UE

Blog

Jak uzyskać wrażenie przestronności w niewielkim przedpokoju?

06 04/ 2023

...

Mały przedpokój jest prawdziwym aranżacyjnym wyzwaniem. To przestrzeń, którą widzi się zaraz po wejściu do domu, dlatego tak ważne jest, aby była reprezentacyjna. Jednocześnie wiele osób pragnie, aby nawet niewielki przedpokój pozostał funkcjonalny. Jak osiągnąć taki efekt? W dzisiejszym artykule znajdziesz kilka naszych pomysłów na przedpokój. Inspiracje pomogą Ci w urządzeniu wymarzonej przestrzeni. Aranżacja małego przedpokoju powinna się rozpocząć od uświadomienia sobie, że przy niewielkim metrażu kluczową rolę odgrywa porządek. Wszelkie nieodłożone przedmioty, a także przesadne nagromadzenie rzeczy bardzo łatwo doprowadzą do chaosu, a w rezultacie do wrażenia, że wnętrze jest jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości. Warto więc zdecydować, jakie funkcje ma pełnić korytarz. Aranżacje mogą wówczas uwzględniać szafę na wymiar do przedpokoju, komodę albo dodatkowe miejsca do przechowywania. Przekonajmy się razem, jak sprytnie urządzić mały przedpokój.

Mały przedpokój z szafą – pomysły na optyczne powiększenie przestrzeni

Pora na przedstawienie wyzwań, jakie kryje w sobie mały przedpokój. Inspiracje pomogą ci m.in. w wyborze odpowiedniego koloru. Optyczne powiększenie niewielkiego pokoju może się rozpocząć już od kupna właściwej farby. Przedpokój najczęściej nie posiada dostępu do naturalnego światła, przez co lepiej unikać w nim ciemnych barw. Najprostszym sposobem na optyczne dodanie paru metrów jest pomalowanie małego przedpokoju z szafą na jasny kolor. Oczywiście świetnie sprawdzi się też biel, ale również delikatne odcienie beżu i szarości. Jeżeli nie przepadasz za neutralnymi kolorami, także pastele ładnie ozdobią korytarz. Inspiracje na tego typu aranżacje znajdziesz m.in. w stylu retro. Jeżeli preferujesz tapety, pamiętaj o tym, żeby posiadały one drobne wzory. Zdecydowanie lepiej unikać dużych i mocnych printów. Aranżacje przedpokoju uwzględniają m.in. tapety w malutkie kropki, a także tapety w niewielkie wzory florystyczne. Pozostaje jeszcze kwestia podłogi, jaką powinien posiadać mały przedpokój z szafą. W tej kwestii masz naprawdę spory wybór materiałów. Dobrze spiszą się zarówno panele, jak i płytki ceramiczne, płytki PVC czy kamienna posadzka. Większe znaczenie od samego materiału podłogi ma jej odcień. Podobnie, jak w przypadku ścian, najlepiej będą prezentowały się jasne tony. Jeżeli przedpokój jest otwarty na salon albo na kuchnię, warto w obu częściach wykorzystać ten sam odcień podłogi. Lustro jest następnym elementem, bez którego nie może się obyć mały przedpokój. Aranżacje uwzględniają zarówno niewielkie lustra, jak i olbrzymie lustra zajmujące całe ściany. W tym przypadku tak naprawdę nie ma złego wyboru, jednak dobrze jest zadbać o to, aby szklana tafla odbijała nie tylko ścianę, ale także np. część salonu albo innego pokoju.

Szafy do przedpokoju na wymiar – jakie meble sprawdzą się najlepiej?

Aranżacja małego przedpokoju (https://www.fabrykamebli.pl/27-szafy) powinna też uwzględniać ilość oraz rodzaj mebli. To właśnie szafa, regał oraz siedzisko najczęściej wypełniają przedpokój. Inspiracje skupiają się przede wszystkim na trikach, dzięki którym szafy na wymiar oraz inne meble do przedpokoju łączą w sobie względy praktyczne z estetycznym wyglądem. Niewątpliwą zaletą szafy do przedpokoju na wymiar jest fakt, że może być ona dopasowana nawet do niewielkiej i mało ustawnej przestrzeni. Aranżacje przedpokoju często przewidują montaż szafy na wymiar zajmującej całą ścianę. Innym sposobem jest zakup standardowego mebla, a w razie potrzeby dokupienie dostosowanej do niego nadstawki. Szafa na wymiar do przedpokoju przeważnie jest wyposażona w drzwi przesuwne, które mogą być swobodnie otwierane nawet w małym korytarzu. Aranżacja szafy do przedpokoju na wymiar przewiduje nie tylko konstrukcję, ale i wygląd mebla. Sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni jest zastosowanie podobnej kolorystyki ścian i szafy. Ponadto na drzwiach mebla można dodatkowo zamontować lustra. Ważną rolę odgrywa wielofunkcyjność mebli do przedpokoju. Aranżacja komody może też uwzględniać siedzisko wykonane z jej blatu. Z kolei jeżeli zdecydujesz się na pufy, warto postawić na modele z ukrytymi schowkami. Na koniec trzeba wspomnieć, jak ważną rolę odgrywają lampy oświetlające korytarz. Inspiracje zależą przede wszystkim od obranego stylu, jednak bez wątpienia dobrym pomysłem jest postawienie na przynajmniej dwa źródła światła.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.