UE

Blog

Jak wygospodarować większą przestrzeń w niewielkiej kuchni?

07 02/ 2022

...

Czy mała kuchnia może być funkcjonalna? Zdecydowanie tak! Jednak niewielka przestrzeń wymaga opracowania planu aranżacji. W tego typu wnętrzach lepiej nie pozostawiać niczego przypadkowi. Dzięki temu kuchnia będzie spełniała wszystkie przypisane jej funkcje. Czy zdecydować się na gotowy zestaw szafek czy meble kuchenne na wymiar? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Meble do małej kuchni – jakie wybrać?

Jak powinna prezentować się mała kuchnia? Inspiracje aranżacyjne dotyczą m.in. wyboru barw. Przy urządzaniu niewielkich pomieszczeń warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które sprawią, że przestrzeń będzie wydawała się znacznie większa. Zacznijmy od wyboru koloru mebli do małej kuchni. Najlepiej sprawdzają się jasne fronty, które optycznie powiększają przestrzeń. Jeżeli zależy Ci na wyrazistych akcentach, możesz je przemycić pod postacią dodatków. Jednak fronty mebli kuchennych wcale nie muszą ograniczać się do jednego koloru. Zawsze dobrym wyborem jest ponadczasowa biel, ale równie dobrze sprawdzają się beże oraz szarości. Świetnie prezentują się także szafki kuchenne w odcieniach jasnego drewna. Jeżeli chcesz, aby wnętrze sprawiało wrażenie przestronnego, postaw na fronty z połyskiem. Tego typu wykończenie pięknie odbija światło, w konsekwencji czego powoduje, że kuchnia wydaje się większa. Podobną zasadę warto zastosować w przypadku blatów. Znakomicie spisują się też wszelkie szklane elementy.

Meble do małej kuchni powinny posiadać maksymalnie dwa kolory. Wprowadzenie większej ilości barw łatwo wywołuje chaos. Jeżeli bardzo zależy Ci np. na różowych albo zielonych akcentach, kompromisem jest postawienie kolorowych sprzętów lub akcesoriów np. czajnika, chochli czy śmietniczka. Praktyczne rozwiązania są wręcz stworzone dla niewielkich wnętrz. Nad rzędem dolnych szafek kuchennych z powodzeniem możesz zamontować szynę, reling albo listwę magnetyczną.

Szafki kuchenne na wymiar – czy są dobrym rozwiązaniem?

Niewielka przestrzeń wymaga perfekcyjnie dostosowanych mebli kuchennych. Znalezienie gotowej zabudowy, która posiadałaby idealne wymiary, graniczy z cudem. Właśnie dlatego najczęściej wybierane są meble kuchenne na wymiar. Dzięki nim możesz w pełni wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Ponadto szafki kuchenne na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/15-szafki-kuchenne-dolne-na-wymiar) mogą być w pełni dostosowane do Twoich wymagań. Nie potrzebujesz dużo miejsca na zastawę stołową? W takim razie może lepiej sprawdzą się meble kuchenne dopasowane do przechowywania żywności? Do tej roli często wybierane są szafki cargo, które z powodzeniem pełnią funkcję spiżarni. Zaletą tego typu zabudowy jest jej znaczna pojemność oraz komfort użycia.

Małe kuchnie na wymiar nie prezentują się dobrze z nadmiarem akcesoriów. Jeżeli zależy Ci na ekspozycji dodatków, postaw na swoje ulubione modele. Reszta może znaleźć miejsce wewnątrz szuflad i szafek kuchennych na wymiar. W tego typu przestrzeni najlepiej sprawdzają się funkcjonalne dodatki. Świetnie prezentuje się np. efektowny toster albo malutki ogródek stworzony ze świeżych ziół, które możesz wykorzystać podczas gotowania. Uniwersalność kuchni na wymiar dotyczy także innych elementów zabudowy. Blat kuchenny równie dobrze może służyć jako stół, a jeżeli potrzebujesz dodatkowej powierzchni roboczej możesz przemienić parapet w praktyczny blat.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.