UE

Blog

Jak wydzielić przestrzeń do pracy w niewielkim mieszkaniu?

14 04/ 2022

...

Marzysz o małym gabinecie w mieszkaniu? By ziścić swoje pragnienie wcale nie musisz posiadać wielkiego apartamentu. W dzisiejszym tekście zdradzamy, jak zagospodarować miejsce do pracy w mieszkaniu o małym metrażu.

Biurka na wymiar – czy pasują do każdego wnętrza?

Aranżacja małego mieszkania początkowo może lekko przerażać, jednak nie potrzeba wiele czasu, by dostrzec, że cały proces może być naprawdę przyjemny. Od czego warto zacząć? Jeżeli dysponujesz odpowiednią przestrzenią, dobrze aby meble do biura posiadały optymalne wymiary, które zapewnią komfort pracy. W przypadku biurka szacuje się, że idealny model powinien posiadać ok. 72-75 cm wysokości. Jest to wartość przypisana dla osób mierzących ok. 170 cm wzrostu. Jeżeli jesteś niższy odpowiednio odejmujesz kilka centymetrów z wysokości, natomiast przy wyższym wzroście zwiększasz wymiar. Standardowe wymiary blatu to ok. 120-160 cm szerokości oraz 80-90 cm głębokości. Decydując się na biurko na wymiar masz pewność, że wybrany model będzie pasował do Twojego wzrostu.

Problem pojawia się w chwili, kiedy okazuje się, że w mieszkaniu brakuje miejsca na wolnostojący mebel. W takim przypadku wybawieniem są meble biurowe na wymiar. Co powiesz na połączenie biurka i regału? Tego typu zabudowa świetnie prezentuje się zarówno w salonie, jak i w sypialni, a nawet kuchni. Wystarczy, że jedną z półek zastąpisz większym blatem. Zabudowa może zajmować całą ścianę, ale też zaledwie jej niewielki fragment. To rozwiązanie, które idealnie pasuje do małych mieszkań. Zyskujesz wygodne i nieco zakamuflowane miejsce pracy, a jednocześnie nie musisz rezygnować z praktycznych półek i schowków. Mały gabinet w mieszkaniu może być także wyposażony w biurko narożne. To dobra opcja zwłaszcza dla osób, które nie mogą się obyć w pracy bez dużego blatu.

Gdzie urządzić domowy gabinet?

Jeżeli to właśnie w sypialni planujesz urządzenie swojej przestrzeni do pracy, jest na to sprawdzony sposób. Czy możliwe jest połączenie mebli biurowych z łóżkiem? Zdecydowanie tak, ale z pewnością przydadzą się tu modele na wymiar. Niektóre łóżka zwieńczone są ławą albo podnóżkiem. Jest to idealne miejsce na dopasowanie biurka na wymiar. Innym pomysłem jest umiejscowienie biurka pod schodami. Z wiadomych względów nie uda się to w każdym mieszkaniu, jednak czasem jest to najlepsze rozwiązanie. Meble do biura (https://www.fabrykamebli.pl/55-meble-biurowe) mogą także zostać dopasowane do różnego rodzaju wnęk. W ten sposób w pełni wykorzystujesz dostępną przestrzeń.

W aranżacjach małego mieszkania bywają również uwzględniane biurka z podwieszanym blatem. Tego typu blat jest mocowany na solidnych zawiasach np. do regału albo zabudowy. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala na przystosowanie wnętrza do kilku rozmaitych funkcji. Przy niewielkim metrażu często wykorzystywane są różnego rodzaju przepierzenia, które w sposób symboliczny przedzielają pomieszczenie na kilka mniejszych stref. Ścianka działowa optycznie pomniejszyłaby przestrzeń, ale bezpiecznie możesz wykorzystać np. przesuwne drzwi, regał, przeszklenie czy dekoracyjne panele.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.