schować wszystkie ulubione akcesoria. W kawalerkach najlepiej sprawdzają się meble na wymiar. Pozwalają one skutecznie zagospodarować całą dostępną przestrzeń. Aneks kuchenny w kawalerce może być rozszerzony o niewielką wyspę. Czasem przybiera ona formę niewielkiego stołu albo szafki z blatem. W ten sposób zyskuje się dodatkową przestrzeń do przyrządzania posiłków, a kącik kuchenny zostaje symbolicznie odgrodzony od reszty mieszkania.

Kawalerka z aneksem kuchennym – aranżacje

Wbrew pozorom jedną z najbardziej funkcjonalnych przestrzeni jest kawalerka z aneksem kuchennym. Aranżacje tego typu mieszkania mogą przybrać najrozmaitszy charakter, jednak niewielki metraż niejako zmusza do tego, by pozbyć się przyzwyczajenia do gromadzenia zbędnych rzeczy. Aranżacje kawalerki z aneksem kuchennym przeważnie oparte są na jasnej palecie barw. Delikatne odcienie bieli, różu czy szarości optycznie powiększają mieszkanie. Przydatnym trikiem jest również zawieszenie dużego lustra, które sprawi, że przestrzeń będzie wyglądała na nieco większą.

Kawalerka z aneksem kuchennym nie jest dobrym miejscem do eksperymentowania z ciemnymi ścianami i dużymi wzorami. Takie wybory spowodują, że mieszkanie momentalnie zacznie wydawać się dużo mniejsze. Dobrym pomysłem jest za to postawienie na jedną paletę barw zarówno w przestrzeni sypialnej czy biurowej, jak i w części kuchennej. Gdyby meble z aneksu posiadały ciemne fronty, a w kąciku sypialnym dominowałaby biel, pokój wyglądałby na sztucznie przedzielony, a przez to mniejszy. Nawet jeżeli kawalerka z aneksem nie sprzyja szaleństwu z kolorem ścian, to pozwala na trochę więcej w kwestii dodatków. Soczyście żółty czajnik będzie doskonale korespondował z poduszkami o tym samym odcieniu. Spójna barwa akcesoriów może stać się motywem przewodnim dla całego mieszkania. Okazuje się, że odpowiedź na pytanie, jak urządzić kawalerkę z aneksem kuchennym, jest całkiem prosta. Poza jasną paletą barw ważną rolę odgrywają także właściwie dobrane meble.

W małym wnętrzu liczy się każdy centymetr, dlatego najlepszym wyborem są meble, które pozwolą w pełni zagospodarować przestrzeń. Kawalerka z aneksem kuchennym może być znakomicie przystosowana np. do podwieszanych półek albo do wysokiej i wąskiej szafki. Często jednak trudno by było znaleźć gotowy mebel o idealnych wymiarach. Za sprawą sprzętów na wymiar można precyzyjnie urządzić aneks kuchenny. Kawalerka będzie dzięki temu wyglądała na starannie wykończoną. Znając już kilka prostych trików, można spokojnie przyznać, że wyjątkowo ustawnym mieszkaniem jest właśnie kawalerka z aneksem kuchennym. Aranżacje takiego wnętrza są proste i funkcjonalne, dzięki czemu dobrze się tam mieszka.

 

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.